Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Pro vksoft: S audio stopou mám stejný problém, jako Vy! To zatržítko mi také schází! Ztrácím tak přehled o tom, co již v projektu mám. Přivítal bych zobrazení délky jednotlivých sekvencí v knihovně, jako je tomu v PS. Dále mi chybí přehled, jaké úpravy v projektu jsem již provedl. Růžová čára nad videostopou v časové ose se mi jeví, jako NEDOSTATEČNÁ!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Tak už jsem na svým,tak postupně:

pro Muti:koláže Starožitný zápisník a všechny koláže kde se vkládá text umožňují změnu fontu klepnutím v Montage editoru vpravo nahoře v: Parametry,klepnutím vlevo vedle přednastaveného Sem zadejte svůj text na I a rozklikne se další okénko úprav velikosti,fontu a barvy.
Není-li tomu tak je něco špatně,jde-li o trial který tu byl uveden zahoďte jej jako nepoužitelný.Totéž platí o instalaci z netu,najděte si jinou.

pro vksoft a Romolus:problém se změnou audiostopy nepovažujte za nijak závažný.Pokud chvíli posečkáte audiovlny se obnoví.AS musí přepočítávat změnu křivek v realtime s ohledem na nastavené zobrazení a to chvilku trvá.Totéž dělalo PS 14 i 15 jenže v daleko menší míře s ohledem na výšku audiostopy,která byla konstantní,měnila se jen délka zobrazení, takže rychlost překreslování se jevila jako okamžitá.

Pro rychlé zobrazení informací o souboru v knihovně,přičemž si můžete nastavit které informace se budou zobrazovat,slouží v knihovně tlačítko vpravo dole Zobrazení detailů.
Náhled se změní v textový popis.Vlevo ob dvě tlačítka je piktogram kroužek s malým i.Tento vám zobrazí souhrnné informace o vybraném souboru.Najedete-li na náhled zobrazí se kolem něho rozšířený okraj a v pravém horním rohu náhledu je tentýž piktogram,ale ten Vám vyjede kompletní informace včetně kodeku a bitrate a ostatních.

Přepnete-li na kartu film a budete mít nastaveno zobrazení videa,jsou tyto informace v levé dolní časti nad časovou osou,ale chybí piktogram.Ten si opět nakliknete najetím nad náhled.
Komu by to bylo málo,klikne pravým myšem do klipu a vyběhne nabídka kde nahoře je Zobrazit v průzkumníku a úplně dole je Zobrazit informace.

Pokud chcete vědět jak je dlouhý použitý klip v časové ose najeďte si na něj myší a požadovaný údaj se zobrazí včetně jména použitého klipu např:můj klip 01.mp4 00:02:21.6
Opět máte možnost kliknout do klipu v časové ose pravým myšem a z nabídky zvolit Najít zdroj.

Dále máte možnost v řádku pod kartami Video,Efekty a ostatními používat jak v knihovně tak v kartě filmu Značky kterými si označíte vybraný klip s popisem dle libosti.
Já jsem si tak označil klip s popisem,že jsem ho použil v čase 04:02-04:08 a 12:02-12:08.
Jak si klipy označkujete tak je i můžete filtrovat v zobrazení.Buď podle abecedy nebo relevantně,ale to druhé jsem ještě pořádně nevyzkoušel.

Ještě můžete najít použitý klip pomocí hledání aktuálního náhledu,stačí na klip v timeline najet,přečíst název,zadat pár prvních písmen do hledače a je to.

Jak vidíte informací je až přespříliš,takže v tom se s Vámi v názoru na zatržítko rozcházím,nepotřebuju ho a ani nechci.Avid se Vás pokouší nenápadně přesměrovat od zažitých postupů v řadě Pinnacle,které byly dosti vymakané a přehledné,ale odlišné, k postupům běžným u ostatních videoeditorů.

Co se týká informace o tom že jste použili efekt,to signalizuje fialový(nebo je to růžový?) pásek v náhledu klipu na horní hraně.Chcete-li vědět který, bez toho aniž by jste otvírali efekt editor,klikněte na pásek pravým myšem,vyběhne nabídka Efekt,podnabídka Editace,název efektu.Tamtéž je i možnost odstranit vše nebo pokud jste aplikovali více efektů odstranit každý jednotlivě.Tahle operace chce trochu cviku,ale není problém zvětšit si zobrazení časové osy.

Díky všem za podněty,zapracuju do návodů.Momentálně v tom mám takový hokej,že nevím čím začít.Je jasné,že vkládáním klipů do časové osy,ale i to lze několika způsoby.
Nechám si to uležet a pročtu a počkám na Vaše další podněty.
vksoft

to steviezah: díky za podrobné informace. Pokud jde o ten zvuk, audiovlny se neobjeví ani po hodině práce v projektu. Je to pouze u některých videoklipů, u jiných se audiovlna zobrazí téměř okamžitě. U těch chybných se nezobrazí ani po poklepání na klip a jeho editaci. Stále tam u části videa zůstane rovná čára.

Jinak tady je zajímavá ukázka videa, vytvořená v AS:

Zde je odkaz na fórum (je tam i nějaký obrázek): http://forums.pinnaclesys.com/forums/thread/464226.aspx
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

I já děkuji Steviezah za podrobný rozpis možných funkcí. Většinu toho jsem si při práci osahal a tak mohu jeho slova jen potvrdit.

