Než se pustíte do tvorby DVD a BD v Ediusu.

steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Než se dostanu k testování:
Snížení datového toku obecně vede k degradaci kvality.Vy ale popisujete
konvert do jiného formátu s nízkou bitrate a pak tuto bitrate chcete zvedat konvertem do dalšího formátu.
Tento postup je dle mého názoru absolutně scestný a vytváří se soubor se zbytečnými daty.
Jestliže nízká bitrate souboru mp4 nezpůsobuje viditelnou degradaci obrazu, mají to u Magix dobře vyřešeno.
Ale dalším zvyšováním bitrate konvertu do AVCHD nic nezískáte, nemusíte trefit správnou hodnotu a může
dojít k další degradaci kvality.V takovém případě bych asi nechal přednastavenou hodnotu.
Ale celý tento postup se mi jeví poněkud překombinovaný a zbytečný.
Odpoledne testnu Vaše soubory, ale domnívám se, že bude lepší ukázat Vám jak se těmto konvertům
vyhnout.
Nevidím důvod k tomu připravovat soubor z kamery v Magix a zpracovávat v Edius.
Akorát si více střižnama v PC rozhodíte systém a to se domnívám, že ve Vašem případě se již tak stalo.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Díky zatím za objasnění.Protože jsem tady zatím nenarazil na nikoho kdo by dělal větší jednotlivé projekty aby to dalo v konečné podobě alespoň na BluRay 25
/alespoň se nikdo neozval/ moje koncepce byla takováto.Udělat jednotlivé projekty v Magixu a každý zatím uložit jako DVD včetně menu.Bohužel nám v žádném případě nevyhovovala kvalita upustili jsme tedy od menu a DVD a převedli jednotlivé projekty na mp4 uložené na HDD /tady je kvalita dobrá však posoudíte i přes ten nižší datový tok/ a v konečné podobě jsme to celé chtěli převést i včetně menu na Blueray ať již z projektu nebo mp4.Takže jsme chtěli do budoucna uchovat
originál m2ts pak mp4 a BlueRay i pro příbuzné a známé každý používá něco jiného.
Ty DVD nebo mp4 měly být pouze jako mezičlánek a záloha.Bohužel se už při větším kompletním projektu skácel Magix - došlo k přeinstalaci a pokračuje se
zatím dál jako kdyby se nic nestalo takže v konečné fázy možná půjde to BlueRay provést to ještě nevíme.Proto jsem zatím začal laborovat s těmy mp4 i v Ediusu.
Pokud vymyslíte i nějaký jiný plán jak k tomuto dojít nebo i jiné kombinaci aby to šlo v budoucnu přehrávat na různých zařízeních a nemuselo by se znovu stříhat /podle mého směřuje dost vývoj k MMC - multimediálním centrům/ budu rád. Díky.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tuto diskuzi jsem vytáhl z pokecu o tvorbě DVD a BD v Ediusu.Tohle chce samostatné vlákno
protože nejdříve je třeba se rozhodnout co se vlastně bude tvořit.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Otakar(ale i ostatní)

Pokusím se Váš problém poněkud verbálně učesat :-)
Vy chcete Vaše videa natočené kamerou nějak uchovat a po sestříhání přehrát pokud možno na všem
dostupném. Teda kromě mikrovlnky a ledničky:-)
Já bych k tomu doporučoval obecně tento postup v souvislosti s Ediusem.

1) je třeba bezpodmínečně zachovat originál soubory z kamery.Jaké úložiště zvolíte nechám na Vás.
Na netu si o tom najdete nepřeberné množství informací co je a co není vhodné k zálohování.

2) Ediusu je úplně jedno jaký projekt tvoříte a s jakými soubory.Omezení jsou závislá podle exportu.
Zjednodušeně řečeno:
Není nutno se divit, že co vleze na BR disk a je v dobré kvalitě,nebude v té samé stopáži stejně kvalitní na DVD disku.
To prostě jen tak nejde a neobejdete to nijak jednoduše.
Doporučuji na netu prostudovat rozdíly něco o bitrate DVD a BD a z kamery a posléze o rozdílu mezi formátem
MPEG-2 a AVCHD a další určebé pro DR disky.

