Proč není Edius u nás tak rozšířen?

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tento příspěvek je zároveň reakcí na dotazy v mé soukromé poště.Jak vyplývá z níže popsaného, těžko
Vám mohu poradit jak hacknout Edius pomocí jednoduché rady.To prostě nejde a hledat hacky na jednotlivé
edice nemám čas.
V žádném případě Vám neporadím, kde se co dá stáhnout a jak co nainstalit.Některé odkazy
vyžadují heslo,některé jsou na netu umístěny krátkodobě nebo smazány či přesunuty a je třeba
sledovat k tomu sloužící fóra.

Edius je velmi dobrý soft a na rozdíl od Vegasu jeho rozšíření brání jeho cena,i když i to už je irelevatní
protože poslední nabídky na crossgrade programu jsou víc než zajímavé.

Že ne každý má na to, aby si tento soft koupil chápu, ale i zde je možnost koupit school edici, která
je o dost levnější.

Nebo se použije volba hacknutí programu.
A to je další překážka pro rozšíření Ediusa. Instalace hacku programu je poměrně náročná na vědomosti
a je nutná znalost základní PC angličtiny(můj výraz) :-D aby jste byli schopni reagovat na hlášky.
Ano dají se sehnat jednotlivé edice, které fungují, ale nejdou updatovat z webu Grass Valley.

Otestoval jsem jednu z edic a ta funguje následovně:
1)Je třeba sehnat USB emulátor klíče pro Edius.
2)Tento emulátor je třeba naistalovat s vypnutým UAC a volbou F8 při startu Win 7, kde vyberete
volbu Povolit instalaci nepodepsaných ovladačů.
3)V dalším kroku se pomocným prográmkem dostanete do tzv. test modu Win 7 a tím aktivujete emulátor.
Tato funkce je určena pro vývojáře ovladačů aby mohli svoje výtvory otestovat, namísto zdlouhavého
certifikování Mrkvochvostem(čti microsoft) :-).
Zároveň se Vám objeví vpravo dole malý banner, který vás upozorní, že Win 7 běží v test mode.
4)Nainstalujete emulátor USB klíče a pomocným programem dodáte digitální podpis tohoto
emulátoru do Win 7.
5)Teprve nyní můžete nainstalovat Edius, otestoval jsem s úspěchem i originální verzi.
6)Pomocí pomocného prográmku odstraníte logo Test mode.
7)To vše provádíte včetně restartů s volbou F8 jak jsem uvedl výše.
8)Po úspěšné instalaci provedete update z 6.0 až do verze 6.06.Na 6.07 je třeba použít jinou verzi
pomocných prográmků, ale to jsem netestoval.
9)Po odstranění loga Test mode, Win 7 nadále běží v Test mode, během ročního testování jsem nezjistil
žádné problémy, včetně testování Win 7 na originalitu přímo na stránkách Microsoft.

Pak ještě existují jednotlivé edice, které jsou ošetřeny pouze pro danou verzi.Mnou poslední otestovanou
je 6.03.
Na verzi 6.5 ještě nic neexistuje pokud je mi známo.Ale je podstatné, že není nutno používat USB klíč.
Aktivace probíhá podobně jako u produktů Adobe CS 6.Bez připojení k netu program ani nespustíte.
Na Adobe CS 6 již jsou k dispozici hackovací nástroje, budu sledovat, kdy se objeví něco podobného i pro Edius.

Zde ještě obrázky o tom, že jsem registrován včetně Ediusa na Grass Valley.Výše popsané jsem zkoušel
ze zvědavosti a dílem mé lenivosti přepojovat USB klíč.
[attachment 629 register_edius.JPG]
[attachment 630 register_user.JPG]


Děkuji za pochopení a přeji všem,aby si mohli Edius koupit a nemuseli se trápit nad hackem a případnou
nestabilitou nebo nefukčností některých částí, či jinými záludnostmi, které hacknutí softu přináší.

