Podpora Intel Sandy Bridge Ediusem

MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Zeptám se tu na toto:Hotový film zhotovený se souborů MTS/50p chci vyexportovat do výsledného souboru MP4což se daří, avšak jak jsem se náhodou dočetl na konkurenčním foru při zvolení Print to File se má v "Basic Setting" objevit políčko k zatrhnutí a to "Use Hardware encoder".At hledám tak nic takového tam není .Jaký to má mít vliv na výslednou nahrávku má někdo zkušenost?Vysvětlení jsem tam nenašel.
[attachment 454 Basicsett..png]
Přílohy
Basic sett..png
Basic sett..png (123.9 KiB) Zobrazeno 1515 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Na začátek si neodpustím škodolibý rýpanec.Konkurenční forum TVfreak.cz omezuje v cestě za informacemi
svoje uživatele mazáním odkazů, byť je tam řešení, které směřují sem nebo jinde.
Divím se, že mi ještě nesmazali příspěvky s odkazy na oficiální forum Avid.
Několik příspěvků mám takto smazaných protože směřují sem.Jejich problém, ale pak není divu, že se tam dočtete
hovadiny.

Podle mě jste určitě nečetl špatně, ale uživatel opomněl poznamenat, že hardwarová akcelerace je možná jen s podporovanými kartami.
Což technologie vymyslená hlavně na efekt a maketingové kecy nazvaná CUDA či ATIVIVO není.
Jedná se o karty k tomu určené a za tím účelem vyráběné jako byla Firecoder Blue a HD Spark.
V současné době je to řada HD Spark a Storm.

Takže jestli někdo tvrdí, že zapíná podporu HW na karty nVidia xxx nebo AMDxxxx, považuji
ho za potomka matky Baronové a otce Prášila.:D. a doporučuji mu aby mi našel kdepak se o tom
GrassValley zmiňuje.O jediné podpoře hardwaru se hovoří zde:
http://www.grassvalley.com/products/editors

U nás se tento hardware prodává zde, sjeďte si zhruba doprostřed.
http://syntex.cz/z/grass-valley
Živě si představuju ty radílky s cracknutým softem jak si pořizují grafiku na kodování v ceně dalšího PC.B)-
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

No děkuji za odpověd hned se mě ulevilo.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Pro Monys:můžete napsat údaje z MP4 vytvořené v Ediusu.Zajímal by mě datový tok a nebo zda jde nastavit.U Magixu je nějaký konstantní,mezi 7000-8000 a nejde nijak nastavovat je tady ale také pouze 25p takže mě to zajímá jak to má Edius.
romana51

K poznámce pana moderátora si neodpustím škodolibý rýpanec. Kdyby si můj příspěvek pořádně přečetl a Monys rovněž, dočetli by se, že se nejedná o podporu žádne střihové karty ani grafiky, ale podporu procesoru Intel Sandy Bridge 2.generace (s integrovanou grafikou) a že podmínkou je dále zákl.deska s čipsetem Z68
nebo H67. A kdyby si v googlu zadali "EDIUS and Intel’s Sandy Bridge Technology", tak na ně vyskočí pokec v .pdf a neplácali by do vody. Takto baronem Prášilem
se jeví pan moderátor !!
Přeji hezký slunný den !!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Váš příspěvek jsem nečetl a reagoval jsem na základě toho, že uživatel MONYS napsal, že v Ediusu se objeví položka
Use hardware encoder, která funguje u karet k tomu učených jak jsem již psal.
A podle Vašeho příspěvku zde jsem pochopil, že Intel Sandy Bridge s integrovanou grafikou porovnáváte se stejným hardwarovým
urychlováním jako je tomu u karet k tomu určených? A to včetně akcelerace při importu videa?

Neplete se Vám to s podporou této technologie se kterou Intel slavně s velkým humbukem přišel a nyní ji v tichosti opravuje, protože
v ní má chyby a to i přesto,že se jedná již o druhou generaci?
V tomto případě se jedná o podporu renderu přes jádro grafického systému, nikoliv o hardwarové enkodování a to jsou jaksi
dva rozdílné pojmy.A na to aby se dala tato technologie používat je třeba komplet jiné PC.To zas je třeba přečíst si pořádně toto povídání
a najít si další informace.A v tom s Vámi souhlasím, to je opravdu něco jiného, než jsem měl na mysli já.
[attachment 465 Sandy_Bridge.JPG]

Nebo si snad myslíte, že na stránce Ediusu na kterou jsem dával odkaz ohledně hardwarového enkodování by se opomněli
o tomto převratném fenoménu zmínit a tím pádem by tato technologie zcela zrušila potřebu těchto karet?
Mimochodem, když se podíváte jakou pracovní stanici Grass Valley doporučuje, tak Sandy Bridge to není.
http://www.grassvalley.com/products/edius_des
Doporučené řešení GrassValley pro notebooky:
http://www.grassvalley.com/products/edius_les

