Nastavení projektu v DVD AR 5.2

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dám si na chvíli oraz,celkem dost jsem si toho vyzkoušel a už toho o DVDA vím také dost.
Připravil jsem Vám zde projekt z něhož mám tady obrázky a který jsem s úspěchem vyrenderoval.
Zdroj videa není Vegas.Je to z Ediusa.Odkaz:
http://uloz.to/xSRfqpJ/expo-comp-exe
Další co jsem Vám připravil je samostatný export z Ediusa rozdělený na audio a video stopu.
http://uloz.to/xrgBqpJ/separate-va-exe

Oba soubory jsou samorozbalitelné archívy.Umístěte si je podle potřeby a spustěte je.
Rozbalí se samy a nepotřebují program typu RAR.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Musím sám sebe ocitovat:
"dost jsem si toho vyzkoušel a už toho o DVDA vím také dost."
Chtěl bych k tomu jen dodal, že zas toho co vím není tolik, abych se mohl považovat za znalce
tohoto programu a že v něm umím využít vše co program umožňuje.To mi ještě nějakou chvíli bude trvat.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Otestoval jsem nastavení exportu z Ediusa do DVDA pro video HD MPEG.První stránka nastavení:
[attachment 455 HD_MPEG_1_0_set.JPG]
Potvrzení a výběr bitrate:
[attachment 456 HD_MPEG_1_1_set.JPG]
Také toto video DVDArch akceptuje a nerenderuje ho znova.
[attachment 457 HD_MPEG_DVDA.JPG]
Ale zaráží mne jedna věc.DVDArch hlásí, že audio bude rekompresovat a detekuje ho jako MPEG.
[attachment 458 HD_MPEG_DVDA_audio.JPG]
To není pravda.Oba moje editory včetně MediaInfo detekují audio PCM.
[attachment 459 HD_MPEG_DVDA_audio_summ.JPG]
Napadlo mě proto vyexportovat totéž video se stejnými parametry, ale upravené tak, aby byly
kompatibilní jako DVD.Takže jako klasický soubor mpeg-2 kompatibilní s DVD jak jsme byli zvyklí v pinnaclu.
Jedině v tomto případě DVDArch akceptoval video i se zvukem a nehlásil potřebu rekomprese. audia.
Takže v tomto případě odpadá nutnost exportovat zvlášť video a zvlášť audio.

A teď něco o diskuzích na jiných forech:
Konečně mi docházejí souvislosti nekonečných debat znalejších uživatelů Vegas o muxu a demuxu audia
a jejich hašteření, který že to demuxer je lepší.
Také mi dochází principiálně z jakého důvodu potřebují frameserver a z jakého důvodu někteří používají
reexport videa jako m2v a podobné další featurky.

Podle mně to dělají to hlavně proto, aby nemuseli dvakrát exportovat ten samý soubor aby z něho dostali separované
audio a video.
Protože zatím se mi nepovedlo najít kombinaci audia a videa dohromady v jednom souboru, aby jedno nebo druhé
DVDArch nechtěl rekompresit. Pozor, mluvím o videu HD.Video SD už jsem vyřešil, viz screeny výše.
A zatím jsem ani nikde nenašel zmínku, že by to někomu šlo.

Video pak proženou něčím co je kvalitnější nez výstup z Vegasu, ale aby to potom DVDArch pobral a nerekompresoval.
Totéž zřejmě platí o zvuku z videa, protože jak už všichni víme zvuk AC-3 po rekompresi v DVDArchu je zeslabený.

Možná, že je to i z jiných důvodů.Pro mě je to obrovské překvapení a hromada nových informací ze kterých jsem mírně
řečeno rozpačitý.Ale to je způsobeno tím, že toho o dané problematice moc nevím a zvažuju, jestli mám obětovat
nějaký čas tomu abych pochopil.
Přiznávám, nechce se mi.
Přílohy
HD_MPEG_DVDA_audio_summ.JPG
HD_MPEG_DVDA_audio_summ.JPG (50.05 KiB) Zobrazeno 1378 x
HD_MPEG_DVDA_audio.JPG
HD_MPEG_DVDA_audio.JPG (45.62 KiB) Zobrazeno 1378 x
HD_MPEG_DVDA.JPG
HD_MPEG_DVDA.JPG (54.22 KiB) Zobrazeno 1378 x
HD_MPEG_1_1_set.JPG
HD_MPEG_1_1_set.JPG (73.53 KiB) Zobrazeno 1378 x
HD_MPEG_1_0_set.JPG
HD_MPEG_1_0_set.JPG (96.41 KiB) Zobrazeno 1378 x
mand
Příspěvky: 38
Registrován: 20.02.2012, 00:26
Kontaktovat uživatele:

Mně ten dvojí export u HD projektů už ani tak nevadí, zvuk se exportuje jen malou chvilku. Pro připomenutí ještě shrnu, že DVDA vezme bez rekomprese zvuk PCM wav nebo aby se ušetřilo místo na AVCHD DVD, tak taky ještě AC3 Pro.

Spíš mě zaráží, že kódování animovaných náhledů z videa střihnutého v Ediusu proběhne naprosto korektně a z videa střihnutého ve Vegasu jsou s tím nebetyčné problémy. Stáhl jsem si "ediusovské" video ze zdejší stránky nahoře a bez sebemenšího problému vytvořil disk v DVDA s 30vteřinovými náhledy. To samé mi ale nejde vytvořit z "vegasovského" videa. Přišel jsem zatím jen na složitější způsob, jak na animované náhledy o délce kolem 10 s.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Problém dvojího exportu jsem v Ediusu vyřešil ke své spokojenosti.Jedním exportem se vytvoří video
a současně audio.Po vložení videa do DVDArchu se audio automaticky připojí k videu.
DVDArch oba soubory akceptuje a neprovádí rekompres.
Použil jsem k tomu volbu MPEG Elementary Stream, která vytváří při exportu dva soubory:
Video s příponou m2v.
Audio wav.
Ukázka nastavení patří do sekce Edius.Ale třeba Vám to pomůže jestli má Vegas takovou volbu
podobnou nebo jinak nazvanou.Tak to dám i tady.
Stránka výběru nastavení:
[attachment 460 MPEG2_ES_set_1.JPG]
Potvrzení nastavení:
[attachment 461 MPEG2_ES_set_1_1.JPG]
Ukázka z DVDArchu:
[attachment 462 DVDA_VA.JPG]
Přílohy
DVDA_VA.JPG
DVDA_VA.JPG (160.16 KiB) Zobrazeno 1378 x
MPEG2_ES_set_1_1.JPG
MPEG2_ES_set_1_1.JPG (47.79 KiB) Zobrazeno 1378 x
MPEG2_ES_set_1.JPG
MPEG2_ES_set_1.JPG (95.16 KiB) Zobrazeno 1378 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host