Edius 6.5 a nutnost připojení k netu

Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pane Bože, to je sraček s tím Ediusem. Ať jdou do prdele s těmi jejich omezeními. Něco si koupím a tím pádem je to SAKRA MOJE! Do kolika PC si to nacpu je moje svobodná vůle, a když to nejde, sbohem s takovým softwarem. Tím více to ty firmy lidem stěžují o to víc peněz přicházejí. Ať se dou bodnout. Ty kecy o tom, že koupený program je pouze pro jednoho uživatele nebo na jeden PC, HOVNO pánové. Je to jednou moje, za moje prašule, tak si s tím budu dělat co uznám za vhodné. To je, jako by mi po koupi DVD filmu někdo diktoval, ve kterém přehrávači si to smím pouštět. V obýváku ano, v ložnici ano, ale v dětském pokoji to už ne. Prdím z vysoka na pohrdání firem na svými zákazníky. Je to jednou koupené a tudíž moje a basta!

Edius je možná skvělý program (ne pro mne), ale ty problémy, které má s aktivací, tak to tedy ne. FUJ a 3x FUJ. Zlatý Vegas. Zadám svoje seriová čísla na sto PC a NTB a furt to jede! A tak to má sakra být.

Trochu jsem se rozohnil. SORRY za to. :-) Už se Vám do toho Ediusu montovat nebudu. Kdo chce kam, pomozme mu tam. :-D
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Hm, takže bez připojení k netu si neškrtnu.Aktivace a deaktivace musí probíhat online kvůli počtu
instalací a je jedno jestli PC, kde mám nainstalené je offline.Musím přejít na jiné, které je online.
Jak píše kolega Romolus, tohle mě tedy dost sejří.

Tudy pro mě cesta nevede, důvod:
Jsme v rodině několik točičů, ale jenom dva umíme editovat video.Nejsme všichni z jednoho města.
Takže jednu dobu jsem měl nainstalováno na různých PC pět instalací Pinnacle, následně Edius
z jednoho media a jen jsem mezi nimi přejížděl.Nic jsem sebou netahal, jenom sebe a USB key :-)
Tomu je konec,musel bych si nosit svůj NTB či PC, tahat jejich výtvory do něj, nebo to nasdílet do sítě.
Tak tohle nechci.

Posečkám, kdy chlapci z východu tuto restrikci obejdou a uvidíme.Ale určitě u mne nedojde
k situaci, kdy já budu mít Edu a ostatním instalnu Vegas.Buď jedno nebo druhé, ale jednou
prdelí sedět na dvou židlích nemůžu, přestože Edius je pro mně ten nejvhodnější editor.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Nevidím v tom problém. Kdybych v.6.xx neprodal za rozumný peníz, zůstal bych u předešlé verze. Ona v.6.5 pro mne zase nepředstavuje až tolik zlepšení. Ale protože jsem založením technokrat, tak mi to nedá.
Ale našel jsem celkem přiměřené řešení: Vnoučata od "šikovnějšího" synka už chodí do gymplu a tak jsem "jim" :P objednal verzi Education za přijatelných 5.220,-Kč
vč.DPH.
Právě přišla a tak jdu zkoumat, co to bude vyžadovat. Takže, nezvonit, neklepat, neotravovat, jdu to instalovat.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ano to i mne láká, ale zatím taky nevidím tolik vylepšení abych šel do verze 6.5
Stejně bude chvíli trvat než to odladí, viz momentálně dostupný update na 6.52.
Takže zatím zůstanu u poslední verze 6.08 a posečkám co bude dál.
Ostatně i Vegas se aktivuje online pro offline stroje, výhoda je v možnosti instalace na více PC.
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Tak, legální Eda 6.5 už je nainstalený, aktivovaný. Dokonce na třech PC (2x noťas s přpojením na internet, kde měním HDD s Win7 a Win8, jde to u NTB HP úžasně lehce a rychle, ale aktivace to bere jako jiný PC) a na stolním PC, které nemám ze zásady připojené k internetu. Aktivace přes internet je naprostý máček, ani si toho vcelku nevšimnete. Zato offline byl docela záhul (tedy díky mé "úžasné znalosti angliny"), ale nakonec se zadařilo.
A jak už tu několikrát bylo řečeno, manuály se mají číst, proto jsou asi vydávány. Jen je někdy obtížné najít to co se hledá a překonat lenost. Kdyby mne hned napadlo podívat se spolu s Googlem do manuálu 6.5 dozadu na CHAPTER 13 Appendix, to bych měl ušetřených nervů ! :X Je tam vysvětleno, jak aktivovat on-line i off-line a dokonce jak se dá přenášet aktivace z jednoho PC na druhé. Pouze celkový počet aktivací nesmí současně přesáhnout daný počet (to je tedy můj názor, nemám to ověřeno).
Přesouvání jsem ještě nezkoušel, teprve to mám v plánu.
Závěr: myslím že odstranění HW klíče je ku prospěchu věci, tedy alespoň pro mne !! >:D<
roman51
Příspěvky: 362
Registrován: 09.03.2012, 17:54
Kontaktovat uživatele:

Přesouvání vyzkoušeno, podařilo se. Online je to máček. Skutečně je možná aktivace na 3 PC. Co si více přát ? Jen dobré světlo a chuť do práce !! >:D<
Takže ROMOLUS, jsem rád že jsem tam !!! X(
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Jsem rád, že se Vám to povedlo,časem si 6.5 pořídím.Teď si dám chvíli pauzu než dodělám všechny projekty
co mám v 6.07.Jsem se lekl, když po aktualizaci na 6.08 se mi rozdělané projekty tvářily jinak, ale bylo
to naštěstí jenom kosmetického rázu.
Věra Motlová

Dobrý den,
potřebuji poradit jak upravit menu v programu Edius 51 . Požadavek zákazníka je, aby okénko s videem, které si vybírá v menu, měl silný barevný rámeček. V nabídce nemohu najít, jak upravit kontury a barvu u rámečku tak, aby byl při kliknutí na něj velmi výrazný. Dále nevím, jak dát hudbu pod menu.
Děkuji V.M.
milanv

Stáhni si DVD-Lab Pro 2.51 a tam to hravě uděláš.


Naposledy oživil Anonymous v 21.01.2021, 19:26
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host