NEW EDIUS 6.5

Odpovědět
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem dostal odpověď od SYNTEXU ohledně aktivace,musel jsem to rozdělit na více zpráv:

Dobrý den,

Pokud nainstalujete EDIUS Pro 6.5 na počítači, který není připojen na internet, můžete jej ihned a bez omezení* používat i pokud nezadáte sériové číslo a zvolíte volbu „Start Trial Version“.
[attachment 681 image020.jpg]

*V tomto režimu můžete používat software po dobu 31 dnů.
[attachment 682 image022.jpg]

AKTIVACE

Při instalaci EDIUSu se současně nainstaluje i aplikace GV License Manager, která umožňuje spravovat, aktivovat a deaktivovat licence.
Chcete-li aktivovat EDIUS na počítači, který není připojen na internet, otevřete právě tuto aplikaci – obvykle na dolní liště Windows, vpravo, pod šipkou „Zobrazit skryté ikony“ nebo Windows – Start – Všechny programy – Grass Valley – GV License Manager.
[attachment 683 image023.jpg]

Klikněte na druhou ikonu zleva „Offline Activation – Create ID File“ a budete vyzváni k zadání sériového čísla EDIUSu, které najdete na obalu instalačního DVD.
[attachment 684 image024.jpg]

Po zadání sériového čísla se do Vámi zvolené lokace na disku uloží dva soubory – internetový odkaz do aktivačního centra (GV ActivationServer.url) a identifikační klíč pro konkrétní počítač (ID.key).
[attachment 685 image025.jpg]
Přílohy
image025.jpg
image025.jpg (12.92 KiB) Zobrazeno 1197 x
image024.jpg
image024.jpg (10.5 KiB) Zobrazeno 1197 x
image023.jpg
image023.jpg (7.73 KiB) Zobrazeno 1197 x
image022.jpg
image022.jpg (12.59 KiB) Zobrazeno 1197 x
image020.jpg
image020.jpg (17.35 KiB) Zobrazeno 1197 x
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

Obě položky si zkopírujte na přenosný disk a přeneste do počítače, který je připojen k internetu.
[attachment 686 image026.jpg]

Zde spusťte online aktivační centrum Grass Valley - položka „GV ActivationServer.url“
[attachment 687 image027.jpg]

Zde vložte sériové číslo EDIUSu a stiskněte „Submit“.

Objeví se aktivační karta Vaší kopie EDIUSu (konkrétního sériového čísla), která umožňuje vytvořit aktivační klíč pro 3 (tři) instalace EDIUSu.
Pro vytvoření klíče v záložce „Offline Activation“ klikněte u okénka „Request XML File“ na tlačítko „Vybrat“ a na přenosném disku najděte soubor „ID.key“, který jste si přinesli z offline počítače s EDIUSem.

Poté odešlete kliknutím na tlačítko „Submit“.
[attachment 688 image029.jpg]

Bude vytvořen aktivační klíč, který je funkční pouze pro aktuální instalaci na počítači, na němž byl vytvořen soubor „ID.key“.
Zvolte „Save to File“, klíč uložte na přenosný disk a odneste zpět na počítač s EDIUSem.
[attachment 689 image031.jpg]

V GV License Manageru na počítači s EDIUSem tentokrát zvolte třetí ikonu zleva „Offline Activation - Register Activation File“
[attachment 690 image032.jpg]
Přílohy
image032.jpg
image032.jpg (7.72 KiB) Zobrazeno 1197 x
image031.jpg
image031.jpg (25.89 KiB) Zobrazeno 1197 x
image029.jpg
image029.jpg (13.76 KiB) Zobrazeno 1197 x
image027.jpg
image027.jpg (9.41 KiB) Zobrazeno 1197 x
image026.jpg
image026.jpg (9.96 KiB) Zobrazeno 1197 x
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

V dialogovém okně vyberte poslední uložený soubor „responseXML“ a potvrďte.
[attachment 691 image033.jpg]

O úspěšné aktivaci budete ihned informováni a v seznamu licencí se u EDIUSu objeví místo data vypršení Trial verze poznámka „Permanent“.
[attachment 692 image036.jpg]

Nyní můžete spustit EDIUS ve zcela neomezeném režimu.

