Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Díky,podívám se na to na foru taky píšou,že je to 15,ale někdo tam hodil nově ten odkaz:
http://cdnexpress.pinnaclesys.com/CDN/S ... anguage=EN
pro jistotu ještě jednou ,ale odstraňte závorky a odkaz nakopírujte do adresního řádku
(http://cdnexpress.pinnaclesys.com/CDN/S ... anguage=EN )
Zrovna to stahuju,dám vědět,ale podle velikosti bych řekl,že tam nebude Content Bonus,no uvidíme.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Nainstaloval jsem trial přes stávající instalaci toulající se po webu. V úvodním okně je pouze možnost instalace samotné aplikace a pluiny Red Giant. Hned se objevilo okno, že je Avid již nainstalován, totéž u pluginů. Povolil jsem přesto opětovnou instalaci. Povolil jsem aktualizaci, program se během minuty přeinstaloval. To samé jsem udělal s pluginy. Jen probliklo okno instalace na pár sekund a po volbě změnit, kde jsem nechal vše, jak bylo před tím a bylo hotovo. Po otevření Avidu je vše, jak bylo. Zůstala veškerá vlastní nastavení a dalo se exportovat AVCHD do souboru bez jakýchkoliv problémů nebo omezení. Mám tedy v PC originál firemní verzi, která je stejná, jako ta z webu v. 1.0.2084. Jsem zvědav, zda bude vše funkční, bez zádrhelu. To ukáže až čas.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Musím zde opět poděkovat STEVIEZAH, za podporu. Díky jeho snaze nám tu všem pomoci, jsem se do AS více ponořil a tak si na něj začínám zvykat. Stevie... tu nastínil potřebu oprostit se od ovládání PS, které pro mne bylo dlouhá léta prioritní. Pokusil jsem se dát na jeho slova. Předstírám, že je pro mne tento software prvním na střih videa a postupuji pomalými krůčky zdárně vpřed. Nikdy nevyužiji všechny finesy tohoto na funkce tolik bohaté aplikace. Jsem pouhým střihačem domácího videa a plno možností nemohu využívat, protože se do mé koncepce prostě nehodí. Z toho co dokáži využít, se však pokusím vymačkat maximum a to i díky Vám všem, co tu přispíváte. Díky všem lidem dobré vůle. Zpátky do Avidu...

P.S. Mojí velkou chybou je, že se v každém nově instalovaném editoru snažím hned na poprvé udělat stejně rozsáhlý projekt, jako jsem zvyklý v zažitém Pinnaclu. To však není možné. Teď jsem "najel", pro mne na úplně novou metodu. Používám pouhý jeden klip, který pokaždé jinak upravím a řadím ho na osu hezky za sebou. Mám tak jedinečný přehled o tom, co jsem již zkoušel vytvořit a mám to hezky stále na očích...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

cituji:
Autor: Romolus (IP zapsáno)
Datum: 25.03.2011 13:02
Nainstaloval jsem trial přes stávající instalaci toulající se po webu.........atd.konec citace.

Díky Romulusi,tato část testování mi odpadá,pokud bych něco chtěl vědět ,zeptám se.

Nainstaloval jsem trial do čistého systému a poněkud jsem nevyšel z údivu a přiznám,že opět padla sprška sprostých slov na adresu avidu.
Nainstaloval jsem trial Avid Studio a oficiálně jsem si ho zaregistroval.Vyskočilo na mně okénko s odkazem na bezplatný plugin Adorage a s kecama,že dostanu registrační email ve kterém ten odkaz bude uveden.
No neuvěřil jsem a radši jsem provedl okamžitě stažení.Instaloval jsem dnes 13:30 emil mi sice přišel,ale bez odkazu jenom s potvrzením,že jsem nový uživatel Avid a stará registrace na Pinnacle pro Avid mi neplatí.
Je 14:55 a odkaz není,dlabu na ně,ještě jsem původní soubor nestihl otestovat.Pokračoval jsem v instalaci s tím,že nainstalím pluginy.To jak jsem čuměl na obrazovku rozesmálo moji polovičku,asi jsem vypadal jako debil,ale chtělo to po mně instalaci PS 15 a protože instalace nebyla,byl jsem nucen ukončit instalační okno Avidu a spustil jsem instalaci 15 ve které jsem nainstalil pluginy.Tak jsem spustil znova instalaci Avidu a zadal instalaci pluginů.Vyběhlo okno,na které jsem zase čučel jak blbý do hodin,no odklikal jsem co se dalo a nechal to tak.Po spuštění Avidu proběhl nějaký přenos obsahu a výsledný efekt byly pluginy Red Giant,které stejně nepoužívám.Samozřejmě Bonus obsah v trialu není a jak už tady avizoval Vksoft nejde ani spustit žádný formát HD.

