Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
Datel
Příspěvky: 11
Registrován: 20.03.2011, 10:36
Kontaktovat uživatele:

Mand - bingo, to je dobrá otázka. Steviezah i Romolus nám určitě časem na ni dají odpověď. Předem díky.
A připojím další:
- píšete, že Vám dosud AS nespadlo. Na jak dlouhém projektu ho testujete?
- nedochází (jako u PS) k "únavě" s délkou práce? Čili odstranili už vývojáři špatné vyprazdňování bufferů?
- jak rychlá je odezva na kliknutí? Nemusí se čekat jako u PS, než si "to" program přechroupe? Chápu, že určité činnosti potřebují svůj čas, nicméně ...

Děkuji za Vaši záslužnou činnost, která určitě pomůže ostatním při rozhodování kam dál.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Vydržte prosím všichni chvilku než se s AS sžiju.Už jsem tu psal,že ke stejnému cíli vedou různé cesty.Momentálně zkouším jaké možnosti máme co se týká trimování(úprava délky klipu).Co se týká projektu zatím jsem se dostal při laborování na 12 minut,takže to ani neuvádím jak se s tím pracuje.Takže než zbořím AS tak to bude chvilku trvat.

Pro Romuluse(samože i pro ostatní:-D):Mám takový pocit,že se budeme muset trochu oprostit od myšlení na práci jak co šlo udělat v PS.Po různých laboracích si myslím,že editace v AS je úpně o něčem jiném než v Pinnaclu a troufám si tvrdit,že je podstatně lepší.
Ale zpět k Vaší otázce:protože přesně nevím jak trimujete,myslím tím jestli jste v časové ose nebo editoru nebo v knihovně odpovím později,s tím,že se zaměřím na původní styl s trimovacím oknem shodný v Pinnacle.Tato možnost v AS je ale trochu jinak,zkuste umístit jezdec mezi Vámi uložené značky ořezu a místo play si zmáčkněte tlačítko pro přehrávání ve smyčce.
Doporučuji začít používat i klávesové zkratky.
(i pro značku trimu začátku,o nebo s pro konec trimu,popřípadě T pro vstup do trimování)
Zatím hledám a pozoruju sovislosti,díky tomuto postupu jsem i v Pinnaclu objevil možnosti o kterých v návodu není zmínka.Naposled při tvorbě vícenásobných PIP(obraz v obraze) pomocí titulkovače.
Chtěl jsem nahrát pár věcí pomocí Camtasia studia pro návody,ale AS je jinak koncipováno,některá okna asi nejsou overlay,prostě se mi ve videu obrazovky nezobrazí a je vidět pouze to co je pod nimi a ježdění myše.No na posrání.

Co se týká informací o klipu,pokud máte nastaveno zobrazení v náhledu,v pravém horním rohu náhledu je písmenko i.Po kliknutí vám vyběhne okno s informacemi,kliknutím opět na i jej zavřete.Objeví se po najetí myšem na klip.Totéž ale trvale zobrazeno tlačítko s informacemi je při otevření v editoru úprav vlevo dole.

Zřejmě budu muset jěště před dalším laborováním znova zprovoznit oba výstupy z grafiky.Mimo mísu:během předchozích 14 dnů jsem stihl otestovat 3 grafiky vhodné pro práci s PS.ATI 4650 a 6850,Nvidia GTX 460.Všechny jedou,jen u GTX jsem musel přeflashnout BIOS na základní desce mého PC,protože jsem ji nemoh rozchodit.Až budu mít chvilku napíšu příspěvek do vlákna Vyhovující PC.Po dlouhých letech jsem musel opustit ATI,mám monitory jen s D-SUB a novější ATI 6850 má jenom jeden výstup přes redukci z DVI.Druhé DVI je typu D.Žere mě to,ale nechtěl jsem kupovat starší grafiku abych zůstal u ATI.Musel bych koupit monitory s DVI nebo HDMI vstupy,ale do toho nejdu,protože oba současné nemám starší dvou let. Používám proto GTX 460,snad si na ni zvyknu.
Romolus
Příspěvky: 1750
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Díky Stevie...

