Začínám v Ediusu, obecný dotaz

Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Přes aplikaci Picture Mition Browser je natažení souborů z kamery označeno razítkem s datumem a časem natočení jednotlivých záběrů. Také bez problémů zvládá pospojovat soubory větší jak 2GB bez chyb v návaznosti ve videu.

Také jsem někde četl, že zapnutá indexace na na HDD nebo SSD může být příčnou problémů, mnou ovšem nezjištěno a tudíš neověřeno.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Odpovědi pro Zkal:
0)Bez komentáře,udělal bych to stejně.
1)Pinnacle s Ediusem není v kolizi, to spíš Premiere nebo kombinace více střižen.
2)Kostičkování může způsobovat nehotový render nebo nestíhající komponentyPC
popřípadě nějaký antivir ohmatávající video během práce s ním.
3)Nastavení projektu je nutné pro korektní zobrazování náhledu a práci s videosoubory.
Je to někde popsáno v manuálu, přesnou definici se mi nechtělo hledat.
4)Jestliže Vaše kamera ukládá 1080 50i je pro mne tento údaj ne zcela dostačující.
Může to být 1440x1080, nebo 1920x1080, takže podle toho nastavte projekt.

Proč soubory z kamery taháte Totalem?Jsou nějak rozdělovány, nebo systém nevidí kameru jako
další disk, popřípadě jako výměnné medium?Pokud nemáte kameru jako má Romolus
u které je vhodnější MPB pro import do PC, měl by Vám stačit Průzkumník.

Indexaci disků vypněte, totéž platí pro sledování disků pro zálohování a obnovení systému.

To co se Vám zobrazuje vpravo dole je informace o náhledu na zařízení,nevěnuji tomu pozornost.
Asi jste myslel toto:
[attachment 634 preview.jpg]

Doplnění k bodu 3)
Nastavení projektu je důležité i z hlediska snímkové frekvence zdrojového videa.Obzvláště pro ty kdo chtějí
editovat s přesností na 1 snímek.Asi těžko si nastavíte projekt na 25 s/s , když zdroj bude 30 s/s nebo 24.
a budete spolupracovat na filmíku s kolegou a vzájemně si budete přeposílat projekt ke zpracování nebo
se rozhodnete projekt o videu rozdělit na zpracování více lidmi.Totéž platí pokud máte video uloženo třeba
na domácím NASu a přistupujete k němu z různých PC nebo ntb.
Je to velmi zjednodušeně řečeno, ba přímo laicky, ale já nejsem profesionál ve zpracování videa, nerad
bych se motal do odborných názvů.
Prostě vemte na vědomí, že projekt se nastavit musí a ve Vašem případě nejlépe podle zdroje.
Co vyexportujete je Vaše volba, ale pro program je nutné zvolit s jakým formátem má pracovat.
Přílohy
preview.jpg
preview.jpg (17.88 KiB) Zobrazeno 1683 x
Zkal
Příspěvky: 41
Registrován: 11.06.2010, 17:02
Kontaktovat uživatele:

Pánové,
Díky za reakci... začíná to být na encyklopedii :-)
Píšu si průběžně poznámky, abych se v tom vyznal a začínám chápat Steviezaha, že se mu nechce do tvoření smysluplného a uceleného skoro návodu pro práci v Ediusu :-) Tedy myslím, že o tom byla nějaká zmínka....

