Pohiblivé titulky

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Já se, díky předcházejícímu příspěvku zase rozpomněl na to, že nemohu v editoru titulků přijít na to, jak docílit, aby se mi titulek pohyboval plynule v řádku zprava doleva a nebo zespoda nahoru, jako je tomu v Pinnaclu. Nenašel jsem tuto možnost ani v příručce.

otázka: A ještě, jak uložit vlastní upravený font. To bylo v Pinnacle mnohem přehlednější. Nemyslím tím uložit celý titulek, to umím, ale jen přednastavený font, který potom mohu využít v dalších titulcích.

vlastní odpověď: Nedalo mi to a hned jsem zalaboroval a zjistil, že na rozdíl od PS, v AS jde uložit "pouze" takříkajíc technické parametry vzhledu fontu. Tj. nastavení výplně fontu a jeho okraj a stín. Druh fontu musíme na rozdíl od PS určit vždy sami.

Díky za radu všem šikovnějším...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Citace:
nemohu v editoru titulků přijít na to, jak docílit, aby se mi titulek pohyboval plynule v řádku zprava doleva a nebo zespoda nahoru, jako je tomu v Pinnaclu.
Odpověď:
1)Vložte titulek zmáčknutím písmenka T nad časovou osou.Otevře se editor titulků.
2)Klikněte na kartu pohyby.Objeví se volby Zadat,Zdůraznění,Konec.
3)Vyberte volbu Zdůraznění a zkuste zleva první 4 volby označené šipkami a popsané
Odvalení dolů,Odvalení nahoru,Posun vlevo,Posun vpravo.
Jakmile si dosti vyhrajete,zjistíte,že rychlost textu půjde regulovat délkou titulku,ale to už budete umět rolovat podle potřeby s jakýmkoliv titulkem a jakkoliv dlouhým:-)
Romolus
Příspěvky: 1753
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Velké díky Steviezahu!
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host