Dejte mi tu prosím odkaz na Váš příspěvek, přečtu si ho co tam vlastně píšete.Nevím který Váš příspěvek měl MONYS na mysli.
Zde odkazy na konkurenční fora nemažeme.:D
Přílohy
Sandy_Bridge.JPG
Sandy_Bridge.JPG (111.76 KiB) Zobrazeno 1515 x
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,protože syn tuto základní desku vlastní s CPU i7 tak bych také rád viděl,že Intel Z68 s integrovaným graf.jádrem podporuje střih.soft Edius a nebo některý další,protože když jsem desku vybíral tak pro integrované graf.jádro bylo softu pro tuto kartu pramálo a to ještě převážně hry a tak bych rád viděl,že se to zlepšilo.
Navíc toto graf.jádro jde spustit pomocí pomocné aplikace pouze u Win 7 a zapnout v biosu mám odskoušeno.Takže si také myslím,že toto nemá vůbec nic společného se střihem.
romana51

Příspěvek - tvfreak/Editace videa/Edius6/str.5/přísp.z 15.2.t.r. Je tam jasně uvedeno za jakých podmínek to funguje. Protože se k tomu nikdo dále nevyjádřil, neztrácel jsem čas podrobností. Je mi jasné, že si asi amater nebude pořizovat nové PC. Měl jsem štěstí, že jsem měl starší PC komu nabídnout. Mne na GV zaujalo v textu
"EDIUS and Intel’s Sandy Bridge Technology" urychlení pálení Blu-ray, kdy to byly neskutečně dlouhé časy (BD hojně používám). Na to, že urychlení funguje i při renderování do mp4 jsem přišel až dodatečně, nefunguje ale do všech formátů. Podmínkou fungování je i to, že hlavní monitor bude napojený na grafický výstup ze základní desky (integrovaná grafika procesoru Intel Sandy Bridge - čipset Z68, H67). Druhý monitor mám napojený na docela běžnou grafiku ATI.
Bude nejlépe se seznámit s mnou uváděným dokumentem z webu GV než dlouze diskutovat. Na mém PC to funguje a zrychlení hlavně v pálení BD je úžasné!
Z Vašeho příspěvku jsem na sebe vztáhl toho Prášila, pokud jste byl k tomu přiveden jiným uživatelem, tak se omlouvám.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Mám předtuchu, že pokud pro Sandy Bridge nezačnou vývojáři urychleně psát software a hlavně aby to nebylo omezeno jenom
na určitý typ čipsetu tato platforma potichu vyšumí do ztracena.GrassValey s Ediusem sice tuto platformu podporují
ale musíte si najít který čipset to je.Nestačí jenom typ procesoru.
Povšechná informace je o tom také v dokumentu na který tu dal odkaz uživatel romana51.
Pro podrobnosti si zajděte na domácí stránky Ediusa.
Já se přiznám, že jakákoliv varianta integrovaných grafik a zvukovek je pro mě nepřípustná ať je nazývaná jakkoliv.
To se týká samozřejmě i technologie Sandy Bridge pro její vyjímečnost.

Děkuji za upřesnění romana51, jdu si to najít.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Romana51:
Váš příspěvek jsem našel a potvrzuji, že každý hovoříme o něčem jiném.Ve Vašem příspěvku je jasně popsáno o jakou
hardwarovou akceleraci se jedná.Já zase popisuji HW akcelereraci k tomu určených karet.
Dovolím si tedy pro vysvětlení celý Váš příspěvek zde přetisknout, vlákno později rozdělit, přemístit a dát mu jiný název
aby bylo jasné, že se jedná o podporu hardwarové platformy Intel Sandy Bridge.

Váš příspěvek:
Re: Edius6
arkij - na vláknu "Jak si vybrat videoeditor" jsi se pěkně rozpovídal. Musím přiznat, že jsi mi rozšířil obzory.
Sice některé věci asi neuplatním, ale alespoň o nich nyní vím.
Také jsem k Ediusu přešel z Ulead MediaStudio Pro 7, ale bohužel přes Premču CS3 (vyhozené peníze).
Ale vůbec se mi nezdá, že na Win7 64bit jede Eda zpomaleně. Dnes to již nemohu posoudit, mám už jen Win7 64bit
a XP už na stolním PC ani nejdou nainstalit. Na základní desku ASUS s čipsetem Z68 jsem se o to pokoušel
(pro multiboot), ale nešlo to. Od technika ASUSu jsem se dověděl, že instalace XP nejde (mám XP 32bit).
Nechal jsem se inspirovat z webu Grass Valley: "EDIUS and Intel’s Sandy Bridge Technology" a rychlost renderu
je cca 50 % reálného času. Při pálení BD z timeline zrychlení 5-ti násobné.
Chce to ale doporučený HW, t.j. Intel Sandy Bridge druhé generace a zákl.desku s čipsetem Z68 nebo H67. Točím jen v 50p 26Mbps.
Na několika obrázcích je vidno, že přibylo zatržítko "Use Hardware Encoder". Ještě dodávám, že při pálení DVD se zatržítko neukáže!
[attachment 466 Sandy_Bridge_BD.JPG]
[attachment 467 Sandy_Bridge_DVD.JPG]
[attachment 468 Sandy_Bridge_Nastavenrenderu.jpg]

Téma je opět po úpravách odemčeno.
Přílohy
Sandy_Bridge_Nastavení renderu.jpg
Sandy_Bridge_Nastavení renderu.jpg (234.3 KiB) Zobrazeno 1515 x
Sandy_Bridge_DVD.JPG
Sandy_Bridge_DVD.JPG (222.46 KiB) Zobrazeno 1515 x
Sandy_Bridge_BD.JPG
Sandy_Bridge_BD.JPG (222.88 KiB) Zobrazeno 1515 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host