capture z hd páskové kamery Sony do EDIUS 7,5

Odpovědět
olan
Příspěvky: 3
Registrován: 01.05.2016, 08:47
Kontaktovat uživatele:

Prosím o radu jak dostanu HD do EDIUS7. Měl jsem dříve E3 tam to nebyl problém DV. Tady se ztrácím, moje angličtina bída. Prosím stačí mi heslovitě kde to najdu. Díky předem.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Už jsem to léta nepotřeboval, ale matně si pamatuji, že se muselo nejdříve propojit PC s kamerou (měl jsem D8) přes i.Link, čili IEEE1394 (nebo se tomu taky říká FireWire) a Edius má vlevo nahoře CAPTURE. Tam se to nastavovalo, ale už nevím jak. Problém asi bude v tom jaký máš PC. Staré mašiny měly vstup IEEE1394
přímo na základní desce, do novějších se musela zapíchnout do PCI slotu karta s IEEE1394 vstupy.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

olan - protože mám v převádění videa ze SVHS a D8 také resty, pokusil jsem se to napravit. Uvedu to tady, třeba to pomůže i dalším stejně postiženým,
a potom proč se nepochlubit jaký jsem "pašáček", ne? :D Mám nahrávky z kamery SVHS a D8.
Podmínkou na dnešních PC asi bude nutnost mít kartu se vstupem IEEE1394 do PCI slotu.
Takovou mám ještě z doby Windows 98 a 2000 a Adobe Premiere 5.1 a 6. Pochopitelně že ovladače ke kartě už pod Win 10
nejdou nainstalovat a staré Premiery také ne.
Dokonce nejde nainstalovat ani Premiere CS3 a nešla mi nainstalit ani Premiere CS6, která ještě pod Win8 fungovala.
V Ediusu 8 mi Capture také nefungovalo.

Potom mne "přepadl" nápad! >:D< Zkusil jsem nainstalovat Premiere Pro CC trial verzi a stal se zázrak!
Premča začala nahrávat a umí i rozdělovat jednotlivé záběry podle timecodu. A dá se nastavit DV i HDV.
Trial je možno používat 30 dnů. Pro úplnost: Capture je hned pod nabídkou File (klávesa F5).
Nahrávání je ve formátu .avi, které Edius 8 a jistě i v.7 načte.

Navíc mi jde i nahrávat z videorekorderu SVHS, ale to je složitější, musí se to video nejdříve přehrát do Sony D8 a z ní potom do Premiery.
Tady je ale velký problém. :(
Kdo nemá u Sonky odblokováno nahrávání, ten si neškrtne!

To je zatím vše, trvalo mi to dost dlouho, než jsem na to přišel a také našel všechny komponenty, hlavně kabely, už to je dost let co jedu na paměťové karty.

Pokud toto moje blábolení někomu pomůže, není čas na to vynaložený marný !!! :)-D

S úctou už starší amatér! X(
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

Tak já to taky zkoušel a potom mě poslali ze Syntexu tohle možná to bude stejné i u EDU 7.
[attachment 1114 EDIUS-65-DV+HDV.pdf]
Přílohy
EDIUS-65-DV+HDV.pdf
(288.58 KiB) Staženo 108 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host