Ještě odkaz pro ty, co si chtějí přečíst něco o digitálním podepisování ovladačů:
http://www.ngohq.com/home.php?page=dseo
Přílohy
register_user.JPG
register_user.JPG (88.65 KiB) Zobrazeno 1256 x
register_edius.JPG
register_edius.JPG (97.63 KiB) Zobrazeno 1256 x
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Božínku, Božínku. (Promiň Pane Bože) Já měl ten Edius 6.5 chvilku v PC. Určitě má výhody, ale už jen složitost, jak se k němu dostat je odstrašující. Možná je při renderování rychlejší, ale práce je mnohem pohodlnější ve Vegas, to se na mne nikdo nesmí zlobit. Edius jsem zkoušel jen chvilku. Různě jsem tahal za stopy, ale jejich mrňavost mě odradila hned na počátku. Obdivuji tedy každého, kdo se v tomto programu naučil a je ochoten v té "tmě" pracovat. Já říkám, děkuji NECHCI. Viva Sony Vegas!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vážený příteli, musím oponovat.Tato velikost stopy je nedostačující?
[attachment 631 edius.JPG]
Není otevřena efektová stopa,je minimalizována(šedý pruh dole)
Zde ukázka dvou stop:
[attachment 632 edius_2T.JPG]
Vše je odvislé od toho jak chcete s Ediusem pracovat.To co vidíte je rozvržení určené pro
2 monitory.Okno se stopami je přemístěno, aby se mi vlezlo do screenu obrazovky.
Tady je jedna z možností dual view.
[attachment 633 edius_dual.JPG]
Dole schováno okno stop,tentokrát vše na jednom monitoru.

Netroufal bych si tvrdit, že v nějakém jiném programu je práce pohodlnější a opět opakuji:
Pracujete tak jak si Edius upravíte k obrazu svému a jaký styl práce zvolíte.
Chce to jenom pracovat s Ediusem delší dobu.Trvalo mi, než jsem pochopil ideu tohoto
softu a prolouskal manuál a shlédl hromadu videa jak na to.Proto jsem zvolil Edius
i když jsem zkoušel Vegas Pro.

To, že je Edius celkem nedostupný co se týká hacknutí, mi nijak nevadí, vlastním originál.
Přílohy
edius_dual.JPG
edius_dual.JPG (291.27 KiB) Zobrazeno 1256 x
edius_2T.JPG
edius_2T.JPG (283.77 KiB) Zobrazeno 1256 x
edius.JPG
edius.JPG (271.32 KiB) Zobrazeno 1256 x
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Zdravím. Tak i já se musím pochlubit, Před pár dny mi přišel Edius 6.5. pro objednaný v akci. Jé osobně od jisté doby doporučuji jen Edius. Práce v něm (po nějaké době) je velmi rychlá, program snad umí vše co pořebuji .... prostě profi program, rychlý a stabilní. Ano, cena je poněkud vyšší, ale za ty peníze dostanete opravdu profi program, který se vyplatí.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak to já si musím na chvíli nechat o 6.5 jenom vyprávět.Další akce na Edius mi neprojde
před finančním dozorem. (čti manželka)
>:D<

Malé odbočení:
Doporučuji taky Edius, přestože jsem zkoušel a testoval Vegas Pro.
Ale je těžko přesvědčovat někoho pro Edius.
Na rozdíl od Vegas je pro Edius dost málo ukázek, tutoriálů v češtině a hlavně není taková
komunita uživatelů jako Vegas.
Dále se uživatel Eduisu musí učit jak používat jeho funkce.Systém zkoušení, tady kliknu
tady něco zapnu a uvidím co to udělá jaksi v Edius nefunguje.
Viz např.funkce Extended a Fix, kterou si nastavujeme v User Settings a souvisí s chováním
klipů a potažmo celé timeline při vkládání prolnutí (transition).Mimo jiné tato funkce ovlivní
nemožnost vložení transition do netrimovaného klipu.
Ukázka zde:


Pro mě je velmi složité tvořit nějaké návody a postupy, protože mám Edius upraven a nastaven
k obrazu svému včetně ovládacích tlačítek funkcí pod oknem náhledu(Player) a pod oknem
přehrávání(Recorder) z časové osy(timeline).Totéž se týká tlačítek funkcí nad časovou osou.
Také mám nastaveno a uloženo rozvržení obrazovky pro jedno okno náhledu(single view)
a obě okna(dual view).
Samozřejmě lze pracovat v nastavení default, ale dříve nebo později zjistíte, že to jde lépe
s vlastním nastavením.Oboje s možností vlevo nebo vpravo a s vlastní velikostí.
Jedno z mých prvních nastavení je zde, ale to už nepoužívám, protože jsem připojil druhý monitor
a mám to zase jinak, ale v základu z toho původního vycházím.

