Fotky v pohybe.

Odpovědět
Lubomir
Příspěvky: 61
Registrován: 29.03.2013, 21:43
Kontaktovat uživatele:

Dobrý večer. Potrebujem súrne poradiť. Do rozpracovaného videa v EDIUS 8, potrebujem vložiť fotografie, ( čo nie je problém ) ktoré chcem dať do pohybu - približovanie , odďaľovanie, pohyb do strán, no neviem prísť na to, ako to spraviť . Vopred veľmi pekne ďakujem za radu.
Jirka M

Velice jednoduché a prakticky neomezené možnosti. Otevřete Layouter, kerý je automaticky v okně Information u každého klipu a tam pomocí klíčování si s fotkou a prakticky s každým klipem děláte co potřebujete. Jednotlivé úpravy, které se opakují si mohu uložit jako Presety do vytvořené složky třeba s názvem Posun lupa a pak už jen využívám hotové nastavení.
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Mám ten samý problém a zatím se mně to nepovedlo , fotkou různě posouvám naklápím ale přiblížení - zoom se mně nedaří
Vám se povedlo ?
Dík za zprávu kapo
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

V Layouter ( F7 ) si nejprve zvolím jestli chci upravovat okno ve 2D, nebo 3D. Označím si nejlépe na začátku všechny možnosti ve výchozí poloze tím, že odkliknu "Layouter". potom posunu kurzor k první změně a tuto změnu nastavím. Konkrétně zoom je "Stretch", nastavím hodnoty do + nebo -, a nebo prostě posunem přímo v okně.
Layouter.jpg
Layouter.jpg (144.03 KiB) Zobrazeno 1362 x
Layouter zoom.jpg
Layouter zoom.jpg (134.12 KiB) Zobrazeno 1362 x
kapo
Příspěvky: 29
Registrován: 10.12.2017, 16:50
Kontaktovat uživatele:

Děkuji Jirkovi

Stejně jsem trochu zápasil , ale nakonec se povedlo

Kapo
Jirka M
Příspěvky: 144
Registrován: 15.03.2017, 07:24
Kontaktovat uživatele:

Pro kapo: v případě potřeby můžeš využít soukromý kontakt.

Při střihu videa z fotografií, které nejsou na plný formát 16:9, je důležité nastavit pozadí okrajů. Ve výchozím nastavení, je pozadí průhledné "0%", dáme 100% černé. Jinak u některých prolínaček dochází k nepříjemným ostrým přechodům. Navíc můžeme obohatit foto rámečkem a místo černého pozadí dát barevné.
Viz příloha
Výplň okrajů fotek.jpg
Výplň okrajů fotek.jpg (88.83 KiB) Zobrazeno 1328 x
.
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host