Edius 6.5 a zvuk PCM

Odpovědět
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Zdravím. Omlouvám se, že opět otravuji, ale rozhoduji si, zda si mám pořídit dražší střihový program a tak řeším různé problémy a věci, které mně nefungují ..... a proto bych potřeboval poradit. Když v ediusu zvolím export AVCHD a dám zvuk PCM, tak mi ve wmp přehraje pouze zvuk, u media classic mi přehraje jak zvuk, tak obraz .... pokud chci nahrát video se zvukem PCM na youtube, tak mně to již během nahrávání vyhodí hláška youtube, že youtube nerozeznal kodek zvuku, ale že i tak video nahraje .... samozřejmě, že po nahrání na youtube jede video, ale zvuk není.

I volby dolby digital není problém.

Někde jsem četl, že by to snad mohl být způsobeno tím, že zvuk PCM nelze kombinovat s AVCHD .... to jsem četl na netu, nevím, zda je to pravda...... Máte s tím někdo podobné zkušenosti?


Ale pokud by to byla pravda, tak nechápu, jak Avid Studio může vyexportovat video se zvukem PCM, sice také nelze přehrát ve wmp, v media classic přehrát jde i zvuk ..... ale oproti ediusu, když dám nahrát na youtube, tak youtube to bezproblémů vezme a následně i bezproblémů přehraje. U Avidu, když zvolím zvuk Dolby Digital, tak je nekvalitní, nevím proč .... ale to sem nepatří ...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Popis formátů videa a zvuku pro DVD a BD:

pro DVD PAL musí být formát projektu:
Frame rate v maximálním rozlišení 720x576(NTSC 720x480)
50/60i
Max. bitrate: Audio+video+titulky: 10,08 Mbit/s
pouze video: 9,8 Mbit/s
videokodeky:MPEG-1/MPEG-2
Audiokodeky:
Digital Dolby: Povinný 448 kbit/s
Linear PCM: Volitelný

pro BD
Frame rate v maximálním rozlišení 1920x1080
24p, 50/60i
Max. bitrate: Audio+video+titulky 48,0 Mbit/s
pouze video: 40,0 Mbit/s
videokodeky:H.264/MPEG-4 AVC/VC-1/MPEG-2
Audiokodeky:
Digital Dolby: Povinný 640 kbit/s
Linear PCM: Povinný

Takže tvrzení, že PCM pro AVCHD se nehodí je scestné.
666dia
Příspěvky: 18
Registrován: 04.01.2012, 16:35
Kontaktovat uživatele:

"Digital Dolby: Povinný 448 kbit/s"
může být jakékoliv, jen nesmí být třeba 44.1 khz, jako má většina mp3, ale 48 khz....
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

[attachment 702 eda2.jpg]Zdravím, při střihu se mě občas stane že v té části střihu vznikne mezera ve zvuku, je někde něco špatně nastaveno?
Přílohy
eda 2.jpg
eda 2.jpg (257.34 KiB) Zobrazeno 1037 x
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Nevím jestli Ti to pomůže, ale náhodou jsem při hledání něčeho jiného narazil v CZ manuálu k v.5 na podobný případ. Je to na str.347 Spojení v kapitole Operace s klipy na časové ose. Nestudoval jsem to, podívej se tam.
MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Díky díval jsem se,zajímavé je že to udělá vždy náhodně jindy je střih zase v pořádku.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host