AVCHD a verze UDF

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

28.3. v tomto vlákně píše Romolus o úspěšném zhotovení AVCHD projektu včetně vypálení na DVD.
Já se zatím do těchto prací nepouštím,nemám BR player ani BR vypalovačku.Oboje ani neplánuju kupovat.Jen bych opět připomněl,že AVCHD DVD disky nejsou podle normy kompatibilní s DVD playery.Takže bych na klasické DVD vypalovačce nedělal AVCHD nebo BR projekty.(ostatně ani je nedělám)
Podle toho co jsem vyčet,pokud to některým funguje. je to způsobeno podporou vypalování formátu UDF od verze 2.5 v systému nebo vypalovačkou,ale tuto informaci berte s rezervou,
nemám ji úplně ověřenou a vyzkoušenou a mám-li být upřímný,ani se mi do toho nechce.
Pokud dělám něco do AVCHD nebo BD vždy je to export do souboru.

P.S.První věta je zbytečná,než jsem napsal příspěvek Romolus byl rychlejší:-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Steviezah. Tentokrát Vám musím maličko oponovat AVCHD jde vypálit v každé DVD vypalovačce. Právě proto, že je projekt ukládán, jako data UDF 2.5. Já mám v PC již osm let, jednu z prvních DVD vypalovaček Teac (OEM Pioneer) a AVCHD DVD pálí, jako o život.

Něco jiného je to při přehrávání. Tam starší DVD vypalovačky nedokážou strukturu konečně shodnou s BD, tedy BDMV rozpoznat a korektně přehrát. Kopírovat tyto data z nich např, na HDD nebo jinou DVD vypalovačku zvládají opět bez problému.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Romolus: Souhlasím s Vámi,měl jsem na mysli některé nešťastníky kterým to nejde ale i ty druhé.Takže zde upřesnění k UDF:
verze 1.02 [srpen 1996] - základní verze UDF, navrženo pro DVD-Video
verze 1.50 [únor 1997] - podpora přepisovatelných médií (VAT) a správa chyb
verze 2.00 [duben 1998] - zavedení tzv. named streams (možnost implementace rozšířených atributů ostatních souborových systémů), změna VAT
verze 2.01 [březen 2000] - oprava chyb verze 2.00
verze 2.50 [duben 2003] - zavádí metadata, standard navržený pro HD-DVD a Blu-ray
verze 2.60 [březen 2005] - zavedení pseudo-přepisu pro sekvenčně zapisovatelná média
Takže v současné době by to skutečně neměl být problém,pokud se nejedná o mechaniku výrobce člun šun čun(:D:)oB)-
Ještě se stávalo,ale to bych doporučil navštívit specializované forum,programy na emulaci virtualních mechanik zablokovávaly tuto podporu zápisu nebo používaly svoji implementaci a v systému se to pak pralo.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host