Hlavní menu+ 3 jednostránková

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

A zase je něco špatně.Nedalo mi to, zkusil jsem můj původní projekt překopat podle Vašeho.Render se podařil.
Sice se mi nelíbí toto seřazení, protože se mi nejeví logické,ale funguje to.
Bohužel hledejte ve Vašem projektu chybu někde jinde.Jsem se opět ztrapnil předchozími příspěvky, ale aspoň jsem si ověřil i tento
postup, který mi samozřejmě nevyhovuje.
Domnívám se, že chyba bude způsobena hlavně neoriginálním programem.
Screen po renderu:
[attachment 419 menu_frommand.JPG]
Přílohy
menu_from mand.JPG
menu_from mand.JPG (182.07 KiB) Zobrazeno 1681 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dobře, zkusím totéž s nějakým souborem ve formátu m2ts.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem to zkusil a přemýšlím, jestli mám začít nadávat hned, nebo se prostě vymluvit, že se mi rozsypal
systém a na všechny soft produkty Sony definitivně do konce života zapomenout.No nic, k věci a zkrátím to.
Vytvořil jsem o něco složitější projekt a vložil do něj video m2ts vyexportované z Avidu.Včetně úvodního intra.
Film který jsem použil jako hlavní má délku 3 minuty a 7 sec..Film intro má 10 sec.Při tvorbě jsem použil
naprosto identický postup jak jsem již popisoval.Vytvořil jsem 21 scén, z nichž jsem použil 20 ve čtyřech
submenu takto: 1x5, 2x6, 1x3 klipy.Celé jsem to nechal vyrenderovat, což proběhlo s úspěchem.
Jak to vlastně vypadalo Vám lépe přiblíží obrázek projektu a čas za jak dlouho se vyrenderovalo.
[attachment 421 dvda_render.JPG]
Měl jsem za to, že nehezké a neostré popisy a náhledy tak vypadají jen při tvorbě projektu.
[attachment 422 projekt_DVD_submenu_2.JPG]
Hluboce jsem se mýlil a to co leze z tohoto programu nelze srovnat ani s Pinnacle Studiem 12.
Podívejte se co z toho leze při přehrání Power DVD.Pokud to proženu přes Windows Media Player je to o něco
ale opravdu jenom o něco málo lepší.
[attachment 423 projekt_DVD_submenu_2_final.JPG]
Prostě humus, který se ani nehodí srovnávat s Pinnaclem.

Domnívám se, že pokud se tomu nenacpe export z Vegasa a nepoužije jejich MainConcept kodek
pro MPEG-2, je to nepoužitelné pro ostatní softy.


Ale není mi jasné, proč jsou humusoidní v Architectu jeho vlastní vytvářené popisky u klipů.
[attachment 424 projekt_DVD_submenu_1.JPG]
Až když je nějak zvětším, dá se na to konečně dívat.Není to nic moc, ale tohle bych snesl.
[attachment 425 setting_to_up.JPG]
Což v konečném důsledku znamená, že pokud nechci vypěnit, jsem omezován ve tvorbě
a musím se podřídit tomu, co mi Architect dovolí a hlavně musím najít jaký formát mu mohu
předhodit aby mi ho moc nesprasil.
Protože od toho se i odvíjí doba renderování.Když jsem mu předhodil MPEG-2 720x576, trval render
tříminutového záznamu cca 3:50.Shodný AVCHD soubor kodovaný MPEG-2 1920x1080 trval
přes 23 minut.
Jak dlouho potom bude trvat hodinový film?

Jsem opět už poněkolikáté zhnusen softem od Sony tím, jak dokáže sprasit video z jiných editorů.
Hodně jsem si od této pětkové verze sliboval a opět jsem se napálil.
Takový hnůj neleze na DVD ani z Avid Studio.