No na posrání,jak si má normální uživatel nechtějící pirátit ověřit práci s HD soubory?Odpovím si sám,nijak,sežene si pirátskou verzi a na koupení originálu se vykašle.

Začínám mít pocit,že Avid šije boudu na zákazníky,snad to neskončí tak,že si program můžeme koupit,ale budeme muset dokupovat jednotlivé klíče podle toho s jakým obsahem budeme pracovat.Nebo budemem mít plné funkce,ale ti co měli Bonus DVD jako já z 11 si tento budou muset koupit znova ve verzi Avid Plus jak už jsem tu avizoval.Jsem rozhodnut pro koupi upgrade tohoto programu,ale důkladně si prostuduju a zjistím,co si vlastně koupím,protože je nakonec možné,že si díky idiotskému prodejnímu způsobu pořídím taky pirátskou verzi.Ale vzhledem k tomu,že tato verze trialu není oficiální,pouze odkaz vede na stránky Avidu,počkám a uvidím co bude dál.Zatím si znova obnovím systém do čistého stavu a nainstalím pirátskou verzi,trial je totiž absolutně k ničemu.
A to jsem si to nahrával,no je to k ničemu,jako celý trial,který nelze doporučit ke stažení.

Taky mimo jiné se nedoporučuje koupit plugin pro smartsound od Avidu,ale je nutné jej zakoupit přímo u smartsound,protože je problém,že plugin funguje ve spojení s Expres trackem,ale musí být v plné verzi se SonicFire Pro Scoring.Uživatelé Avidu si velice pochvalují přístup Smartsoundu,že jim vychází vstříc a po ověření klíčů od Avidu promptně dodávají funkční nový klíč.Jeden z uživatelů popisoval ,že po telefonickém hovoru s podporou Smartsound měl problém vyřešen za 15 minut.No já být v jejich situaci,asi bych se uhryz v řiť,bo po angelsku moc neumím a pa ruski zase oni něpanimájut.Možlive coš bych pogadal po polsku,pša krev.Dopsáno 15:37 emil s odkazem se dosud nekoná.

P.S.Plugin zdarma Adorage mi oznámil,že nenašel žádnou zaregistrovanou verzi Studia,přesto,že jsem oba trialy zaregistroval.Dlabu to, systém jsem obnovil do čistého,jdu si nainstalit piráta Avida Studio.
Dopsáno 16:28 /25.3.11[/b]
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Stihl jsem přes víkend spatlat ukázku Avid Studia.Seznamuju se s tímto softem,takže na nějaké rady je brzo.Navíc si myslím,co se týče nastavení pro vlastní práci,někdo upřednostňuje mít k dispozici množství záložek,někomu stačí méně.Já preferuji strohé nastavení pokud k funkcím mám i z takto pojatého nastavení přístup.Takže kromě pár doporučení na začátku si upravíte Avid k obrazu svému.Tady máte konečně ten odkaz:-)
http://www.youtube.com/profile?user=ste ... NzRmsJQQXQ
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Reakce a odezva na Avid u videa:

@MrEdis67
Inak AS je veľmi stabilný, pri skúške som mal spustených viac programov mixoval som viac rôznorodých formátov (mpeg,1080i.720p)na čas. osi a nespadol...ale konečne som sa potešil keď mi strihový program padol(myslím pri skúške možností daného programu) a to vtedy keď som mu poprehadzoval zložky a na čas.osi filmu bol projekt.

