Upgrade EDIUS 6.07

MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Vyšlo nové upgr. Ediusu na ver.6.07.Bohužel problém pádu Ediusu při exportu do BD souboru u mě přetrvává.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jojo, byl jste rychlejší.Ale pro mně je to podle popisu nevýznamné update, nechám si zatím 6.06.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zdravím.Možná to sem nepatří ale týká se to EDIUSU+ PC.V některém minulém příspěvku cituji Vás říkáte že máte spartánsky vybaven svůj PC.Zajímámě jaké funkce máte konkrétně povypínané atd. Mám dojem že mě ty pády systému v BD souboru způsobuje snad nějaký prog. běžící na pozadí .Pokud by jste měl náladu a hlavně čas můžete poslat screen co vše máte vypnuto ve Win? PS:Na zkoušku jsem nains.trial COREL 5 tam také dochází k pádu v např.odfajfkování v Settings 60p/50p.Jinak do AVCHD /či BR Streemu vč menu progr. jede.
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

pro MONYS:
doporučuju pokud to neznáte: klikněte na nabídku start a do vyhledávacího okénka napiste "msconfig" bez uvozovek obr 01 spustí se obr 02 a vyberte záložku po spuštění. Když tam odfajfkujete vše, PC bezproblémů naběhne. Doporučuju nachat tam zapnutý antivir. Potom restartujte PC a vyzkoušejte, třeba Vám to pomůže.
[attachment 581 01.png]
[attachment 582 02.png]
Přílohy
02.png
02.png (49.33 KiB) Zobrazeno 1378 x
01.png
01.png (14.07 KiB) Zobrazeno 1378 x
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

[attachment 584 Beznzvu.png]Tak zkusil jem podle Vaší rady nepomohlo to, ale ještě jsem spustil služby a nemůže to být tímto.píše NETFramew. zastaveno.
Přílohy
Bez názvu.png
Bez názvu.png (296.65 KiB) Zobrazeno 1378 x
mack
Příspěvky: 104
Registrován: 28.11.2011, 14:01
Kontaktovat uživatele:

U mě je to úplně stejné. Jen musím upřesnit, že zatím nepracuji s BD a nemám stím zkušenosti. S msconfig jsem Vám chtěl jen pomoci, co kdyby tam běželo něco nežádoucího. Uvidíme jestli bude reagovat steviezach, třeba ho něco také napadne.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem 6.07 nainstalil a zase jí odinstalím. Faktem je, že načítá citelně rychleji projekty, ale to je v mém případu asi vše. Co však nemohu pochopit je to, že se někam vytratila podpora Use HW Encoder, která je podporována integrovanou grafikou i7 s čipsetem Z68. Render do mp4 je tedy téměř 4x pomalejší a u BD je to ještě horší - zpomalení 5,5x. Na takový upgrade hážu bobek !! Je to o to podivnější, že i u trialu Ediusu 3D, který je volně ke stažení, uvedená podpora funguje a uvedené porovnání je provedeno mezi 6.07 a 3D (při instalaci 3D je nutno Edu 6 odinstalovat.
Pro MONYS: zkus nainstalit Edius 3D, co kdyby ?? :S
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Ano díky můžu to zkusit.
milsyr

roman51 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak jsem 6.07 nainstalil a zase jí odinstalím.
> Faktem je, že načítá citelně rychleji
> projekty, ale to je v mém případu asi vše. Co
> však nemohu pochopit je to, že se někam
> vytratila podpora Use HW Encoder, která je
> podporována integrovanou grafikou i7 s čipsetem
> Z68. Render do mp4 je tedy téměř 4x pomalejší
> a u BD je to ještě horší - zpomalení 5,5x. Na
> takový upgrade hážu bobek !! Je to o to
> podivnější, že i u trialu Ediusu 3D, který je
> volně ke stažení, uvedená podpora funguje a
> uvedené porovnání je provedeno mezi 6.07 a 3D
> (při instalaci 3D je nutno Edu 6 odinstalovat.
> Pro MONYS: zkus nainstalit Edius 3D, co kdyby ??
> :S

tak nevím co dělám špatně, ale určitě to souvisí s tvým příspěvkem.
Přeinstaloval jsem OS opět na Win7 64 bit, kde mě be verzi 6.06 fungovala podpora Use HW Encoder. Klip asi 15 min jsem s HW podporou renderoval asi 10 min a nyní po přeinstalaci opět na 6.06 se mi HW podpora nenabízí a klip se mi renderuje asi 2 hoh.
Nyní jsem instaloval edius postupem, že jsem nainstaloval 6.01, přes to 6.05 a pak 6.06.
Proto si myslím, že záleží, jak na sebe upgrady na sebe navazují. V minule konfiguraci, co si vzpomínám, jsem instaloval určitě i verzi 6.03, ale posloupnost si už nepamatuju. Proto si myslím, že upgrade na 6.07 asi HW podporu neztratí, ale vliv má asi kombinace instalací.
Nyní prostě nejsem schopen docílit HW podpory ani u verue 6.06.

Udělal z vás někdo v této věci nějaké pokroky? Díky za info
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Update 6.07 jsem nainstaloval, otestoval, nebyl jsem spokojen, objevily se hlášky chyby v runtime.
Proto jsem systém obnovil ze zálohy zpět na 6.06.Počkám na další update.
Je docela možné, že se ani updatovat nebudu pokoušet.Verze 6.06 se pro mé účely jeví jako
stabilní a funkcemi vyhovující.
Myslím si , že pokud se v updatu neobjeví nějaké zásadní přidané funkce nebo možnosti ovládání přes
klávesnici, nebudu update aplikovat.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host