Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
BB

Ahoj, od Pinnaclu 14 chci prejit na avid. Ted zkousim trial verzi a zatim se rozmyslim. K pinnaclu jsem si koupila balicek menu disku s priponou dtl. Ale nevim.,jak je nahrat do avidu. Mate s tim nekdo zkusenosti?
Diky za pomoc
Grufa

Dobrý den, potřebuji poradit jak nejjednodušeji v Avid Studiu opakovat zpomaleně část klipu, zpomalit, vrátit opačně zpomaleně a poté plynule navázat na na dokončení klipu. Zkouším to hrozně složitě a myslím, že to jde určitě rychleji. Díky za rady
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Nejdříve odpověď pro BB:

Pozor!!!Soubory titulků mají stejnou příponu jako soubory menu.
Tato informace je zapsána v souborech XML, jak se co použije a soubory menu dtl nejsou kompatibilní s Avid Studio,musejí se předělat v editoru.

Jste li si jistá,že jde opravdu o titulky pak postupujte takto:
V Avidu otevřete v editoru titulků jakýkoliv titulek.Ten uložte příkazem
Uložit titulek jako
do složky C:/Dokumenty/Veřejné Dokumenty/Pinnacle/Content/Titles/Vlastní titulky.
Tím se Vám v seznamu titulky objeví položka vlastní titulky.
Ukončete Avid Studio.
Pak do této složky nakopírujte Vaše titulky.Otevřete Avid studio,dejte tomu chvíli čas,posečkejte,vytvoří se Vám nová složka vlastní titulky ve které budou ty Vaše s příponou dtl.
Podotýkám,že pokud titulky budou z některé starší verze Pinnacla nemusí se zobrazit vůbec nebo špatně.Titulky v Avid Studio jsou zapsány takto:
Název_titulku.Title.AXP
Po nakopírování Vašich titulků ve tvaru
Název_titulku.dtl
se tyto změní na tvar
Název_titulku.Title.axt
přičemž ty nakopírované ve složce zůstanou a tím pádem se počet souborů zdvojnásobí.

Jestliže se jedná o soubory menu jak píšete a jsou ve formátu 4:3,běžte na kartu Disk,vyberte nějaké menu,vložte do seznamu,použijte příkaz Editace a uložte jej shodným postupem ale do složky
C:/Dokumenty/Veřejné Dokumenty/Pinnacle/Content/Menus/Vlastní nabídky.
Jestliže to bude menu16:9 postup je shodný,ale uložíte menu do
C:/Dokumenty/Veřejné Dokumenty/Pinnacle/Content/Menus 16x9/Vlastní nabídky.
Ukončíte Avid a nakopírujete si soubory menu podle formátu do příslušných složek.Opět posečkáte,bude to trvat než si Avid vytvoří seznam.Nyní pokud budete mít štěstí a menu bude vytvořeno z materiálů obsaženém v Avidu bude to fungovat.Pokud budou náhledové rámečky vytvořeny z vlastních zdrojů,neobrazí se a podete je muset ručně dodat a doeditovat.Totéž platí i pro použité fonty písma,pokud nebudou v systému,zobrazí se nesmysly popřípadě Studio crashne.Dále pokud se nebude zobrazovat pozadí,budete muset vypátrat původní zdroj nebo dodat jiný,je jedno jestli jde o pohyblivé pozadí nebo statický obrázek a opět doeditovat.To celé pak samozřejmě i uložit včetně zdrojů a nehýbat s nimi.

Opět důrazně varuji:V tomto případě se jedná o zásah do programu,děláte je na vlastní riziko.Předpokládám,že v případě neúspěchu nebo crashe programu máte zálohován systém,aby jste jej v případě potřeby mohli obnovit do původního stavu.
Protože pak nejsem schopen pomoci jak pak z toho ven.