Co se týká zvukových vln, musím opět podpořit přispívatele vksoft. Tento problém je chybou v AS. Mám tu v ose několik dynamických klipů z letiště leteckých modelářů a v některých je třeba jen půl zvukové vlny zobrazeno správně. Zbývající část je tenká modrá čára, jako by tam žádný výrazný zvuk nebyl. Podrobná úprava zvuku je v těchto místech znemožněna.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Děkuji za upřesnění,tak na takový problém s audiovlnou jsem ještě nenarazil.Na ukázky jsem koukl,pěkné,obrázky toho projektu mi napověděly,že sebou mám hodit a něcco vyprodukovat:-)
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

I mě se ukázky poskytnuté skrze vksoft líbili. Pro smysluplnou práci s tolika stopami, je třeba mít opravdu hodně natočeného materiálu. Jak jsem psal minule, tato možnost mě nadchla a budu jí chtít ve svých amatérských domácích dílech využít pro zpestření. Dá se to podle mého soudu udělat jen mnoha dynamickými scénami. Melancholické video takto člověk zpracovat může jen velmi stěží ;-).
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Rozhodl jsem se udělat na základní klip, kde jsou tři úvodní pohyblivé titulky, ještě tři vrstvy obrazu v obraze (PIP). Trimuji jednotlivé části klipů z knihovny. Je to nepodobnější způsob Pinnacle a já jsem na to zvyklý. Bohužel při pokusu o vložení šipkou nebo kl. zkr. (B), se mi vždy klip zařadí do hlavní videostopy a ne do předem připravené video stopy nad stopou hlavní. Když se takto trimovanou stopu pokusím přetáhnout z knihovny na mnou zamýšlenou stopu, sveřepě se vloží celý netrimovaný klip. Když jsem se pokusil ostatní stopy uzamknout, trimovaná část klipu do zbývající odemčené stopy přetáhnout nejde. Šipka zmizí, (B) nefunguje. V návodu jsem nic nenašel. Tam je toho opravdu, jen velmi málo k poučení. Potom mě také trápí, že, když vložím do hlavní stopy dodatečně klip (i již výše zmíněným nedopatřením), na požadované místo v nejvýše položené stopě pro průhledné titulky, se všechny titulky v místě za vloženým klipem do hlavní stopy posunou a já je musím znovu a znovu posouvat zpátky na původní místo a to zdržuje. Možná by pomohlo stopu s titulky zamknout, ale kdo má na to pořád myslet, co je uzamčeno, a která stopa je v tu danou chvíli funkční :-(.

Ještě něco. Na posuvníku v časové ose se objevují ve specifických případech dvě svislé, červené čáry. Jedna plná, základní a někdy i druhá čárkovaná, posunutá trochu doprava. Ví někdo, proč tam ta druhá je a čemu přesně slouží? Děkuji.
mand

Chtěl bych se zeptat zkušených, zda se v AS nevyskytují problémy známé v PS. Nedochází k "zamrzání" přechodů mezi záběry (nejen při střihání, ale hlavně po vyrenderování)? Funguje zde menu? Dá se s AS pracovat pohodlněji, tj. jsou odezvy po vložení přechodových efektů rychlejší než v PS? (Tyto zmíněné neduhy PS např. nemá Nero Vision Xtra, ale tam zase nelze jednoduše z jednoho projektu vypálit AVCHD DVD i DVD.)
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

pro Romolus:
Nesedím u svého PC,tak jenom co vím.Vpravo nad časovou stopou je tlačítko s volbou způsobu vkládání klipů do časové osy.Je možno použít automatické vkládání,vkládání stylem vložit(v jiných editorech insert)vkládání stylem přepsat(replace nebo overwrite).Podle toho kterou volbu máte se chová vkládání klipu a chování klipů kolem.Neumím to teď líp popsat,ale snad to pomůže.
Pokud chcete vkládat další klip jako PIP,vložte jej celý nad hlavní časovou osu a triumujte v editačním okně,jde to taky,jen musíte použít pro vložení trimovacích zarážek kl. I a O(aspoň doufám,že si to dobře pamatuju).Po vložení do timeline je možno ještě klávesou T zapnout trimovací režim.
Pokud se na posuvníku objevují dvě čáry jedna plná a jedna přerušovaná,mělo by Vám to signalizovat začátek a konec snímku,na nic jiného jsem zatím nepřišel.Právě jsem si stáhl manuál na Avid 7,zkusím jej pročíst,zdá se mi,že AS je kompilát PS a Avid.
Pro Mand:
Co se týká přechodů,zatím jsem ještě nic takového nepozoroval,ale to budu schopný korektně říct až těch projektů a vypálených placek budu mít za sebou víc.
Romolus
Příspěvky: 1755
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

pro vksoft: Poskytl jsem Mistru Steviezah klip, kde se mi špatně zobrazuje zvuková vlna + obrázky poruchy samotné. On mně poslal zpátky jeho. Vše jak má být. On má na
rozdíl od nás čistou instalaci W7x64 + AVID Studio. Já mám v PC navíc PS 12,14 a 15, takže se možná někde něco přebíjí nebo je možné, že je v systému nějaká "nečistota", která to způsobuje. Výhledově udělám stejnou novou instalaci na zkušební disk a uvidím...
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host