Hlavní menu+ 3 jednostránková

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Vytvořil jsem hlavní menu + 3 jednostránková submenu s animovanými náhledy (místo původního jednoho třístránkového). Renderování proběhlo svižně až k hodnotě 92% a dál už nic. Nevím, co dělám špatně - CPU vykazuje činnost, ale jinak se už nic dalšího neděje. V případě renderování jednoho třístránkového menu s animovanými náhledy jsem renderování vzdal po 40 hodinách.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro lepší přehlednost jsem Váš dotaz vytáhl,byl by zasypán dalšími příspěvky.Ale k věci:
Pokud jsem Vás dobře pochopil chcete vytvořit něco takového co mám na obrázku?

[attachment 398 DVDA.JPG]

Ponechme stranou provedení.Znamená to, že to co vidíte je hlavní menu.V něm jsou odkazy na 3 submenu.Po otevření například
prvního submenu to bude vypadat takto:

[attachment 399 DVDA_submenu.JPG]

A zde chcete další submenu nebo už třeba 2-3 klipy, které se po přehrání vrátí do tohotu submenu nebo někam jinam?

Mám neodbytný pocit, že jste do náhledovéno tlačítka vložil film, na který by měl být vytvořen odkaz až v submenu
a tam se teprve přehrál a tentýž film máte vložen do submenu. .Ale mohu se mýlit.
Zkuste si simulaci toho co vidíte ode mně jestli je to to co chcete vytvořit, zatím bez jakýchkoliv klipů.

Nebo jste chtěl jenom hlavní menu s nápisem o co go a v něm tři nebo jiný počet filmů a to by vypadalo takto:

[attachment 400 DVDA_filmiky.JPG]

Anebo chcete úplně něco jiného a já vymýšlím nesmysle :D.

Poznámka:
Původní příspěvek se mi nějak zepsul,opravoval jsem a je možné, že jste viděli při čtení pokaždé něco jiného.
Toto je definitivní verze.
Přílohy
DVDA_filmiky.JPG
DVDA_filmiky.JPG (96.94 KiB) Zobrazeno 1709 x
DVDA_submenu.JPG
DVDA_submenu.JPG (85.06 KiB) Zobrazeno 1709 x
DVDA.JPG
DVDA.JPG (93.38 KiB) Zobrazeno 1709 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Mým původním záměrem bylo vytvoření jednoduchého menu, kde v hlavním menu jsou dvě textová tlačítka "Přehrát film" a "Výběr scény"

[attachment 401 Pout_hlavni_menu.jpg]

a po stisknutí "Výběr scény" se dostanu do třístránkového menu s animovanými náhledy.

[attachment 402 Pout_menu.jpg]

Potom jsem ještě zkusil variantu se třemi jednostránkovými menu

[attachment 403 Pout_3_submenu.jpg]

se stejným výsledkem. Není-li tato filozofie správná, nechám si poradit.

Pro zajímavost dodávám, že po zrušení animace u dvou náhledů na každé stránce nebo při shodných náhledech (totožný náhled na stránce v šesterém provedení) renderování proběhlo v pořádku.
Přílohy
Pout_3_submenu.jpg
Pout_3_submenu.jpg (226.91 KiB) Zobrazeno 1709 x
Pout_menu.jpg
Pout_menu.jpg (222.82 KiB) Zobrazeno 1709 x
Pout_hlavni_menu.jpg
Pout_hlavni_menu.jpg (224.1 KiB) Zobrazeno 1709 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za vysvětlení, tohle musím trochu prostudovat.Z toho co vidím, usuzuji, že nepoužíváte jednotlivé klipy, ale máte celý film
ve kterém zadáváte značky jak se co bude přehrávat.To jsou ty odkazy na Pouť09b. Pokud se mýlím opravte mne.