steviezah
Díky za reakci a podnětný postřeh.Zatím se mi taky nepodařilo AS zbořit při běžné práci.Program má jenom trochu problém s formátem mts 1920x1080/50p z Panasonic TM 700,ale zato zase zobrazuje skutečně 50 snímků za sekundu.Videa s AS budu zatím vkládat na můj kanál do seznamu videjek Pinnacle Studio 14,ale počítám ,že časem vytvořím nový seznam videa s názvem Avid Studio.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Po úvodní nedůvěře v to, že se v tomto programu dokáži zorientovat a posléze i pracovat, jsem se již dokázal rozkoukat a udělal svůj první kompletní 13 minutový AVCHD projekt (bez menu). Včetně vypálení na DVD. Naučil jsem se postupně používat, jako prioritní trimování v knihovně a následné přenášení upravených klipů na časovou osu, vkládání přechodů, efektů i pohyblivých titulků. Zvládl jsem stabilizaci obrazu (velmi učinnou při jemném chvění ruky) i zrychlení/zpomalení klipu a jeho pouštění pozpátku. Dále jsem se naučil základní úpravy ve zvukové stopě a používání vícero videostop najednou. To pro mne bylo zpočátku velkým dobrodružstvím. Tímto způsobem se dá v Avid Studiu doslova čarovat a obohatí to běžné video o další dimenzi v práci s videem, jako takovým. Na rozdíl od Pinnacle Studia nechávám zapnuté renderování na pozadí. Také jsem se přestal vyhýbat klávesovým zkratkám. Práce se tímto způsobem neuvěřitelně zrychlí, protože AS má velmi dobrou odezvu a práce je, alespoň na mém PC téměř plynulá a většinou jde vše bez otravných prodlev, jako tomu bylo v PS. Práce v AS mě začala bavit. V mé počáteční nedůvěře nastal obrat. Překonal jsem počáteční nechuť k novému Studiu, zvláště díky STEVIEZAHovi. Věnoval jsem nové aplikaci veškerý volný čas a plody tohoto úsilí na sebe nenechaly dlouho čekat. Sice jsou chvilky, kdy si říkám "zlaté PS", hlavně v titulkovači. Člověk si musí zvykat na nový způsob práce, který se však dostane po dostatečně dlouhém tréninku do krve a i AVID STUDIO se stane rutinní záležitostí. Nemám ho ani zdaleka úplně "zmáknutý", ale pracuji na tom.

Zatím jsem rozhodnut si Pinnacle nechat v PC, tzv. pro jistotu, ale nové projekty se budu snažit dělat v Avidu. Jsou tam věci, které by se daly vylepšit, to je ale na dlouhé a konkrétní povídání, na které se tu v budoucnu určitě také brzo dostane.

Ptáte se, jako jsem se ptal já, mám jít do AVID STUDIO? Má odpověď je jednoznačné ANO!
Muti

Ahojky, potřebuji radu zkušenějších, mám AVID na zkoušku, (jinak dlouholetý uživatel pinnacle). Mám v Avidu problém, že při koláži, konkrétně starožitný zápisník nemám v popiscích knih možnost změny fontu. U pinnacle normálně funkční všude a v avidu např v titulcích nebo v menu taktéž funkční fonty ale u téhle koláže je prázdná tabulka fontů. Neumí někdo poradit?
vksoft

Také jsem AS trošku přes víkend trápil. Mám veškerá videa z kamery Panasonic SD700 točená jak ve formátu 50 snímků/s tak 25. Zatím jsem neměl problém se zpracováním videoklipů (jak píše steviezah o problému s formátem mts v předchozím příspěvku). Narazil jsem na jiný problém, možná nesouvisí se zdrojem videa. Některé klipy po přetažení na časovou osu nezobrazují správně audio stopu. Kousek je třeba stopa vidět správně a pak je zobrazena jen rovná čára místo zvukové křivky. Teprve při roztažení osy na maximum se křivka zvuku zobrazí, ale při stažení měřítka se opět ztratí. Jinak jsem s AS zatím velice spokojen...
Dále mi dost vadí, že v knihovně videoklipů nejsou klipy označené jako v PS, že byly použity v projektu (zatržítko v rohu klipu v PS). Nebo jsem to alespoň nenašel.
Mám dotaz k programu SmartSound: stáhnul jsem si trial verzi programu a v něm je dost málo uvolněných skladeb. Je to tak i v ostré verzi a ostatní skladby se musí dokoupit zvlášť nebo je v ostré verzi skladeb víc?
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Od cizího počítače jenom co vím zpaměti:V trial verzi mnoho smartsound skladeb není a o moc lepší to není ani v plné verzi.Pokud si koupíte originál nebo dokoupíte plugin pro AS a PS je k dispozici uvolněná knihovna tuším Core Foundation.Ostatní smartsoundy je nutno dokoupit.
Ale je možno použít starší knihovnu smartsoundů z PS 12.Ta ale potřebuje donstalovat QuickTrack plugin aby bylo možno ji použít.Postup si už přesně nepamatuju, protože jsem používal smartsoundy v PS 14 pomocí SonicFire.
Na zbytek se podívám až budu u svého PC.Co se týče formátu z kamery v příspěvku výš,není to až takový problém,chvilku trvalo než si program vytvořil pomocné soubory,pak to jelo bez problému,asi jsem byl moc rychlý nebo je problém v 1Gb Nvidia GTX 460 na kterou jsem musel přejít po dlouholetém užívání ATI.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host