3)Pro tvorbu jakéhokoliv projektu vždy použijte soubory získané přímo z kamery.

4)Pokud nejste znalí a zkušení ohledně zpracování videa nepouštějte se do různých pokusů a kombinací
s několika videoeditory v jednom systému.Naděláte si pak víc škody než užitku a nabořený systém
díky tomu produkuje neočekávatelné výsledky.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

opět pro Otakar:
Vaše soubory jsem stáhl,všechny vložil do Ediusa, z jednoho jsem si vytvořil v Ediusu pozadí do menu
a všechno jsem to vyexportoval do souboru se strukturou BR disku.
To si stáhněte tady.
http://uloz.to/x81mTBM/bdmv-slozka-exe
Soubor nakopírujte někam dle potřeby a spustěte.Rozbalí se sám.

Jdu Vám z téhož projektu vytvořit DVD a opět ho uložím.
Odkaz dám potom zde do tohoto příspěvku.

Obraz DVD je zde:
http://uloz.to/xLSNPYk/dvd-image-exe

Je jasné, že k nějaké degradaci při exportu na DVD dojde.

Pokud by jste požadoval lepší výsledek
musíte drobátko polaborovat s exportem do MPEG-2 formát 720x576 25i a to nejlépe s nějakým
soft kodérem.Z tohoto kodéru vytvořit export tak, aby Vám ho bez rekodování vzal DVDArch
a vytvořit authoring v něm.
Nebo si pohrát v Ediusu.Nechce se mi vrtat v mojich projektech, dám si oraz, jdu to zkusit jak dostat
lepší výsledek na DVD z Ediusa.

Glosa nakonec:
Bude-li zájem, vytvořím nějaký podrobnější návod jak co páchám.
Časovou prodlevu očekávejte automaticky:-)
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Nevím není-li to křížek po fůnuse, ale třeba to někomu pomůže. Tady jsem místo romana51 nově roman51, protože během registrace mi došla baterka v noťasu na už mne to do původního jména nepustilo.

Takže:
Na screenu BD - je v Burn to disc výchozí nastavení (vypálena by byla jen aktivní sequence z timeline). Pokud chci jinou sequenci, vymažu aktiv.seqv. tlačítkem Delete. Zárověň je vidět na screenu vidět zapnutý druhý (náhledový) monitor.

Na screenu BD zvol seq - je možnost výběru seqv. po stisku tlač. Add Sequence. Je možno vybrat jednu nebo všechny (u mne 2).

Na screenu BD zvol seq a File - je k oběma seqv. přidán ještě File po stisknutí tlač. Add File.