A tak bych mohl pokračovat a uvést další příklady, ale to už je téma na jiné vlákno.
666dia
Příspěvky: 18
Registrován: 04.01.2012, 16:35
Kontaktovat uživatele:

poté, co jsem koupil kameru, jsem se rozhodoval, jakej použiju soft na stříhání videa....
v práci jsem dělal s FinalCut, ale kvůli tomu jsem nechtěl kupovat Apple, protože jabko, tak nezbývalo vybrat ze softů na widle...
no, zkoušel jsem Vegas, Avid, Premiéru...no hrůza, pak jsem s jedním známým kameramanem točil jeden koncert a on mě to pak dal předstříhané v Ediusu (vůbec jsem ho neznal) a hle, nainstaloval jsem ho a vše mě začalo jít, byl intuitivní, podobný (i když vzdáleně) FinalCutu...rovnou jsem začal stříhat a už mě to zůstalo a nedám na něj dopustit...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak to je si myslím bez diskuze.Profi střihačům je Edius určen především.Pro příležitostného
točiče Edius zrovna není to pravé ořechové.
Pokud začne s default nastavením a zkušenostmi z jiného softu a je jedno jestli je to Vegas
Premiera,Pinnacle,Avid a já nevím co ještě, dříve nebo později to vzdá a vrátí se k tomu
v čem dělal předtím.
Chybu vidím v obecném nešvaru:natláskat všechno bez ladu a skladu do timeline,pak se v tom
hrabat a dloubat jak slépka v hlíně a na to Edius není vhodný.
Chce mít trochu představu jak by výsledné dílo mělo vypadat a dělat třeba po částech, k tomu jsou
určeny sekvence.Ale pozor, fungují jinak než třeba v Premieře.

Ty máš výhodu, že jsi přešel z FinalCut.To je program dělaný podobně jako je dělaný Edius.

Odbočím:
Zatím se mi nepodařilo spolehlivě rozchodit OS Apple na PC s AMD platformou.
Snad až budu někdy stavět další PC tak zkusím Intel, na něm jsem OS Snow Leopard viděl běhat spolehlivě.
Ale neměl jsem FinalCut a rád bych ho zkusil, tak uvidíme.
pppppv
Příspěvky: 29
Registrován: 12.11.2012, 22:56
Kontaktovat uživatele:

DOBRY DEN
SOM NA TEJTO STRANKE NOVACIK, NO VSIMOL SOM SI ZE VY TU MATE VELMI VELA PRISPEVKOV. PRAVDEPODOBNE STE PROFIK A VENUJETE SA TOMU.
DOTERAZ SOM PRACOVAL V PS 14 A PRAVE SOM SI KUPIL EDIUS 6.5 CROSS GRADE. MUSIM POVEDAT ZE ZATIAL SA NEJAK NEMOZEM POHNUT HLAVNE KVOLI TOMU ZE NEOVLADAM ANGL.JAZYK A NEJAKY CZ MANUAL SA MI NEPODARILO ZOHNAT.
PORADTE MI PROSIM CI SA DA TAKYTO CZ MANUAL NIEKDE NAJST ALEBO SA MUSIM SPOLIEHAT LEN NA TUTO DISKUSIU A NA VASE NAVODY NA YOUTUBE.
DAKUJEM
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro základní seznámení s Ediusem je mi znám pouze jeden CZ manual.Je tady:
http://uloz.to/xCzaVwn/edius-5-pdf
Tato verze je pro 5.01
Zbytek si musíte odvodit,navštívit home page,zkouknout videa s tutorialy a hlavně hledat, hledat a hledat.
Momentálně s videjkama nepracuji, poněkud jsem byl zaneprázdněn akutní pankreatitidou, kterou stále
léčím, snad se dostanu příští týden domů z hospitálu.
Pak snad zase budu mít čas něco dělat a vypotit nějaké nové návody.
pppppv
Příspěvky: 29
Registrován: 12.11.2012, 22:56
Kontaktovat uživatele:

Ďakujem a prajem skoré uzdravenie.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host