Než se pustíte do tvorby DVD a BD v Ediusu.

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ano, mám opačnou zkušenost.
Je sice hezké, že někde píšou o tom, že Win používají pro svoji rychlejší činnost grafiku ale jaksi opomněli dodat
že na úkor ostatních aplikací.Mě nezajímá rychlost Windows.
Tohle nastavení na výkon používám už od Windows XP, kde bylo jasně napsáno
že toto nastavení slouží ke zvýšení výkonu PC a platí to dodnes.
Jinak by toto nastavení v současných Windows postrádalo smysl.

Některé radílky bych s gustem nakopal do řiti.Pak se divím, že mě něco jede a tentýž naprosto
shodný postup boří jinému systém.Protože na pozadí běhu si windows aktualizují, některé programy se kontrolně
připojují k internetu a hledají aktualizace nebo stahují další úžasné walpapery a spousta dalších činností
o kterých jsem kolikrát neměl ani tušení.
A do toho všeho mám čekat až si Windows překreslí svoje úžasné a revoluční Aero okna.Děkuji, já nechci
systém, který vypadá jako bych obsluhoval světla na kolotoči a funguje ještě hůř..
Proto můj takto spartánsky nainstalovaný systém jak vidíte na screenu v předchozích příspěvcích.
A i tato verze není finální, ještě něco půjde ven
mirja

Zdravím,mám opět několik dotazů, zkušebně jsem pálil DVD,z timeline vše ok, ale při play v DVD přehrávači, rozměr obrazu je menší, dá se to dohnat v TV, ale rád bych ,aby po vypálení obraz pokryl celou obrazovku TV, v notebooku je to vše ok.Potom, Avid má funkci indikace již použitého záběru v timeline, čili hned vidím, že nekde v projetu je záběr již použit.umí to i ED? Díky Mirja
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

mirja napsal:
ale při play v DVD přehrávači, rozměr obrazu je menší, dá se to dohnat v TV, ale rád bych ,aby po vypálení obraz pokryl celou obrazovku.

Nejsem si jistý jestli jsem správně odhadl problém,Myslím si, že v tomto případě máte nastaven projekt na poměr 4:3 nebo
projekt je správně 16:9 a v modulu Burn to disk máte nastaven Aspect ratio 4:3.
Ale to už by jste si měl všimnout, že něco je v nepořádku na kartě Edit v burn modu.Zobrazené náhledy
by nebyly 16:9 jak to je vidět na obrázcích například od roman51 pár příspěvků zpět.
Když se na jeho obrázky podíváte a budete je analyzovat jeden po druhém, zjistíte hned
na tom prvním v jakém poměru má klip.Na třetím obrázku už má klipů více, ale i tady
zjistíte jaký poměr mají jednotlivé filmíky které použil.
A na posledním čtvtém zjistíte že i finální BD má nastaveno na 16:9.Je úplně jedno jestli
je to popis BD nebo DVD.Já takto pouhým přepnutím na kartě Style použiju jeden projekt
jak pro tvorbu BD tak pro DVD.Zkontrolujte si jak co máte nastaveno a nemícháte dohromady
poměry.
Nejsem na svém PC, nemůžu udělat test jestli stačí mít finální disk v 16:9.
Ale myslím si, že ano, jenže pokud použijete některý filmík 4:3 bude zobrazen
ve výsledku 16:9 s černými okraji po stranách.Totéž pokud final bude 4:3
a filmík 16:9, tam budou okraje nahoře a dole.Jakmile se dostanu na své PC
hodím Vám tu nějaké ukázky.

Dále mirja napsal:
Avid má funkci indikace již použitého záběru v timeline, čili hned vidím, že nekde v projetu je záběr již použit.umí to i ED?

Nevím přesně kterou funkci máte v Avidu na mysli a jak ji nastavujete.To bych potřeboval upřesnit, protože podle
způsobu mé práce s editačními programy takovou funkci nepotřebuju a nehledám ji.
V Ediusu je indikace již použitého klipu v timeline velmi jednoduše provedena.Použitý klip z Binu v timeline
má indikaci přímo v Binu na jeho náhledu v levé horní části.To v případě, že náhledy v Binu používáte.
Nevím jak to je pokud máte zobrazení v textovém tvaru, musím se na to podívat.
Upřesnění a screeny opět dodám až budu na svém PC.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host