Jak na foto z timeline - Edius 6.07

Odpovědět
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Abych nemusel popisovat o co jde, cituji:

Dobry den, mam na skušku nainštalovany edius 6,5.. vznikol mi problem pri vloženy statickeho obrazku z filmu. ulozim obrazok z filmu.. skusal som rozne formaty, no obrazok sa pri prehravani trasie.. neviete mi niekto pomoc kde može byt chyba? po vlozeni fotky je obraz v poriadku. trasenie je len ked sa ulozi obrazok priamo z filmu.
dakujem.

Odpovídám:
Třesení fotky z timeline bývá způsobeno sejmutím prokládaného snímku(frame).Nastavte si proto
v System setting,část Importer/Exporter položku Still Image na sejmutí podle potřeby buď to sejmout
horní půlsnímek nebo spodní půlsnímek.Na obrázku je nastavení pro horní půlsnímek,nastavení poměru
a uložení do JPG bez filtrování.
[attachment 647 still_image.JPG]

Předpokládám, že tentýž postup půjde použít v Edius 6.5

Ostatně, pokud se podíváte na snímky v jakémkoliv prohlížeči, zjistíte, že snímek sejmutý s nastavením Frame
je zubatý, snímek s nastavením Upper Field(horní půlsnímek) je čistý.

Nastavení Frame:
[attachment 648 frame.jpg]

Nastavení Upper Field
[attachment 649 Upper_field.jpg]
Přílohy
Upper_field.jpg
Upper_field.jpg (88.59 KiB) Zobrazeno 883 x
frame.jpg
frame.jpg (96.04 KiB) Zobrazeno 883 x
still_image.JPG
still_image.JPG (39.7 KiB) Zobrazeno 883 x
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Já jsem v Ediusu 6.06 odstraňoval proklad ve Photoshopu a zároveň upravoval kontrast, barevné podání a příp. doostřoval. V Ediusu 6.5 kupodivu není nutno odstraňovat proklad, domnívám se že to 6.5 umí nebo je to tím, že zdroj je v progresu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jestliže je zdroj a projekt progressive, snap timeline proběhne bez problému.Proto stačí default
nastavení na Frame.
Jestliže je zdroj a projekt interlaced, už z principu musí dojít k zachycení proloženého snímku.
Proto je nutno použít volbu Upper nebo Lower,aby bylo jasně stanoveno, který snímek má být zachycen.
Kontrast, jas, saturace, odstín a doostření včetně úpravy barevného podání lze dělat přímo i v Ediusu 6.0x
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tedy, steviezah, naučil jste starého psa novým kouskům ! Toto nastavení v Ediusu v.5 nebylo (poslední cz manuál je k 5.01) a tak jsem používal zažitý postup.
Díky za návod, to mi nesmírně urychlí práci, když nedočkavým vnoučatům posílám alespoň fotky, než sestříhám video !!
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host