SPRÁVA LICENCÍ

Máte možnost aktivovat celkem tři kopie EDIUSu od jednoho sériového čísla. Pokud tedy budete chtít instalovat a aktivovat EDIUS Pro 6.5 na dalších počítačích, máte ještě dvě možnosti. Stejným způsobem, jaký byl popsán výše, si vytvoříte aktivační klíč a EDIUS aktivujete.
Samozřejmě pokud je počítač s EDIUSem připojen k internetu, stačí hned po instalaci a prvním spuštění zadat sériové číslo a zvolit tlačítko „Register“.
[attachment 693 image021.jpg]

Stav a počet volných/použitých licencí si můžete snadno kontrolovat v GV Aktivačním centru na internetu – odkaz viz položka „GV ActivationServer“ (vytvořená při offline aktivaci) – po přihlášení sériovým číslem EDIUSu v záložce „Manage Licenses“ uvidíte počet použitých licencí a v záložce „Offline Activation“ počet volných licencí daného sériového čísla.
[attachment 694 image037.jpg]

POZOR: Aktivace (ať už provedená online nebo offline) se váže k danému konkrétnímu počítači!

Pokud budete počítač například přeinstalovávat, je třeba EDIUS nejprve deaktivovat a licenci vrátit do aktivačního centra, jinak po smazání disku zanikne.
To samé platí, když budete chtít použít další licenci na jiném počítači a již nemáte žádnou volnou. Je třeba ji nejprve deaktivovat na počítači, kde již není potřeba a vrátit ji do aktivačního centra, odkud ji pak můžete přenést do jiného počítače.

DEAKTIVACE

Deaktivace se provádí podobně jako aktivace, tzn. takto:

Pokud je EDIUS na počítači připojeném k internetu, v GV License Manageru zvolíte první ikonu „Online Deactivation“.

Pokud je na počítači, který připojen není, zvolíte čtvrtou ikonu zleva „Offline Deactivation - Create ID File“ a postupujete jako při aktivaci (viz výše), tzn. uložíte si na přenosný disk deaktivační „ID.key“ a odkaz „GV ActivationServer.url“ a přenesete je na počítač připojený k internetu.

Zde spustíte odkaz „GV ActivationServer.url“, přihlásíte se sériovým číslem EDIUSu , v záložce „Offline Activation“ zvolíte „Manual Activation“, vyberete deaktivační „ID.key“ a nově vytvořený deaktivační klíč „responseXML.xml“ odnesete na přenosném disku na počítač s EDIUSem.

Zde pak v GV License Manageru kliknete na pátou ikonu zleva „Offline Deactivation – Register Activation File“, vyberte na přenosném disku deaktivační klíč „responseXML.xml“ a deaktivace je dokončena – tzn. pokračuje 31 denní „Trial Version“, pokud již není vyčerpána.
[attachment 695 image038.jpg]

POZOR: Budete-li na tom samém počítači chtít EDIUS znovu aktivovat, je třeba aktivační postup opakovat znovu.
Původní aktivační soubor z předešlé aktivace není možné použít, přestože se jedná o stejný počítač.

Vzhledem k tomu, že sériové číslo nemůže být výrobcem vydáno opakovaně, uchovávejte je na bezpečném místě.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po těchto informací jsem se zeptal jak postupovat, když "spadnou windows" a co je vrátit licenci do aktivačního centra

pokud „spadnou“ Windows, je bohužel jedna ze tří možných aktivací jednoho sériového čísla ztracena.

Na diskusním fóru Grass Valley se asi jako jediná pojistka objevuje zálohování obrazu systémového disku, který se pak v případě nehody obnoví se vším všudy, vč. použité aktivace EDIUSu.

„Vrátit licenci do aktivačního centra“ znamená to, že k dispozici máte tři aktivace jednoho sériového čísla. Pokud aktivujete jednu instalaci, zbývají Vám ještě dvě, atd. a pokud vyčerpáte všechny tři možnosti aktivace, nemáte k dispozici již žádnou další. Aktuální stav můžete po přihlášení příslušným sériovým číslem sledovat v online aktivačním centru Grass Valley (GV Activation Server).

Pokud budete chtít EDIUS aktivovat na dalším počítači a již nemáte ke konkrétnímu sériovému číslu žádné volné aktivace (a nechcete kupovat další licenci), můžete EDIUS na počítači, kde nebude potřeba, deaktivovat a aktivaci tak „vrátit“ do tohoto online správce aktivací, kde může být použita pro aktivaci EDIUSu na jiném Vašem počítači.

