Vegas Pro - verze 18

sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem zklamán, čekal jsem, že konečně tato verze sáhne při renderování videa pro GPU podporu (v mém případě v rozlišené 4K/60) - nic jiného již nepoužívám a byl jsme zatím dosud tedy nucen, vše nechávat na CPU. Při zapnutí GPU se vše sekalo a to až do verze 17 - jak je jistě všem známo.

Bohužel, nová grafika (loni koupená) nVidia GTX 1060/3GB nestačí, málo paměti. Minimum jsou 4GB. Takže na 1080/60 je to OK, CPU jede na 100% a GPU na nějakých 12% (render), ale na 4K/60 se to hryzne na 2% a konec... :-(

Jinak náhledové video pro projet 4K AUTO (960), jede GPU až na 25-30 procent a je to výrazně plynulé, než jsem byl zvyklý, ale jen jsem to přepnul na FULL - červená obrazovka a kolaps...

Windows computer with:
- Windows 10 Pro, 64-Bit
- Intel(R) Core(TM) i7-8700 CPU @ 3.20GHz
- 49090 MB RAM
- nVidia GTX 1060 / 3GB
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Zatím jsem Vegas Pro 18 nevyzkoušel. Ze své letité zkušenosti si troufám říci, že, i když je CPU renderování pomalejší, je také sázkou na jistotu, že projekt bude v pořádku, bez jakýchkoliv chyb. Vždy, když jsem zkusil renderovat v minulosti přes GPU, výsledný soubor měl nějakou chybičku a byl ve stejném bitrate větší - objemnější nežli z renderování skrze CPU. Já už drahnou dobu renderuji všechna videa včetně 4K přes Frameserver a MeGUI. Mohu použít i velmi nízký datový tok pro ušetření místa při archivaci a výsledky jsou k nerozeznání od originálu na 4K 139cm TV Sony. Osobně natáčím "jen" do 4K 30p a renderuji do 25Mbps. 4K 60p by pak logicky stačil výstup cca 50Mbps pro stejnou kvalitu výstupu. FHD pak renderuji v bitrate 5,2Mbps s vynikajícím obrazem. Samozřejmě vše zmíněné je do H265 - HEVC. Střihám navíc dodnes ve Sony Vegas Pro 12. A to jsem vyzkoušel všechny pozdější verze. Mám AMD Radeon RX590 8GB a obraz v nastavení na BEST Full je v náhledovém okně téměř vždy ve 4K hladký.

Grafická karta je samozřejmě potřeba minimálně s 8GB paměti. Pro 4K střih nutností.
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Při kolorování černobílé fotografie jsem měl zapnuto GPU. Pokud ale projekt uložíte a otevřete, v místě této fotografie je buď černý flek, nebo zůstane fotka černobílá. Pokud provedete kolorizaci a pak vypnete GPU + restart SW, pak je po otevření vše v pořádku.

Ano, může to souviset s grafikou GTX1060/3GB - už ji prodávám... :-)
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Renderování do RAM (klávesová zkratka Shift+B), není funkční, pokud je zapnuta GPU. Vygeneruje se, ale při přehrání je tam černý flek a jen to občas problikne. Je jedno zda máte vyhrazeno 15, 25 nebo 30GB. Jakmile je GPU vypnuta, vše šlape..... :-(

Romolus měl pravdu, když říkal že render bez GPU je v lepší kvalitě - to už jen tak mimochodem. A vše ve 4K dodávám jen pro doplnění...

- Nvidia, RTX 2060 - 8GB - takže investice do grafiky zase k ničemu... :o
Saxel
Příspěvky: 45
Registrován: 09.03.2018, 11:05
Kontaktovat uživatele:

Rendering s pomocí GPU versus výhradně CPU je o prioritách uživatele, zda preferuje rychlost nebo kvalitu. Já také výsledný rendering dělám s vypnutou GPU akcelerací a je mi vcelku jedno, jak dlouho se s ním bude CPU trápit, protože u toho nemusím být přítomen. Není ale pravda, že je investice do grafické karty k ničemu - výrazně totiž GPU pomáhá při samotném střihu, při kterém člověk tráví spoustu času a logicky preferuje co nejplynulejší náhled.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Sotas. Pořídil jste dosti drahou grafickou kartu. A jestli i nehrajete hry na PC, myslím si, že zbytečně drahou. Chápu příznivce nvidia a jejich CUDA renderingu. Já osobně jedu ve všech svých počítačích, co jsem jich jen měl, na AMD Radeon a pohoda. současná RX590 8GB je úplně v pohodě. Vegas v tandemu s ní dělá co má. Je také pravdou, že i u mne ve Vegas 17 renderování do RAM, které já využívám opravdu hodně, zlobilo. Ve verzi 18 to ale šlape, jak má. Ovšem střihám i 4K stále v Sony Vegas 12 Pro a renderuji poslední dva roky přes Frameserver a MeGUI, do HEVC. Trvá to dlouhé hodiny, ale, když renderuji přes noc, je to úplně jedno. Výsledky pak i při relativně nízkém bit rate jsou vynikající. Tedy alespoň pro mé nároky. Aby byl obraz ostrý a nikde se neobjevovala pixelizace.
Razman

Jednou jsem četl někde na fóru slovensky psaný příspěvek o kvalitě graf.karty AMD RX550,kterou osobně také vlastním a která patří mezi ty levnější ale tak jak to popisoval ten zmíněný slovenský uživatel,tak dokáže právě pomocí aplikace DVDFab ripnout třeba dvouhodinový film z BR do mkv nebo mp4,do H265 za 20-30 minut,což i kvalitní procesor by takové video převáděl třeba 20-30 hodin! Ještě tam psal něco o masochismu,samozřejmě v souvislosti s kódováním přes procesor:-) Samozřejmě jsem to také "musel" vyzkoušet a opravdu se jedná o rychlý, bezproblémový převod videa a s výslednou kvalitou ,naprostá spokojenost.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Razman. DVDFab. To je jiná písnička. Ve Vegas Pro je to trochu jinak.
Razman

Chápu,že srovnávat DVDFab s Vegas Pro nedává moc smysl,chtěl jsem jen poukázat na výhody renderingu přes GPU a paradoxně na levné kartě,která je v praxi lehce dostupná a prověřená.
Zároveň se omlouvám,že můj příspěvek není přímo k tématu o Vegas 18 ale ještě bych tady rád vyjádřil poděkování za informace a návod FrameServer - MeGUI, Saxelovi a potažmo i Romolusovi. Práce s Vegas je zase o něco více radostnější :)
sotas
Příspěvky: 110
Registrován: 17.11.2016, 14:12
Kontaktovat uživatele:

Prosím, nemáte pocit že po update na verzi 18, sestavení 434, se chová časová osa podivně? Neustále se mi označují bloky ať kliknu myší kamkoliv. Jako bych si je označoval žlutými značkami pro render - je to poměrně otravné a nevím jak to napravit. Díky

Tak asi chyba na mé straně, vypadá to že mi začala odcházet myš - zřejmě..., stalo se mi to i v prohlížeči najednou, po kliknutí to vypadá že myš spáchá dvojklik... :-/
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host