Edius v.5,5 versus MPEG 4

Odpovědět
Smejkal
Příspěvky: 1
Registrován: 22.04.2012, 17:50
Kontaktovat uživatele:

Milí uživatelé Ediusu,
mám takový problém, třeba na něj někdo najde řešení. Používám Edius v. 5,5, se kterým nemám problémy, protože počítač je dost nadupaný a má rezervy. Komplikace nastala až s koupí kamery Sony HXR-NX 70, která vše ukládá v AVCHD (MPEG 4). Počítač to běžně načte, stejně tak Edius 5,5 to přijme a klip (ikona) z Bin okna lze přetáhnout na osu. Když spustím posuv, kurzor na ose nejde plynule, nýbrž trhaně a stejně tak cukavě je slyšet i zvuk.
Zkoušel jsem u známého verzi 6, tam to nedělá a přehrávání jde hladce. Do verze Ediusu 6 + upgrade se mně už nechce, zvykl jsem si na verzi 5 (+ poslední upgrade) a nechci ji měnit (a ještě k tomu tisíce doplácet). Podotýkám, že jsem si nechal odborníky ověřit kapacitu komponentů v PC s výsledkem, že zde problém nevězí.
Neporadíte mi, zda se s tím dá něco dělat? Třeba stáhnout nějaký kodek? Díky za každé doporučení nebo řešení. Libor Smejkal.
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

A v normální přehrávači ve Windows video hraje plynule? Pokud ne jaký operační systém používáte? Pokud XP, myslím, že to by mohl být problém. Pokud Vaše soubory mají koncovku MTS, tak s těmi si WinXP asi neporadí. Alespoň já mám zkušenosti, že video v MTS mi XP nepřehrají. Vyzkoušejte Váš Edius a W7.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Smejkal - Co je to "nadupaný" PC ? A ti odborníci co to posuzovali mají zkušenosti se střihem videa ? Tvůj požadavek je jako hádání z křišťálové koule. Kolega mack už naznačil otázku operačního systému. On Eda ve v.6 má na to báječnou věc: proxy mód, když není PC zas až tak "nadupaný". Jinak ještě je tady od Canopusu converter, který si můžeš z jejich webu stáhnout už ve v.4.1. Ovšem máš-li Edu legálně !!
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,používám stále pouze XP Pro a nemám žádný problém přehrát jakýkoliv soubor /m2ts,mts,mp4,mpg,wmv atd./ v Cyberlink Power DVD 11 a /m2ts,mp4,mpg,wmv atd./
i ve Windows Media Playeru 11.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Hm, použít záznam z novější kamery ve starém editoru, který si až tak s novými záznamy nerozumí
a divit se tomu že se to trhá, je totéž jako z lejna bič plésti.Uplete se, uplete, ale nezapráská. B)-
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host