Jednoduše řečeno – jedná se o hospodaření se třemi možnými aktivacemi jednoho sériového čísla EDIUSu.
Přílohy
image038.jpg
image038.jpg (7.99 KiB) Zobrazeno 1197 x
image037.jpg
image037.jpg (19.62 KiB) Zobrazeno 1197 x
image021.jpg
image021.jpg (6.17 KiB) Zobrazeno 1197 x
image036.jpg
image036.jpg (10.26 KiB) Zobrazeno 1197 x
image033.jpg
image033.jpg (4.67 KiB) Zobrazeno 1197 x
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Nevím jestli jsem to pochopil správně ale protože mám 2 HDD multiboot na 1HDD mám nainst. už 6.5ku a budu chtÍt pro jistotu kdyby spadl 1HDD ještě naistalit na ten druhý HDD on line nemusím shora popsané s licence manag absolvovat a jen při instalaci zadám serial?
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

tak na tohle mě nenapadlo se zeptat. Fakt je, že železo bude stejný, ale windows jiný. Asi bych to vyzkoušel s offline aktivací.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

A to je tak těžké si to vyskoušet ? (:P) Mimochodem jsem to napsal na str.5. Když je někdo pohodlný i číst a chce to až pod nos ! :P
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

Heh .... tak teď jste mě dostali .... Tak to jsem v prd. Kde prosím najdu to GV Aktivačním centru ? Já když si přeci koupím originální program za nemalé peníze, tak očekávám a je snad logické, že program budu využívat stále bez omezení za dodržení podmínek .... Já když si program koupil, tak mě nikdo na to neupozornil, v návodu u dodaného programu žádná zmínka nebyla a na webu při nákupu žádné upozornění nebylo .... Pokud je to tak, jak píšete, tak se rozhodně budu bránit ..... ať už neomezené aktivace, čí následné reklamace ....
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Boda - docelas mne pobavil ! :D Jenom zopakuji, co jsem tady napsal už 17.11.t.r. ve vláknu o nutnosti připojení k internetu při instalaci Ediusu:
"A jak už tu několikrát bylo řečeno, manuály se mají číst, proto jsou asi vydávány. Jen je někdy obtížné najít to co se hledá a překonat lenost. Kdyby mne hned napadlo podívat se spolu s Googlem do manuálu 6.5 dozadu na CHAPTER 13 Appendix, to bych měl ušetřených nervů ! Je tam vysvětleno, jak aktivovat on-line i off-line a dokonce jak se dá přenášet aktivace z jednoho PC na druhé. Pouze celkový počet aktivací nesmí současně přesáhnout daný počet."

Dále, pokud máš Edu legálně, je v krabičce s instalačním médiem taková malá brožůrka, která se jmenuje Installation Guide. A tam to je černé na bílém. A o tom kde
to je ve velkém manuálu (má 530 strané) jsem se zmínil nahoře.

V naší české kotlině není zvykem používat manuály, spíše používat systém Pokus, omyl a při tom kecat, jak je to všechno blbé !! :)

Až se budeš bránit, doporučuji služby advokátky Samkové, ta dokáže žalovat vše, i svojí vlastní hloupost !
Boda
Příspěvky: 49
Registrován: 17.04.2011, 21:14
Kontaktovat uživatele:

roman51: Tak jestli jsem Vás pobavil svým, dle Vás, "pitomým" názorem, tak nevím co si mám myslet ..... Já jako kupující originálního programu za který si ZAPLATÍM nemalé peníze očekávám, že program bude fungovat a mohu si s ním nakládat, jak já chci a to proboha bez omezení ( mám na mysli počet aktivací) zato jsem si zaplatil !!!!! A je mi jedno, zda postupuju dle návodu či ne !!!!
Víte a pokud se bavíte o brožuře. Co lidé, kteří neumí anglicky či umí špatně .... taky jim řeknete, že je to jejich blbost ???
A jedna taková malá poznámka. Dle český zákonu spotřebitelských je prodejce POVINNEN k výrobku přikládat ČESKÝ návod ..... A až budete příště na mě reagovat, tak prosím bez toho urážlivého tonu vašeho příspěvku/odpovědi. Děkuji
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Vážený pane Boda, nikde jsem vůči vám nepoužil invektivu. Ten výraz ""pitomým" názorem" jste použil vy, ne já. Vy jste si koupil program takový, jak je nastaven výrobcem a ne podle vašich ničím nepodložených představ a za to jste si zaplatil. Před koupí jste si mohl prakticky vše ověřit na stránkách výrobce, které jsou volně přístupné. Že někdo neumí anglicky a ani neumí použít překladač v Googlu je jen jeho problém. A právě není jedno, zda postupujete podle návodu nebo ne, toto tvrzení už je opravdu úsměvné!
Když jste věděl, nebo mohl vědět, že Eda není v češtině a ani nemá český manuál, proč jste ho kupoval ? Nikdo vás přece nenutil. Kromě vás má tento program celá řada uživatelů a je spokojena, včetně mně i když anglinu lámu přes Googla. Jeden vlaštovička přece jaro nedělá !! ;)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host