Transition

MONYS
Příspěvky: 400
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Poprosím ještě o toto, už jsem prošel všechny položky v user sett. a nemohu stále přijít na to proč je přechod stále roztažen v celé timeline vždy jej musím zkrátit tažením nebo v duration.Předem díky.
Přílohy
Transitions.jpg
Transitions.jpg (183.75 KiB) Zobrazeno 1951 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nejprve analyzuji co vidím:
Zobrazení timeline je na rozlišení jednoho snímku.Z toho jsem určil projekt 50p.Délka klipu,kde je transition, je 1 sekunda.
Vyčetl jsem z panelu Information.
Poznámka 1)
Nastavení základní délky transition je v Ediusu na pevno 1 sekundu a nedá se změnit.

Transition vložená do snímku má tedy 1 sekundu.Vzhledem k danému nastavení timeline a délce klipu je zobrazení transition
přes celý klip v pořádku.

Poznámka 2)
Takto vložená transition na začátek klipu se chová jako Fade in pouze pro daný klip,nikoliv jako transition mezi dvěma klipy.
Na takto vloženou transition nemá vliv nastavení Extended nebo Fix režimu.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Co to je režim Extended a Fix a jak to ovlivní chování editovaného klipu a stopy je zde:
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... dIKzwD5lP8
Tomáš
Příspěvky: 8
Registrován: 04.02.2012, 20:30
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem se svým dotazem zde :-D
Jak už jsem se tě steviezah pod jedním tvým videem na Youtube ptal, tak položím otázku zde ještě jednou.
Když se tak dívám na obrázek nahoře, tak budu mít zřejmě obdobný problém. Tedy myslím s tím jak píšeš ve svém bodě 2), že takto vložená "transition" je vlastně "fade in" popř. "fade out". No jo, ale jak to mám přesvědčit, aby to byl přechod? Se zkušenostmi v PowerDirector jsem byl zvyklý, že prostě chytím daný "transition" vložím mezi dva klipy a je tam. Kdežto zde chytím "transition", přesunu mezi klipy a skáče mi to jen jako "Fade in/out".
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Domnívám se,že vkládáš transition nesprávně.Počkej chvíli než se na to podívám a zjistím co Ti to dělá.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Už to vím.Vkládáš to a nejen Ty blbě.Transition se vkládá přímo mezi klipy a Fade out nebo in se vkládá pod ně.
Nevím jsetli jsem to dobře napsal tady je obrázek.Zkuste podle něho a dejte vědět.
[attachment 290 transition_fade.jpg]
Přílohy
transition_fade.jpg
transition_fade.jpg (88.57 KiB) Zobrazeno 1951 x
Tomáš
Příspěvky: 8
Registrován: 04.02.2012, 20:30
Kontaktovat uživatele:

Dobrá, tak jsem to tedy tak v rychlosti natočil, aby bylo vidět co mi to nedělá a že nemám jinou možnost než se mi to samo jinam než do spodního řádku nevloží

[video][/video]
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dívám se na to video,odpovím za chvíli do tohoto příspěvku.Ale mám pocit,že nemáš nastaveno automaticky vložit přechod.
Proto tě asi to zobrazeni mate.Vydrž pobádám a ozvu se.
Jo dodíval jsem se a jeví se mi to nějaké podivné.Tak jinak.Použij nabídku Clip a 4.shora je Add Transition nebo použij klávesovou zkratku
Ctrl+P. nebo použij tlačítko jak vidíš na obrázku.
[attachment 291 insert_transition.JPG]

Není mi jasné proč by Ti to nemělo jít, ale originál to asi nebude?Pokusím se pobádat,Pak ještě je možnost spojit se přes Teamviewer
zkusil bych si to.

P.S.Nastav kursor na spojnici klipů.
Přílohy
insert_transition.JPG
insert_transition.JPG (104.69 KiB) Zobrazeno 1951 x
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ještě doporučuji zkontrolovat v nabídce Settings,položka User settings toto nastavení.
[attachment 292 settings.JPG]
Nastavení Clip Timecode,Default,Waveform a Clip Thumbnail nech podle sebe,
Přílohy
settings.JPG
settings.JPG (67.88 KiB) Zobrazeno 1951 x
Tomáš
Příspěvky: 8
Registrován: 04.02.2012, 20:30
Kontaktovat uživatele:

a zde se asi dostáváme k jádru věci, neboť jak se z uvedeného obrázku můžeš podívat, tak tyto možnosti mám zašedlé
[attachment 293 Untitled.png]
Přílohy
Untitled.png
Untitled.png (244.01 KiB) Zobrazeno 1951 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host