Domnívám se, že to máte celé špatně.Když se podíváte na Vaši stromovou strukturu, máte jako první vložený film.
Pak máte vloženo menu u kterého máte nastaveno Start disk.Takže Vaše příkazy pro přehrání sahají před místo startu disku.
Zkusil jste si v náhledu jak se bude chovat Váš tvořený disk?
Myslím si, že takto tvořený disk ani nebude korektně fungovat.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Připravím si nějaký delší klip, abych mohl použít stejný postup jako Vy.Ale zatím bych Vám doporučil nepokračovat
v práci tímto způsobem.Podívám se znova do manuálu, nejsem přesvědčen o tom, že máte dobře umístěný film.
Tak jak ho máte vy, se vytváří intro film před menu, ale musí se v něm nastavit start disku(funkce Set Disc Start)
a nastavit po přehrání link pro vstup do Hlavního menu.Pak to vypadá takto:
[attachment 404 DVDA_structure.JPG]

Vaše idea toho co chcete zobrazit je v pořádku, špatné je provedení.Budu se muset podívat zde na foru do návodu
a zkontrolovat co jsem tam všechno napsal.Protože se mi jeví, že je to příliš stručné, nebo jsem to psal pro
srandu králíkům, anebo že to stejně nikdo nečte.
Přílohy
DVDA_structure.JPG
DVDA_structure.JPG (41.8 KiB) Zobrazeno 1709 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Ano, menu jsem aplikoval na celý film, ve kterém jsem zadal značky, jak se co bude přehrávat. Jako návod jsem využil Váš odkaz http://forum.strihvidea.cz/read.php?28, ... 5#msg-7785 , kde jsem se řídil prvními dvěma kapitolami tutoriálu. Takto vytvořený disk se v náhledu chová korektně a omezím-li počet kapitol na stránce, chová se po vyrenderování korektně i v přehrávači.
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Přemýšlím, jestli nějakou roli nehrají mně neznámé limity DVD Architecta, na které není uživatel předem upozorněn. Např. v Power Director při zadání šestitlačítkového animovaného menu vyskočí hláška, že v případě HD rozlišení musím počet redukovat na čtyři náhledová tlačítka na stránku.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Není mi přesně známo omezení na stránku,podívám se na to.Ale v první řadě musím zkontrolovat ten odkaz
na tutoriály.Zda návod není špatně.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Návod je dobře i když já mám radši způsob vkládání toho co se bude dít jako stromovou strukturu do podřízených složek.
Ale když se podívám na Vaše provedení, kde máte vložený film tak vidím, že to není správně.
Taky zjišťuju, že vývojáři neošetřili možnost, aby jste z takto umístěného filmu mohl tvořit odkazy.
Jsem si to schválně zkusil a v tom vidím Váš problém.
[attachment 406 dvda_film_menu.JPG]
Nebo je opravdu možné, že z takto vloženého filmu, lze tvořit maximálně 4 odkazy s náhledy.

Ale o tom není v manuálu zmínka.Nebo jsem si toho nevšiml.A čučet do něho znova se mi nechce.
A vzhledem k tomu, že v interaktivním tutoru od Sony se vkládá film jinak a je různě upozorňováno abychom postupovali
logicky tak považuju tento postup za nesprávný.Bohužel originál manuál je napsaný pro tupé uživatele hlavně amerického
kontinentu a u nich se nepředpokládá nějaká kreativita.Předpokládá se, že uživatel použije pouze napsanou možnost
jak vložit film.

Doporučuji Vám vložit film takto:
[attachment 407 dvda_film_insert_I.JPG]

Já vkládám i takto, protože se mi automaticky vytvoří odkaz a jsem lenivý udělat pár pohybů myší navíc :D.
[attachment 408 dvda_film_insert_II.JPG]
Samozřejme v návaznosti na další postup.

Pak bych Vám chtěl poradit, aby jste si otestoval zda máte správně ukončené linky tlačítkem k tomu určeným.
Na obrázku je v rámečku a neukončený link taky.
[attachment 409 dvda_end_of_act.JPG]

Nevím jestli budete muset udělat nový projekt, ale myslím si, že přesunutí hlavního videa jinam než před menu
by Váš problém mohlo řešit.To nevím , musel bych to zkusit, vzhledem k tomu, že už máte hotový projekt
bude rychlejší, když to zkusíte Vy.
Přílohy
dvda_end_of_act.JPG
dvda_end_of_act.JPG (71.4 KiB) Zobrazeno 1709 x
dvda_film_insert_II.JPG
dvda_film_insert_II.JPG (87.2 KiB) Zobrazeno 1709 x
dvda_film_insert_I.JPG
dvda_film_insert_I.JPG (73.09 KiB) Zobrazeno 1709 x
dvda_film_menu.JPG
dvda_film_menu.JPG (47.21 KiB) Zobrazeno 1709 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Podle mně si naprosto komplikujete a zbytečně děláte Vaši práci složitě.Dovolím si přispět svým popisem v dalším příspěvku
jak bych to dělal já.Nebo radši udělám nový příspěvek s návodem.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host