Nedokážu kolegovi mand říci, kde je chyba, ale mi se 6 linků na kapitoly normálně vyrenderuje i pokud
použiju soubor m2ts.
Přílohy
setting_to_up.JPG
setting_to_up.JPG (135.38 KiB) Zobrazeno 1681 x
projekt_DVD_submenu_1.JPG
projekt_DVD_submenu_1.JPG (135.51 KiB) Zobrazeno 1681 x
projekt_DVD_submenu_2_final.JPG
projekt_DVD_submenu_2_final.JPG (121.9 KiB) Zobrazeno 1681 x
projekt_DVD_submenu_2.JPG
projekt_DVD_submenu_2.JPG (190.73 KiB) Zobrazeno 1681 x
dvda_render.JPG
dvda_render.JPG (159.68 KiB) Zobrazeno 1681 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zkusil jsem totéž m2ts vyexportovat na BD.Neuvěřitelné je skutkem.
Tytéž 3 minuty budou na BD trvat asi hodinu.
Takže kolik času bude potřebovat tento hovadský soft na export pouhé jedné hodiny záznamu?
Dva dni?Týden?
A to ještě není nic složitého.Něco opravdu idiotského je v tomto softu a myslím, že pokud nepřijdu na to jaký
formát videa mám připravit je opět tento soft pro mně nepoužitelný jako již v minulosti několikrát.
Zkusil jsem pro jistotu zdrojový soubor vytvořit v Ediusu.Bezvýsledně.Čas potřebný k renderu tří minut je opět hodina.
[attachment 427 export_m2ts_BD_1h.JPG]

Začínají ve mně hlodat pochybnosti:Je vůbec tento soft v této verzi použitelný pro videosoubory vytvořené v něčem jiném
než ve Vegas?Je vůbec tento postup správný?Nechybí zas nějaká jiná součást systémy windows?

Nepovedlo se mi ani po dvou hodinách vyexportovat 3 minutový soubor na BD.
Zaseklo se mi to u Vyber klipy(Page 2)
Začíná mně tento soft srát.
Přílohy
export_m2ts_BD_1h.JPG
export_m2ts_BD_1h.JPG (295.31 KiB) Zobrazeno 1681 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Úchvatné, po asi dalších 50 minutách mi program vygrcnul ISO.BD v délce celé tři minuty a s požadovanými scénami.
[attachment 428 projekt_BD_final_time.JPG]
To přece nemůže být pravda,něco je špatně a tuším, že to bude formát použitého souboru.
Spíš jsem o tom přesvědčen.
Mi se nepovedl export na BD, odstranil jsem soubor pro pozadí menu, pak se export povedl,ale trval strašlivě dlouho.
Kolega mand má jiný problém, nedaří se mu export na DVD.

Zbyly mi ze všech laborací už jenom tři řešení:
1)Poslechnout manuál a soubory pro DVD mít opravdu ve formátu jak je psáno a totéž pro BD.
2)Ignorovat to co je v manuálu a zkoušet trefit jaký soubor DVD Architect přijme.
3)nepoužívat tento software.
Přílohy
projekt_BD_final_time.JPG
projekt_BD_final_time.JPG (140.96 KiB) Zobrazeno 1681 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tady jsem vytvořil výpis z manualu, jaké mají být soubory pro použití.Nejdříve DVD, norma pro NTSC se nás netýká, nedal
jsem zde její popis, protože u nás je norma PAL.
[attachment 430 setting_DVD.jpg]

Výpis pro BD placku:
[attachment 431 setting_BD.jpg]

Je jasné, že ti kdo nemají Vegas budou chvilku laborovat s formáty, včetně mě.
Pokud ovšem nezvolím bod 3, pak nebudu muset laborovat a vyjdu z toho co mi umožní Edius
a Avid.
Přílohy
setting_BD.jpg
setting_BD.jpg (294.93 KiB) Zobrazeno 1681 x
setting_DVD.jpg
setting_DVD.jpg (155.06 KiB) Zobrazeno 1681 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

steviezah napsal: "Nepovedlo se mi ani po dvou hodinách vyexportovat 3 minutový soubor na BD.
Zaseklo se mi to u Vyber klipy(Page 2)
Začíná mně tento soft srát."

