DVD Architect Pro 6

Authoring v Sony/Magix DVD Architect a DVD Architect Studio
isew
Příspěvky: 14
Registrován: 02.05.2013, 14:25
Kontaktovat uživatele:

obě verze odinstalovány,pc vyčištěn, nainstalována 4 a pruhy zůstaly.
Zkouším renderovat znovu - mpeg - hdv 1080-50i (výstup v m2t). Když se to renderuje, v náhledu žádné pruhy nejsou. Což nebylo ani předtím, pruhy se objevily až při vložení do architectu. Zkoušel jsem nainstalovat 6 na jiný notebook a stejný výsledek.
isew
Příspěvky: 14
Registrován: 02.05.2013, 14:25
Kontaktovat uživatele:

Doporučíte mi nějaký podobný program na tvorbu DVD menu?
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Pokud renderujete HDV tak jak popisujete a potom z toho v Architectu děláte DVD, tak to je příčinou problému - HDV má jiný poměr stran pixelu než DVD.

S HDV zkušenosti nemám, zkoušel jsem teď zběžně nastavení renderování do HDV a tam se zřejmě poměr měnit nedá. Nenapadá mě tedy jiná možnost než renderovat přímo do mpeg 2. Např přes volbu Program Stream PAL Widescreen. Jen pozor na prokládání, ve výchozím nastavení myslím renderuje Lower field first, kdežto vy máte v projektu (kamera tak zřejmě nahrává) Upper field first - je tedy potřeba to v nastavení renderování přenastavit. Třeba takto:
[attachment 746 Vegas-Mpeg2.JPG]
Přílohy
Vegas-Mpeg2.JPG
Vegas-Mpeg2.JPG (49.8 KiB) Zobrazeno 1917 x
isew
Příspěvky: 14
Registrován: 02.05.2013, 14:25
Kontaktovat uživatele:

Vyrendrováno s doporučením nastavením, pruhy zůstaly.
isew
Příspěvky: 14
Registrován: 02.05.2013, 14:25
Kontaktovat uživatele:

Už jsem přenastavil, co se dalo. Vyrendroval různé formáty a nic nepomohlo. Dokonce jsem odinstaloval plnou verzi architecta a stáhl trial, jestli to nebude v programu. Ani to nepomohlo. Asi se budu muset smířit s tím, že tam zůstanou pruhy. Každopádně díky za pomoc a za čas, který jste mi věnovali.
Romolus
Příspěvky: 1751
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Někde ten pes zakpaný být musí. Dejte si čas, ale nevzdávejte to. Naděje umírá jak známo poslední. :-)
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Co jsem renderoval zkušebně tak se mi podařilo vložit do Architectu bez pruhů. Zkuste poslat (třeba přes uschovnu nebo ulozto) několik vteřin záznamu vyrenderovaného tak jak renderujete to problémové a vyzkoušíme to.
isew
Příspěvky: 14
Registrován: 02.05.2013, 14:25
Kontaktovat uživatele:

Posílám 3 různě vyrenderované soubory přes úschovnu. Snad odhalíte, kde je ten pes zakopaný.
isew
Příspěvky: 14
Registrován: 02.05.2013, 14:25
Kontaktovat uživatele:

Marte, dostal jste ty soubory?
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Dostal, díky za připomenutí jinak bych na to zapoměl. Zítra dám vědět.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host