Edius PRO X

Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Vyžaduje Windows 10 x64. ale nic ti nebrání zkusit nainstalovat triál a uvidíš, jestli tě to vůbec pustí.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Chtěl bych doplnit moji původní informaci o instalaci EDIUS X. Součástí licence je opravdu ke stažení holý EDIUS X. Zbytek bonusů se musí po instalaci EDIUS doinstalovat a je "skryt" pod HELP/ Download Edius X Bonus Contents a dále Download DVD menu style.
Tuto informaci jsem nedostal ani po dotazu na podpoře Syntex, ani jsem se to nikde nedočetl. Proto tady raději upřesňuji postup instalace Edius X pro případné zájemce tohoto střihového programu.
Odkaz ke stažení Bonus pro Edius X zdarma:
https://www.ediusworld.com/ediusxbonuscontents.html

Po prvních zkušenostech velice oceňuji oddělený export, takže během exportu jednoho projektu mohu pracovat na jiném projektu bez přerušení a dokonce mohu kdykoliv ukončit práci, vypnout PC a po novém spuštění export pokračuje.

Další výhoda desítky je plná podpora GPU. Procesor GPU jede na 100%, včetně exportu NVIDIA H.265.

Využívá hodně RAM a je lepší mít 32 GB. Mám 16 a není problém ji zaplnit na 100%. Nic se ale neděje, data si zřejmě dokáže přesunout jinam, program prostě nespadne.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Pro Jirku M:Tak jsem neodolal a ED X jsem objednal, upgr. z 9 na X. :D
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Gratuluji k nákupu Desítky.
Já jsem měl Edius EDU a na to upgrade nejde. ( cenově to je vlastně stejné). Výhoda je, že mě Edius 8 v PC zůstal a zatím jsem ho neodinstaloval . Dobře jsem udělal. Stále ještě mám pár kazet HDV záznamu, které stojí za to znova kvalitně natáhnout a remasterovat.
Bohužel u EDIUSu X již není podpora FireWire řadičů pro přímé nabírání z MiniDV či HDV, tak zatím slouží osmička pro tento účel dál.
( dají se samozřejmě použít i jiné možnosti jako náhrada pro import)
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Díky, objednáno v pátek tak snad v pondělí bude.Zeptám se, nehádá se to když tam máte oba dva?
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Pokud je nainstalovaná aktualizace 8.53, tak je to v pohodě. Ta poslední aktualizace právě umožnila mít nainstalovanou i novou verzi Edius. U 9 nevím, to jsem neměl.
Projekty se otevřou v každé verzi, jen může být problém pokud jsou použity pluginy, které ta druhá verze nemá. To znamená projekt ze staré verze 8 otevřu v pohodě v 10, ale opačně už by byl problém, ale proč bych to dělal.
Rozdělané projekty v 8, jsem v pohodě dokončil a vyexportoval v 10.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Tak díky za info.Máte stále ještě kameru SONY AX100?
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

SONY AX 100 mám a dnes už vím, že je to moje poslední klasika kamera a stále naprosto výborná za každých podmínek.
Ale to je jiné téma.
MONYS
Příspěvky: 395
Registrován: 24.12.2010, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Ano věřím Vám to.
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Až budeš mít v provozu Edius X, potřeboval bych informaci o nainstalovaném NewBlue Essentials / OFX Bridge, jak efekt, tak Transitions.
Já mám tyto albumy prázdné, bez možnosti výběru viz. obr. a nemohu u Syntex dostat řádnou informaci. Výběr by měl být v tom pravém okně. Dík.
OFX Bridge Transitions.jpg
OFX Bridge Transitions.jpg (42.9 KiB) Zobrazeno 2038 x
OFX Bridge efekt.jpg
OFX Bridge efekt.jpg (72.63 KiB) Zobrazeno 2038 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host