Kamery Samsung - editace videa

Fórum k programu Avid Studio
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Zdravím pánové,
takže postupně - pro kolegu Romolus ať dělám co dělám, ať hledám jak hledám, tak volbu
Menu - Camera Set - 16:9Wide - ON prostě v mé Sony DCR TRV -240E nemám, takže mi z toho vyplývá, že jde zřejmě o jiný model (sérii) než máte Vy. Samozřejmě jako poslední záchranu pohledám manuál který ovšem leží někde, a to kde nemám nejmenší potuchy -:). Ale já ho najdu a pak se uvidí. Samozřejmě děkuji za radu.
Pro kolegu steviezah :
Co se týče změny v nastavení parametrů výstupního souboru v PD9 tak ano, to samozřejmě není problém přenastavit budu zkoušet a porovnávat s originálem. Já se přiznám, že už jsem Avid odinstaloval a nebudu ho nadále používat. Takže zkoušet vyrenderovat z PD9 a nacucnout do Avidu už je bezpředmětné. Navíc si myslím, že by muselo dojít ke ztrátám na kvalitě. Cesta pro mě je jasná a to PD9 - render resp. výroba do MPEG-4 s nastavením které budu zkoušet aby kvalita utrpěla co nejméně (tato volba funguje spolehlivě, program nepadá a rychlost je dobrá, je to dáno také tím, že nedělám videa delší než 10 až 15 min). Problém je ale potom trochu jinde a to jak dostat na placku s nějakým Menu. Já totiž pro mě tato videa nahrávám na Popcorna A110, takže neskladuji placky a pouštím přes HDMI do TV takže no problem. Horší je to s rodinou, ta má klasické DVD a BD přehrávače a ti chtějí placky. Ale to snad taky nějak vyřeším.
Takže pánové, oběma Vám patří srdečný dík za rady a čas který jste mému problému věnovali (věnujete) a zároveň předpokládám, že se více lidiček splete, koupí si Samsunga a bude to pro ně poučné čtení. Tím samozřejmě nechci naznačit konec vlákna, naopak každá rada je drahá.
Šány
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Já bych byl samozřejmě rád,kdyby se co nejméně lidiček spletlo,ale bohužel není v mých silách tomu zabránit.Mohl bych uvést více příkladů podobných problémů,namátkou si vzpomínám na Toshiba Camileo P 10,Panasonic HDC-SD 200.
Je neštěstí,pokud je nějaká recenze na kamery,ještě jsem neviděl recenzi,která by se zabývala seriozně i zpracováním,IntelliStudio od Samsungu nebo HDWriter od Panasonicu za videoeditor nelze považovat ani omylem.
Pokud jste se rozhodl pracovat v PD9 je to Vaše volba,nehodlám ji nijak zpochybnit.Já ze zkušeností s tímto softem nechci dělat,protože tento soft na rozdíl od Avidu a řady PS pokud neumí vstupní formát použitého kodeku,nahradí jej svým.Závada je to čistě technická,běžný uživatel rozdíl nemusí poznat,hlavně,že obrázek(video) má odpovídající vzhled.Pro mě je schůdnější cesta konvertovat,protože tuto část zpracování jsem schopen dostatečně ovlivnit.
Chtěl bych Vás poprosit,jaká je Vaše verze IntelliStudia,já mám jednu z prvních 1.0
Samsung IntelliStudio ještě neuvolnil ke stažení,pere ji rovnou do kamer,takže nemám možnost kontroly jestli novější verzi nenaučili něco víc než umí moje,kterou jsem získal díky laskavosti jednoho uživatele.
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,
verze Intelli Studia která je v kameře a potažmo v PC = 3.0.45.1. verze Light. Ale myslím, že ji nenaučili více než máte ve verzi 1.0. Ono to totiž neumí vůbec nic v porovnání třeba s PD9 nebo PS14. Takže já to používám pouze ke stažení videa z kamery.
Šány
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji,tu budu shánět,chci se podívat,zda už convert umí víc než 1280x720.
Šány
Příspěvky: 55
Registrován: 15.04.2011, 09:08
Kontaktovat uživatele:

Zdravím,
ano umí H.264 1920 na 1080.
Šány
P.S. Jak můžu pomoci? Nemám install, nacuclo se z kamery.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za nabídku,ale jak to dostat z kamery nevím,nenapadlo mě zeptat se.Věřím,že to po nějaké době někde najdu.

18/4/11 3:25
Ještě jednou děkuji,právě jsem Intelli Studio 3.0.45 stáhnul přes update stávajícího 2.0
Budu testovat.Pokud ho někdo potřebuje napište si.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak ne,nemohu Vám dát updatované Intellistudio k dispozici,tento hovadský soft,pokud není přímo z kamery a lokalizován english ,konvertuje video s informacemi v korejském písmu.
Dan-214

Hmm , jak si tady pročítám diskuze protože jsem řešil problém s cukáním videa u Panasonicu HDC-SD10 , tak se dočítám že Samsung je problémový.Mám jinou zkušenost , měl jsem Samsung SMX-F40 a HMX-H300 a obojí super co se plynulosti videa týče.Nepopírám že HMX-H300 má hlučné ostření a chvilku to taky trvá než zaostří , SMX-F40 mělo tiché ostření ale taky to nebylo v některých situacích tak dobré jako u Panasonicu.To slavné inteli studio od Samsungu jsem nikdy nepoužíval , to mi přišlo jako nesmysl , nelogické a nepřehledné.Ani jsem se mu nesnažil se věnovat , soft od Panasonicu taky prakticky k ničemu.Ale jinak kvalita videa Samsungu se mi líbila více než od Panasonicu a pokud budu v budoucnu kupovat kameru , tak podle momentální situace a mých zkušeností bych šel do JVC.Sony s principu odmítám a Canon mi nesedí ve fotoaparátech a tak nejdu ani do kamery.Fotím na Panasonicy ty mi přijdou bezva , ale kamery jsou trošku zklamání.Bezva kamerka od Panasonicu byla SDR-S7 , malinká , sd rozlišení , 10x zoom stabilizace jen elektronická ale super , barvy krásné jako od Samsungu nebo JVC. Jo a o tom cukání jsem se dočetl že mám nastavit výstup grafiky na 50hz , menší problém ale je, že já takové nastavení na svém pc a ani monitoru nemám . No a pro konverzi AVCHD do jiných formátů je bezva prográmek Free AVCHD Converter V1.1 . Nabízí převod do MPEG2 HD, WMV HD , dvd pal , dvd ntsc , FLV a AVI nízká , střední a vysoká kvalita , jinak se dají parametry výstupu upravit pokud víte jak co chcete nastavit. Má to náhled a není to zrovna nejrychlejší převodník.
Laďa
Příspěvky: 266
Registrován: 22.02.2014, 10:23
Kontaktovat uživatele:

UF, to jsou mě věci!
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host