S tímto zjištěním jsem v úplné shodě. Přesně toto je i můj problém. Nemám problém s DVD menu, ale právě s BD (zaseknutí se při kódování menu).

Ještě k používání Architecta k tvorbě menu z jiných zdrojů než Sony Vegas. "Cizí" film znovu renderuje a podle Alf60 někde v jiném vlákně prý špatně (ostatně příšerný výsledek renderovaného zvuku zmiňovaný v jiném vlákně je toho důkazem). Architect by se měl použít jen tam, kde akceptuje zdroj a neprovádí další rendering, což je nejspíš jen projekt vytvořený v Sony Vegas. Ale ani v tom případě není vyhráno, protože je třeba přijít na nastavení a limity, které má Architect při tvorbě samotného menu. Já na to zatím při požadavku na vícetlačítkový animovaný náhled na jedné stránce vícestránkového menu nepřišel.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Jak může Stevie žehrat na DVD AR, když nepoužívá poslední 5.2 verzi v poslední aktualizaci. Kvůli něčemu to přeci updateovali nebo ne?! Tím určitě opravili nějaké nedodělky předchozích verzí. Je také jasné, že Sony preferuje pro svůj DVD AR také Vegas, se kterým si logicky rozumí nejlépe. Pinnacle, Avid a co já vím, který program ještě má odlišné kódování a tam je nejspíše zakopaný pes.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Uno monento, já sice nepoužívám verzi 5.2, tu si právě instaluju.Ale přesto mám potřebu uvést údaje na pravou míru.
Existují totiž dva druhy DVD Architect.
Verze Studio a verze Pro.Verze studio je pouze 5.0 build 157 a verze pro je 5.2 build 133.
Verze Studio se dá normálně koupit zvlášť a verze Pro je nabízena jenom jako součást balíku s Vegasem.
Proto jsem se rozhodl zkoušet verzi Studio.Už mě nebaví hledat a řešit problémy
neoriginálních softů.A nevidím důvod proč bych si měl kupovat něco na víc když to nechci.
pokud někdo máte nějaký odkaz jak koupit DVD Architect Pro bez Vegasa, prosím dejte vědět.
Ale obávám se, že po předchozích zkušenostech zůstanu v Avidu a Ediusu.
Protože nejsem dlouholetý uživatel Vegas nemůžu ani znát to co znají jeho dlouholetí
uživatelé, jeho chyby, omezení a záludnosti.Pro mě ve srovnání s tím jsou
problémy v Avid Studio nepodstatné prkotiny,Edius má taky nějaké mouchy, ale i nad tím
mohu klidně mávnout rukou.
Ovšem to co se řeší a nejen tady s Vegasem už přesahuje únosnou míru toho
co jsem ochoten tolerovat.
Navíc jsem zjistil, že pokud se vyskytne problém, program na pozadí spustí Error reporting.exe
O tom nikde není zmínka.Pročpak?Co pak asi dělá tento soft?
Na jeho existenci mě upozornil firewall a antivir.Nenapadlo mě v průběhu práce přepnout na správce výkonu
a kontrolovat co se spouští.Jenom jsem se divil, co že to antivir zase testuje.
Mám takový dojem, že brzy PC vyhradím pouze pro práci s videosoubory a odpojím
od přístupu k internetu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro ty komu by se snad zdálo, že jsem paranoidní, musí stačit tohle:
[attachment 432 raport.jpg]

Kdyby někdo pochyboval odkud, že Launcher je:
[attachment 433 raport_source.JPG]

Už to mi stačí, abych začal být na tento soft hodně alergický.Copak asi provádí tento launcher
ve spolupráci s mrkvochvostem, když má povolena systémová práva pro přístup do systému?
Přílohy
raport_source.JPG
raport_source.JPG (102.58 KiB) Zobrazeno 1681 x
raport.jpg
raport.jpg (107.58 KiB) Zobrazeno 1681 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host