Na screenu BD Style - je výsledné Menu, které se dá ještě editovat.
[attachment 493 ScreenBD.jpg]
[attachment 494 ScreenBDzvolseq.jpg]
[attachment 495 ScreenBDzvolseqaFile.jpg]
[attachment 496 ScreenBDStyle.jpg]
Přílohy
Screen BD Style.jpg
Screen BD Style.jpg (259.58 KiB) Zobrazeno 1135 x
Screen BD zvol seq a File.jpg
Screen BD zvol seq a File.jpg (218.22 KiB) Zobrazeno 1135 x
Screen BD zvol seq.jpg
Screen BD zvol seq.jpg (230.2 KiB) Zobrazeno 1135 x
Screen BD.jpg
Screen BD.jpg (287.64 KiB) Zobrazeno 1135 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Postupně stahuji.
K tomu bodu 2/ je samozřejmé,že nikdy nebude DVD jako Blu a proto jsem to také zavrhl to chtěli pouze někteří známý,kteří nemají jinou možnost./DVD jsme se nadělali již dost/.Struktura DVD a jednoduché menu jde vytvořit přímo z m2ts v multiAVCHD to nebude problém jde toho tam i více.
Já jsem nikdy nebyl zastánce rozděleného střih.softu abych někde stříhal a jinde dodělával menu a pod.proto jsem Vegas zavrhl hned v počátcích.Chtěl jsem jeden soft aby udělal to co požaduji a úplně by mě to stačilo.Po ALiquidu /stačilo pouze aby si poradil s m2ts/ jsem spoléhal na AS- bohužel jak je vidět tak to je utopie.Po různých hororech tady jsem se ani do tak rozsáhlého projektu ,který máme rozdělán v Magixu nechtěl pouštět v Avid Studiu.S tím samozřejmě souvisí i více nainstalovaných střih softů v systému.Kdo má v systému pouze jeden střih.soft a nebo nezkusil další ať zvedne ruku.
Jsem rád,že jste to odskoušel a vím na 100% že to je funkční.Za to díky.Já věřím tomu,že se v závěru v Magixu povede vytvořit BluRey z projektů a já budu plně spokojen.Takto pokud májí známý BluRey přehrávač stačí vzít placku sebou na místě pustit z menu co si kdo přeje a je to.Jednou se snad přijde i na to proč se Magix sesypal.Jsou vydány již tři update tak uvidíme.
Prosil bych Vás ještě o vyjádření k těm 2x mp4 zda je to koukatelné i s tím nízkým datovým tokem a bude se to moc ponechat také jako záloha.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro roman 51:
Jojo parádní, aspoň to nemusím dělat já.Tento postup pro jednoduché menu mi absolutně vyhovuje
a nemusím provádět nijaké harakiri abych správně nakrmil DVDArch.
Tak jak to máš, by se mělo objevit menu, měl by jít vybrat filmek, po přehrání filmíku se to vrátí zpět
do menu.Fertig, není co řešit.

Předpokládám, že jste zmerčili, že roman 51 má taky nastaven Edius k obrazu svému.
Že samotná Windows jsou taky okleštěna od serepetiček už snad ani nemusím dodávat:-¨)
Aero je hrozná fičura,Všecko jsem vypnul jedním příkazem Nastavit pro výkon.

Mimochodem, nejsou tyhle serepetičky taky důvodem pádu programů?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Otakar:
Z mého pohledu ty dvě mp4 jsou šrotoidní.Pokud máte originál nevidím důvod, proč tento paskvil
zálohovat.
Mimochodem, v originále jste zapomněl TC vypnout nebo to nejde?Nebo jste se zrovna díval kolik je hodin?:D
[attachment 497 Still0309_00000.jpg]
To byl kamarádský šťouchanec:-).

K těm více střižnám v systému.Jistě, každý z nás jich zkoušel víc a má jich v systému víc.O tom není
pochyb.
Ale bohužel to sebou přináší i problémy.Aktualizace nebo instalace záplaty pro jednu rozesere druhou a pak nefunguje
ani tak triviální funkce jako je export do souboru (například).
Přílohy
Still0309_00000.jpg
Still0309_00000.jpg (152.21 KiB) Zobrazeno 1135 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Teď jste mě dostal musel jsem pustit druhou mašinu abych se podíval na originál ale možné by bylo všechno.Za prvé kamera je synova a podle TC byla někdy v této době zakoupena a také se zkoušela,takže to jsou první záběry s ní a bylo by všechno možné,že se to zkoušelo.Škoda,že tam není TC z července vypadalo by to líp a to by byla záhada u Sony.
Začali jsme zálohovat ty mp4 po nové instalaci Magixu aby vlastně něco bylo takže do budoucna uvidíme.
S těma záplatama máte pravdu a proto zkouším zatím Magix čistý bez dalších update.Nejhorší je to,že málo kde je uvedeno zda stačí poslední záplata nebo všechny a nebo v jakém pořadí se má instalovat.

Pouze doplním díky za zpracovaný materiál.Asi přestaneme stříhat a budeme to posílat přes ulozto k Vám na zpracování.Bylo by to asi rychlejší a bez dalších diskuzí.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host