Hlavní menu+ 3 jednostránková

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Zde je popis jak řešení Vašeho námětu podle mně.Zopakuju zadání:
Hlavní menu ve kterém bude tlačítko s náhledem Přehraj film a tlačítko Výběr klipů
Pokud se zvolí Výběr klipů je třeba splnit požadavek na zobrazení třech stránek po osmi klipech.

Popis:
Vložíme požadovaný film do pracovního prostoru aby to vypadalo takto:
[attachment 411 insert.JPG]
Provedl jsem dvojklik na film v průzkumníku a po vytvoření v okně jsem přetáhl na místo podle potřeby.

Dvojklikem na film jsem si ho otevřel pro úpravy a vytvořil kapitoly.Když je přepočítáte, je jich skutečně19 :D.
To je úmyslně.
[attachment 412 open_film_create_markers.JPG]

Jakmile jste hotovi klikněte na film v editoru menu pravou myší aby se vám objevila tato nabídka:
[attachment 413 item_select.jpg]
V ní kliknete na Insert Scene Selection Menu.Vyskočí na Vás další okénko ve kterém si napíšete název tlačítka a počet klipů na stránku:
[attachment 414 select_clips_and_items.JPG]
Opět jsem úmyslně nastavil jiný počet klipů na stránku než je požadovaný.V tomto případě 5 klipů na stránku.To je pro účel návodu.

Jakmile potvrdíte OK objeví se v editoru menu tohle:
[attachment 415 select_ok.JPG]

Jak vidíte vytvořily se čtyři submenu z toho tři obsahují pět klipů a jedno obsahuje klipy tři.Celkový počet kapitol je 19.
Takže pokud vepíšete před tím do okénka Insert Scene Selection menu počet klipů na stránku 8
(položka Links per page)splníte zadání a budete mít tři submenu, z toho 2x8 klipů a 1x3 klipy.

Pokračování netřeba.Jenom poznámka:
V tomto případě přehrávané sceny pokračují dál na další.Pro výběr nové scény musíte použít tlačítko na ovladači.
Pokud by požadavel zněl, aby po přehrání vybrané scény došlo k návratu do menu pro výběr jiné, je nutno použít jiný
postup a mít připravený filmový materiál.
Tento příspěvek považuji za dopsaný a přemístil jsem jej do vlákna kam patří..
Přílohy
select_ok.JPG
select_ok.JPG (87.95 KiB) Zobrazeno 1667 x
select_clips_and_items.JPG
select_clips_and_items.JPG (14.99 KiB) Zobrazeno 1667 x
item_select.jpg
item_select.jpg (42.03 KiB) Zobrazeno 1667 x
open_film_create_markers.JPG
open_film_create_markers.JPG (145.62 KiB) Zobrazeno 1667 x
insert.JPG
insert.JPG (105.69 KiB) Zobrazeno 1667 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za radu. Přesunul jsem film, zkontroloval ukončené linky, dal renderovat, po 90 vteřinách jsem se dostal na 90% a dál zase nic. :-( Ještě počkám půlhodinku, jestli se to nepohne třeba ještě alespoň o 1%, ale nevypadá to.
[attachment 410 Menu.jpg]
Přílohy
Menu.jpg
Menu.jpg (297.08 KiB) Zobrazeno 1667 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vydržte, právě jsem začal dělat návod jak to řešit.Je tady v sekci, odkaz máte pod obrázkem.Téma je zatím zamčeno, než to dodělám.
Doporučuji Vám, než budete pokračovat, aby jste si uložil Markery kapitol ve filmu příkazem Save Markers.Myslím tím toto:
[attachment 416 save_markers.jpg]

Odkaz:
http://forum.strihvidea.cz/read.php?28, ... 1#msg-8901

I když to co jste vytvořil teď by fungovat mohlo.Musím to prostudovat a domáknout se jak to funguje, jestli to není zase
logicky nesprávně.
Přílohy
save_markers.jpg
save_markers.jpg (57.68 KiB) Zobrazeno 1667 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Takže po 75 minutách se to nepohnulo ani o další 1 %.

Jinak až na způsob úvodního umístění filmu do menu jsem v dalších krocích postupoval ve všem naprosto shodně s Vaším návodem (včetně uložení markers). Uvidím, v kterém místě se rozejdeme a zda se podaří výsledný rendering! ;-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Testuju svůj postup.Chci se zeptat.Pokud vyberete nějakou scénu,dáte přehrát.Po přehrání vybrané scény pokračuje
přehrávání dále přes další scény a pro výběr jiné scény musíte použít tlačítko na ovladači při testování náhledu?
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Ano.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji, tak to je v pořádku.Protože pokud by jste požadoval po přehrání jednotlivých scén návrat
do menu, musel by se použít jiný postup a musel by jste mít připravený materiál.
Právě jsem dotestoval vytvoření disku (render) se statickými náhledy a úspěšně.
Jdu testovat náhledy animované.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nastavil jsem náhledy jako animované a provedl render.Vše proběhlo úspěšně.
K vůli otestování jsem použil stejný film, stejné scény a změnil jsem počet náhledů
na stránku na osm.Vzniklo mi Hlavní menu a tři submenu.Z toho jsou 2x8 klipů na stránce
a 1x3 klipy.Všechny linky jsou animované.Nějaké screeny:
[attachment 417 project_1_and_3.JPG]
[attachment 418 screeny.jpg]

V dodělávce návodu, připíšu jak jsem nastavil pohyblivé náhledy.
Přílohy
screeny.jpg
screeny.jpg (172.21 KiB) Zobrazeno 1667 x
project_1_and_3.JPG
project_1_and_3.JPG (90.65 KiB) Zobrazeno 1667 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Než dopatlím návod, můžete si stáhnout projekt včetně media a podívat se na moje nastavení.
http://uloz.to/xDJkDHb/copy-project-rar
Já tak aspoň zjistím, jestli projekt mezi Architectem Pro a Studio je přenositelný.
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Úvodem moc děkuji, že jste se problémem zabýval.

Potvrzuji, že projekt je přenositelný, jen Architect tradičně nestrávil zvuk a pro jistotu ho znovu renderoval. :-) Vytvořený disk funguje korektně. Nicméně jedná se o klasický DVD formát, ve kterém to vše funguje. V mém případě Architect nefunguje korektně, použiju-li v projektu soubor M2TS. Víc než čtyři animovaná náhledová tlačítka na stránku nestráví, ale ani předem neinformuje, že to nepůjde. Nezkoušel jste i tuto variantu?
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host