Když si to tak po sobě pročítám,napadá mně, kdo Vám vnutil ty soubory menu?
Vemte je a narvěte je dotyčnému do řiti.Ony sice existují soubory menu pro Avid Studio,ale jsou součástí Creative packů a ani tam nejsou zcela kompatibilní,už jsem je musel předělávat.
grufa

A odpověď pro mě nikdo nemá?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Bude taky,pokud nebude někdo rychlejší.Dost často nesedím u svého PC a zpaměti bych nerad radil.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro grufa:
opakovat zpomaleně část klipu, zpomalit, vrátit opačně zpomaleně a poté plynule navázat na na dokončení klipu.
Aby bylo Vaše snažení úspěšné je třeba dodržet tento postup:
Nejprve naimportovat vybraný klip do knihovny,V ní otrimovat na délku kterou chcete použít ke zpomalení a uložit jako novou zkratku.V knihovně se Vám objeví další klip se shodným názvem,ale s prefixem (1).
Tím dosáhnete toho,že se z klipu při zpomalování použije jen daná část.Tu si vložte do timeline.
Nezapomeňte po úpravě vrátit původní klip do původní podoby.
Klikněte pravou myší na klip v timeline,z nabídky vyberte Rychlost,přidat v ovládání rychlosti zvolte natažení,zaškrtnout hladké přechody.Podle potřeby klip natáhněte tak jak Vám vyhovuje.
Při větším natažení se bude jevit video jako trhané.
Pak opět kliknout na klip v timeline pravou myší,vyberte kopírovat.Přesuńte ukazatel polohy kousek za klip, opět klik pravou myší do timeline a proveďte vložit.Klip přitáhněte k původnímu.
Kliknout pravou na zkopírovaný klip,vybrat rychlost,editace.Zaškrtnout volbu obráceně,hladké přechody.
Za tento druhý klip vložte do timeline původní otrimovaný klip.Hotovo.
Ještě můžete vložit úplně původní klip vložit do timeline pod stávající klipy a přesunem klipů plynule navázat.
Jak to vypadá si stáhni tady:
http://www.uloz.to/10546034/grufovo-mp4
Rozdíl oproti návodu je v tom, že jsem druhý klip zrychlil.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím a mám takovýto dotaz.Po prolistování a přečtení celého fora jsem narazil na některé ukázky a rady na ulož.to a nějaká videa na youtube.com.Protože jsem tady začal o něco později než ostatní tak jsem nějaké rady sice stáhnul a uložil /co ještě šlo/pro pozdější potřebu pokud bych narazil na nějaký problém ale nemám úplný přehled co jste všechno vytvořil teď mám na mysli pouze AS a zda je možnost zbývající návody nějak získat jinak přichází na řadu aplikace z AL.Na youtube.com to asi nejde stáhnout /alespoň jsem žádnou možnost nenašel/.
Přece jenom když to má člověk uložené tak se s tím lépe pracuje a je to česky.
Tady odsud jsem třeba čerpal vědomosti k AL když jsem začínal.Vím,že vydali 2 DVD ale co by mě to bylo platné v angličtině.
http://www.adita.com/edition5.htm
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Video ukázky a návody jenom pro Avid jsou na mém kanálu Youtube.Zatím jsem toho moc pro Avid neudělal,mimo jiné protože Avid před updatem obsahoval nechutný bug při zobrazování titulků.Video s tímto oznámením jsem tam nechal,ale smažu ho,protože i když to napíšu do popisu pod videjkem stejně to nikdo nečte.Odkaz:
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... B55E95F1F3

Už jsem to opravil a video jsem tam nechal.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro grufa:
Pokud by se Vám zdál můj popis zmatečný nebo nic neříkající a odkaz na video odpovídá Vašim představám,posečkejte než se mi povede dotvořit videonávod.V současnosti mám rozdělané video pro menu,takže to opravdu potrvá.Pokud by jste něco potřeboval upřesnit
dejte vědět.
Otakar
Příspěvky: 358
Registrován: 20.09.2011, 20:50
Kontaktovat uživatele:

Zdravím
To steviezah:tady je ukázka z kamery Sony v HD.Nepamatuji,v které sekci byl ten dotaz
dal jsem sice vyhledat ale nenašlo mě to co jsem požadoval.Je to bez hesla.

http://www.uloz.to/10619802/20110522104013-m2ts
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host