k0) u Pinacle bych dal SATAIII na čtecí disk - ona PS se mi zdá dle výpisu spíš čte než zapisuje AVCHD
k1) krásná práce, zatím tedy PS14 nechám na PC
k2) PC bez antiviru a vše povypínané dle doporučení z diskuse. Procesor v PS jede na 97% proti Ediusu cca80%. Ale překvapení: stejný projekt 53min v AVCHD jsem nechal přepočítat PS14 bez přechodů a ejhle... BEZ KOSTICEK !!! Jinak tady bych dal bod Romolusovi za info o chybě PS14.
k3) pokud jde o náhled a práci s více soubory různého rozlišení předpokládám nastavit nejvyšší z použitých a nejvyšší snímkovou frekvenci???
k4) kamera dle návodu běží na 1080 50i, 1920*1080, dle vlastností uložených souborů 25s/s. A tady se to se mnou trochu pere 50i versus 25s/s. Nebo mám ještě i tady mezery ve vzdělání?
k Totalu) já ho miluju kvůli dvoum oknům: zdroj-cíl. Průzkumníka nesnáším. Zatím mi TC nezlobil. Hrozí jeho použitím nějaké nepříjemno?
k hlášce) ano, to je to matoucí okno - ignoruju dle doporučení
Vypínám indexaci disků a jdu dál laborovt s trialem E6,5.

Prosím opět o komentář.
Děkuji Zkal

PS: děkuji taky za změnu vlákna - když se to zvrhlo, má to smysl. Už jsem o to chtěl požádat...
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Zkal - stáhni už si konečně CZ manuál k Ediusu 5.1, je na www.ulozto.cz v pdf, má cca 23 MB. Tam se můžeš seznámit se základy (nové verze se o tolik neliší) a k triálu si stáhni manuál v angličtině, googel ti to dost slušně přeloží. Pokud si Edu koupíš, věřím, že si CZ manuál stáhneš od Syntexu.
Ono do nekonečna omílat pořád to samé jednoho unaví a škoda ztráty času, když je někdo pohodný.
Ještě poznámka: s tvým procákem musí Eda dělat divy. Já mám i7 Sandy Bridge 2600K a všech 8 vláken mi jede na 95%. Točím v AVCHD 50p 26 Mbps. Je otázka jakou máš zákl.desku a jaký čipset. Jde o HW podporu kódování. To už jsem tady psal. Mít Pinákla, tak se nerozmýšlím ani vteřinu. Na Edu nemá ani Premiéra, to mám z vlastní "hodně drahé" zkušenosti.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

pro Romolus
Zdravím od začátku pro Sony používám PMB pro stahování z kamery nyní jste něco nazpátek uvedl,že je nový od Sony a to PMH /Playmemories Home/.Stáhnul jsem to a chci se zeptat vy to máte nainstalované /nebo měl jste/ a pokud ano jaké je vylepšení o proti minulému softu nebo rozdíl,píšou tam pouze o update a zvlášť doinstalování Music transferu.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

PHM jsem měl v PC jen v jeho první nedoladěné verzi, když jsem testoval některou z kamer Sony. Zlobilo to atak jsem se vrátil k PMB 5.8 a u toho hodlám ještě co nejdéle vydržet. Funguje spolehlivě i na novou SonyHDR-CX730 a navíc je na něj čeština.
Zkal
Příspěvky: 41
Registrován: 11.06.2010, 17:02
Kontaktovat uživatele:

Pro Romana51:

Tak mám cz návod staženej...
Původně jsem ho nějak intenzivně nesháněl, protože jsem v červnu četl, že se stahnout nedá...
ale to se asi myslela čeština do programu a ne návod v pdf - holt nedorozumění...
Zkal
Příspěvky: 41
Registrován: 11.06.2010, 17:02
Kontaktovat uživatele:

Pánové, tak jak študuju návod, nemohu přijít na to jak se zbavit více než jedné mezery mezi klipy na jedné ose resp. jak sesypat případně klipy pěkně vedle sebe od času nula jak to dělal automaticky Pinnákl. Nasázet to tam umim ale jak to začnu trimovat, tak to roztrhám i s nastaveným insertem... Dík za radu
666dia
Příspěvky: 18
Registrován: 04.01.2012, 16:35
Kontaktovat uživatele:

set Ripple mode (R)
Zkal
Příspěvky: 41
Registrován: 11.06.2010, 17:02
Kontaktovat uživatele:

Riple mod mám nastavený a i jsem to pro jistotu přepínal na časové ose i v user setting a bohužel mezery nemizí :-(
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host