GPU renderovanie

Odpovědět
cveko1

Dobry den.
Chcel by som sa spytat na Vas nazor.

V sony vegas 13 ked renderujem a dam renderovat pomocou iba CPU alebo s CUDA tak celkovy cas je stale rovnaky.Napise normalne ze CUDA je pritomna ale cas je stale ten isty,ci iba CPU alebo aj s CUDA.

-pre renderovanie pouzivam Main concept
-GPU mam GTX 960/4gb

Pride mi to tak ako keby cez kartu nic neislo.
Neviete co s tym?

Dakujem.
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Ať už se rozhodneme renderovat přes CPU, tedy procesor, nebo GPU, tedy grafický akcelerátor, vždy záleží na jeho síle. Může se stát, že výsledný čas renderování bude stejný, měl by ale mít odlišnou velikost. Moje zkušenost s renderováním GPU přes AMD Radeon grafické karty je, že takové renderování je rychlejší, ale za cenu většího výsledného souboru. Časy jsou rozdílné, podle síly CPU nebo GPU. Na každém PC nebo notebooku je to trochu jiné. Výsledky lze zde na fóru vyhledat. Testoval jsem Vegas 12 a 14, na starším a pak novém PC.
Saxel

MainConcept AVC ve Vegasu podporuje jen některé grafické karty, zejména ty starší, pro nové grafiky neumí GPU využít. Mnohem lépe umí GPU používat integrovaný enkodér Sony AVC, ale ten zas má jiná nepříjemná omezení (buďto pouze jednoprůchodový vbr, nebo cbr s omezeným výběrem bitrate).
cveko1

No som s toho trosku mimo.

1.kupil som si graf. kartu 3x rychlejsiu ako som mal,s tym ze renderovat to budem cez nu kedze studia potvrdzuje ze cez kartu to ide rychlejsie,aj testy CPU vs GPU to potvrdili

2. Supported GPU

NVIDIA
Requires a CUDA-enabled graphics card and driver 270.xx or later.
GeForce GPUs: GeForce GTX 4xx Series or higher (or GeForce GT 2xx Series or higher with driver 297.03 later).
Quadro GPUs: Quadro 600 or higher (or Quadro FX 1700 or higher with driver 297.03 or later).

driver 297,03 alebo starsi??? WTF?

Version:297.03 WHQL
Release Date:
2012.07.18 - vsak toto je 5 rokov stare


3. pokial dobre viem tak renderovat s podporou CUDA sa da iba v MainConcept
v Sony AVC mi pise CUDA not available

Inak skusal som vcera este pinnacle,camtasia a mozem povedat ze SONY vegas bere PC dost vykonu.
Dascamperius

Jen pro doplnění informací předchozích příspěvků:

Mám starší grafiku ATI Radeon HD 5670 a ta renderuje video ve Vegasu rychlostí 33 snímků za vteřinu, při použití MainConcept AVC

Procesor Phenom šestijádro zvládne 8 snímků za vteřinu a ještě přehodí Referenční snímek 2 na 3, což na kvalitě videu asi nepřidá . .

Nemá někdo zkušenosti s AMD APU? nebo už s novým Ryzenem?


Naposledy oživil Anonymous v 21.01.2021, 19:26
Odpovědět
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host