"Tato možnost v AS je ale trochu jinak,zkuste umístit jezdec mezi Vámi uložené značky ořezu a místo play si zmáčkněte tlačítko pro přehrávání ve smyčce. "

Takto to opravdu funguje.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Pokud jsem dobře pochopil je to ono co jste chtěl?V návodu o tom,že to takto jde není ani řádek.Na to jsem přišel laborováním a zkoušením funkcí.No už teď mě mory berou až budu dělat nějaký návod,nebude zbytí,budu muset upozornit,že je to doporučení a můj pracovní postup,ne každému to bude vyhovovat,pokusím se najít nějaký univerzální postup.Až narazíte na problém tzv.overtrimu dejte vědět,není to problém ale funkce.
Roman
Příspěvky: 31
Registrován: 02.03.2011, 16:59
Kontaktovat uživatele:

mand napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Někde zde na fóru jsem se dočetl, že v PS (14
> nebo 15) vyrenderované AVCHD je po obrazové
> stránce o chloupek horší než originál
> (renderuje se celý projekt) a např. v Nero
> Vision Xtra se při zpracování projektu AVCHD
> renderují jen provedené úpravy a vše ostatní
> zůstává v původní kvalitě. Teoreticky z toho
> plyne, že bez ohledu na jiné vymoženosti obou
> SW by výsledná kvalita projektu měla být
> lepší v Nero než v Pinnacle. Jak je na tom Avid
> Studio? Opět se vše znovu renderuje nebo
> zůstává renderováním nedotčená originální
> kvalita natočeného záznamu?

To není pravda. NERO renderuje také celý projekt. Psal jsem to tuším někde já, ale v jiné souvislosti. Při vytváření DVD je při smartencodingu DVD s +/- hodinovým filmem 10min. záležitost. Pokud budeš dělat klasicky film v NERU taky si počkáš :-)

To co píšeš umí jen PowerDirector s SVRT. (záběry z mé SOny při SVRT nastavení občas roztřesené a to výrazně, při nepoužití SVRT, delší doba a vše OK). Možná to byla jenom náhoda, uvidím při dalším projektu, především až vyčistím PC od dočasných souborů.

Pinnacle AVCHD nezhoršuje. Při nastavení AVCHD (HDD) je vše OK. Aspoň u mě. Pro NERO je dobrá Nvidia s CUDA. Ona je ta grafika celkově velmi důležitá.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Přišla mi neověřitelná informace,Avid by měl mít připraveno Avid Studio Plus.Budu sledovat,je možné,že jde o kachnu.
vksoft

Na stránkách původní trial verze PS15 je nyní ke stažení Avid Studio trial (základní program včetně češtiny):
http://cdnexpress.pinnaclesys.com/CDN/S ... anguage=EN
vksoft

Avid Studio trial je 15ti denní, hodně okleštěná verze AS. Neumí ani přehrát h.264 video, vyžaduje aktualizaci na plnou verzi. To se tedy pánové moc nepředvedli...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Ale to je Pinnacle 15,není ten odkaz špatně?Original odkaz na stránky Avidu s Pinnaclem 15 trial je tady:http://apps.avid.com/Studio_trial/?cmpid=ST-SM-P153
V první okamžik jsem myslel,že na mě Avid opomněl,čekám na newsletter kdy uvolní trial.
Ale zatím ne viz:http://avid.custkb.com/avid/app/selfser ... cId=389291
vksoft

Tak už to stačili přehodit. Ale ráno jsem po kliknutí na ten odkaz skutečně stáhnul soubor "AvidStudio_Trial_Part-1-of-1.exe" - viz http://forums.pinnaclesys.com/forums/thread/463708.aspx
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host