Nízké rozlišení menu v DVD Architect 5.2

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
Odpovědět
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Prosím tu o radu. Dělám v DVD AR jednoduchá menu do Full HD 1920 x 1080 projektů a štve mě jedno. Veškerá písmena v popisech jsou rozmazaná a zubatá. Používám mj. klasický font ARIAL. Vše mám nastaveno řádně na Blu-ray výstup. videa mám zpracovaná ve Vegas bez nutnosti opětovného přepočtu. Renderuje se tedy jen to menu a, i když ho nastavím individuálně na nejvyšší možný bitrate 28Mbit, vyleze z toho vždy paskvil.

Vím, že o tomto problému tu psal i Steviezah. Příspěvek se přede mnou ale asi schovává - nenašel jsem ho - a stejně si nepamatuji, že by tam bylo popsáno řešení. Nemá někdo tušení, jak docílit toho, aby bylo menu ostré jako břitva??

Podotýkám, že jsem to zkoušel i na druhém HDD, kde je instalace pouhých W7 x64 Ultimate + PS15, Vegas Pro 11 a DVD AR 5.2 a byl tam na chlup stejný problém. Na webu jsem na řešení podobného problému nenarazil a tak se obracím sem a doufám, že se najde někdo, kdo zapeklitý problém pomůže vyřešit. Díky předem.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvky o nekvalitě titulků v DVDA jsou v těchto vláknech tady:
http://forum.strihvidea.cz/read.php?28,8891,page=3
A tady:
http://forum.strihvidea.cz/read.php?28,7713,page=2
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky Stevie za vypátrání. Bohužel řešení tam popsáno není.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Řešení Vašeho problému je v laboraci, která není vizuálně vždy 100pro úspěšná.
Je třeba zvětšit nebo zmenšit font, aby se na to dalo dívat.
Popřípadě tažením za textový objekt jej změnit na velikost, která se jeví jako nejméně
deformovaná.Bohužel nelze bez laborace použít ve stejném projektu titulky pro BD a totéž pro DVD.
Z mých zkušeností je třeba vždy písmo titulků zvětšit.
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky Stevie za snahu. Také jsem mezitím experimentoval a volil kompromis. Přesto nechápu, jak je to možné, že se to děje. Když se ten problém projevil i u Vás je pro mne určitou úlevou, že to není způsobeno jen problémem v mém PC. Zkoušel jsem to i v druhém starším PC a tam to bylo bohužel stejné. Zkoušel jsem to jak ve verzi Studio tak Pro a je to v obou stejně nedokonalé. Snažil jsem se měnit fonty, ale bez znatelného zlepšení.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host