Úprava farieb

Odpovědět
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Pozdravujem Vás priatelia. Potrebujem poradiť s úpravou farieb. Pokúšam sa o viackamerový záznam a môj problém, s ktorým potrebujem poradiť je, že aj keď kamery sú od jedného výrobcu, no modelovo sú rozdielne a aj natočený videozáznam sa líši farebne. Edius je super program, no ako sa snažím, tak sa snažím ( color correction) - farby sa mi nedajú zladiť, aby pekne pasovali dva záznamy. pokiaľ máte niekto s tým skúsenosť, prosím poraďte.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Kombinuji GoPro a HV20, někdy se podaří někdy ne. A to mám špatné oči na barvy. První dám 3-Way Color Correction Filter, doladím bílou, šedou a černou, následně dám Color Correction, přidám barvy, pošteluji jas a přidám kontrast.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=U29inzfMqfM[/video]
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

No někdy je to ale na levačku, světlo je prevít. Z jednoho úhlu je barva např. tmavě modrá a z druhého je jen světle modrá. Tak někdy je to těžké aby barvy byly stejné. Mám tři kamery od jedné značky a i typově a nastavil jsem je na barevnou zebru a stejně třeba v divadle bojuji (nelíbí se mi to) že v některých záběrech se barvy liší (jiný úhel pohledu. Tak to taky ladím, ale skutečnost je jiná. Jiný dopad světla a barva je hned jiná (je to přirozené), ale filmařské oko mě to nedovolí pustit do světa .......takže jak píše kolega. Ideál se mi osvědčil nastavovat na šedou barvu před natáčením (mám šedou tabulku) pak je i clona ok. Zdarec
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Pozdravujem - veď práve podobný problém riešim. Z jednej strany svieti biele svetlo, z opačnej žlté a problém je na svete. :( Ja si kamery nastavujem na bielu farbu, no na šedú som to veru neskúšal. Je to lepšie ?
čápík
Příspěvky: 29
Registrován: 03.10.2014, 15:47
Kontaktovat uživatele:

Na šedou je to lepší hlavně v tom že nemáš přepálené místa. No a pokud máš jiné barevné světlo z prava a jiné z leva tak to bych moc neřešil. Nastavím to na to co převažuje, třeba silnější umělé osvětlení v místnosti tak je hlavní a to že mi tam potom svítí v některých záběrech sluníčko, které má jiné podání tak to se musíš stím smířit. Hold tak se chová digitální technika. Na filmový pás je to jedno barva je vždy přirozená. No je to boj. Hodně trpělivosti.
šakal

Pěkné!
Škoda, že nejsou ve filmu zralé hrozny, bylo by to dokonalé. Jen ten záběr, kde jsou husy je trochu rozbitý ( z většiny hus jsou jen části )
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

Myslím, že husy jsou OK :-)
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host