Nastavení pro export 1080i na YouTube

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Prosím o doporučení nastavení exportu pro HD video 1080i. Cílem je vyexportovat video co nejkvalitněji pro následný upload na YouTube - tedy aby tam pak vypadalo co nejlépe.

Stávající pokusy s nastavením - viz. obrázek dopadly špatně - výsledek je stejně vyrenderovaný jako progresivní (výpisy z MediaInfo v příloze).

[attachment 614 nastaveni.jpg]
[attachment 615 origsoubor.txt]
[attachment 616 vyrenderovanysoubor.txt]
Přílohy

[Přípona txt byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona txt byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

nastaveni.jpg
nastaveni.jpg (49.18 KiB) Zobrazeno 833 x
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Je chybou natáčet pro YT v prokládaném režimu. 730tka má SILNOU zbraň a tou je 50p. Tento formát je v pohodě převeditelný do 50i, když není zatím pro DVD a BD zbytí. Moje zásada je vždy točit v nejvyšší kvalitě a odměnou mi je i nejkvalitnější možný výstup po přepočtu ve Vegas. AS pro svou nedotaženost odmítám. Ano přepočet videa je tam rychlejší, ale tím výhody AS končí. 50p a Main Concept AVC pro renderování pro internet je ideální a pro mne bezkonkurenční prostředí.

YT všechna do něj poslaná videa automaticky převádí do progressive formátu, tak proč mu ho rovnou nenaservírovat, že?

Pro uklidnění Steviezaha. Edius nemám. Jsem vrcholně spokojen s Vegas, ale to on už ví. :-)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pro YT je celkem jedno v čem si uděláte export.Kontroloval jsem v čem jsem tvořil svoje návody
a dospěl jsem k názoru, že je to jedno.Všechna videa budou na YT progressive, protože YT
Vám je překonvertuje.
Konkrétně tato ukázka je z kamery která točí 720x576/25i a na YT je z toho progresive.
[video][/video]

To mi připomnělo, že už jsem dlouho nic neudělal, měl bych jít do sebe.:-)
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Po mnoha experimentech (a hodinách uploadování přes ne zrovna rychlé připojení :) ) jsme došli k závěru že je opravdu úplně jadno jak se video vyexportuje - všechny vyrenderované soubory (ať už se jedná o Avid Studio nebo Vegas) jsou kvalitnější než výsledek na youtube. Je to vidět třeba na kresbě listů na stromech. Ještě budu zkoušet jak je na tom Vimeo.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host