Neradíte neradím

Čápík

Pokud mám dotaz ikdyž hloupý a někdo má odpověď tak je slušnost pomoci Jinak mám nemalé zkušenosti jelikož používám EDU od verze 3 takže jsme na jedné lodi nebo ne......
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Milý Čápíku, jsi hodný že jsi nás poučil o slušném chování, ale myslím že si pleteš pojmy s dojmy! Tvrdit že mám odpovídat i na hloupý dotaz považuji za hloupost!
Ono to dá dost práce odpovědět tak, aby to bylo použitelné. Já také používám Edius od v.3 (měl jsem k ní i češtinu) a tak už klikám na ikony a používám kláves.zkratky intuitivně. Když to chci někomu vysvětlit, je to pracné a stojí to spoustu času.
Neustále je možnost setkávat se s dotazy lidí, kteří mají Edu kreknutého nebo kradeného a jim mám pomáhat? Pokud by jej měli legálně, mohou si stáhnout manuál v češtině od Syntexu k v.5.1 (tolik změn k poslední verzi nenastalo, aby se nedal dobře použít).
Další sorta je ta, která má sice Edu legálně, ale jsou líní si v manuálu něco najít a dokonce se chlubí tím, že manuál nečtou, protože se vždy najde někdo, kdo jim to předloží na talíři pod nos. A tato sorta je obyčejně tak "slušná", že ani nepoděkují! :X A takovým mám pomáhat a marnit svůj čas? Tedy ani náhodou!! X(
Čápík

Děkuji za odpověď, ale čtu návod mám jej, ale jsou věci co jsem tam nenašel a nastavení celého EDU tam není pořádně popsáno. Na můj vkus je to dost špatně popsáno a proto se raději budu ptát a sám číst a zkoušet. Joko např. dřív jsem mohl vložit na timeline video a automaticky se vložilo např. bez zvuku pokud jsem měl jen na liště V a dnes se to v EDU 6 automativky vloží jak na V tak i do A audiostopy a nikde jsem nenašel popis kde to nastavit jestli si rozumíme. Takže dík
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Toto jsem nikdy neřešil. Audio jsem (když byla potřeba) z lišty AV vyjmul a nahradil jiným zvukem dle potřeby. Nyní mám nainstalovaný trial Edius 7 a tak jsem tvůj problém zkoušel a tam to funguje správně. Když načtu video vč.zvuku do lišty V, tak tam zvuk není a není ani v žádné liště A. Když to z V přesunu do AV, tak už tam zvuk není a není nikde, zkrátka zmizel.
Jinak k Ediusu 7. Až mi vyprší trial, nainstalím zpět Edu 6.55 protože na 100% platí to, co už jsem tady uvedl v příspěvku k Edius 7 Pro. Zkrátka pro mne nemá cenu na v.7 přecházet, nic mi neurychlí a pro mne tam není nic k využití navíc, je to pro profíky. A za ty peníze jen to, že bych měl Edius 7 ? Ještě je klika, že je to s Ediusem 6.55 kompatibilní !
čápík

A jak to máš vyřešeno s USB klíčem?
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Edius v.6.5 už USB klíč nemá. Jsou k dispozici 3 licence, které se aktivují a deaktivují. To znamená, může být nainstalený na 3 strojích ale musí být aktualizovány.
To je výhoda i nevýhoda. Neotravuje HW klíč (u NTB je to děs jak trčí) ale když spadne HDD kde je Eda nainstalený a aktivovaný, je licence v háji. Řeším to tak, že HDD s OS a nainstalovanými programy (vč.Edy) klonuji a tím to mám pojištěné. Když HDD spadne, použiji klon, který se dá naklonovat na jiný HDD nebo na ten původní, pokud spadl jen softwarově a ne fyzicky. Klon obsahuje Master Boot Record (MBR), takže pohoda.
miki

Mám dotaz, má při renderovani videa vliv grafická karta co se týče její pamětí a pod.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

miki - to je v případu Ediusu trochu složitější (předpokládám, že ti jde o Edu). Podle mé zkušenosti s Edou, má hlavní vliv na rychlost renderu procesor. Ale Edík má takovou "vychytávku", že pokud máš procesor Intel i7 nebo i5 druhé generace, tedy SandyBridge a výš s integrovanou grafikou a přidáš graf. kartu, jede při renderu HW kódování, které podstatně zkracuje čas renderování. Ještě ale musíš mít základní desku s patřičným čipsetem.
V NTB mám i5 s integrovanou grafikou a ještě grafiku Radeon s 2GB GDDR5 a ve stolním PC mám i7 2600K také s integrovanou grafikou a ještě grafiku nVidia
s 1GB GDDR5. Při renderování stejného klipu mi i7 se slabší grafikou renderuje v kratším než polovičním čase proti i5. Z toho jasně vyplývá, že záleží hlavně na procesoru a potom pochopitelně na vyladění jak PC, tak i stříhacího programu. Při renderu na HDD SSD se čas nijak neurychlí, je to záležitost střih.programu.
Syntex Pha má o HW kódování na svém webu článek.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím a máte připojenou integrovanou grafiku a nebo graf.kartu nVidii k monitoru?Díky.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Ono to zase tak úplně jednoduché není. Chce to připojit u PC 2 monitory (viz obrázek), ale nVidia není podmínkou, šlapalo to i na Radeonu. Místo řečí přikládám návod v pdf, je bohužel v anglině, ale googel je na to dost dobrý. Je na webu Sntexu, tak i na webu GV. Ale dost těžko se to hledá. Já musel před 2 roky překuchat celé PC, měl jsem sice i7, ale 1.generace a nevhodnou základní desku. Ta musí mít kromě daného čipsetu i vývod na monitor. Druhý monitor se připojuje ke graf. kartě.
Tak bohužel, návod v pdf mi to nevzalo, má přes 1 MB, tak posílám obrázek stránky na webu Syntexu, odkud se dá stáhnout!
[attachment 783 Syntex.jpg]
[attachment 784 Obraz7.jpg]
Přílohy
Obraz 7.jpg
Obraz 7.jpg (66.39 KiB) Zobrazeno 1681 x
Syntex.jpg
Syntex.jpg (104.04 KiB) Zobrazeno 1681 x
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host