Avid Studio

Fórum k programu Avid Studio
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dnes mi přišel newsletter s odkazem.Je to sice po anglicku,ale myslím,že by Vás to mohlo zajímat,vzhledem k tomu,že u Avidu tvrdí že Pinnacl je Avid.


Přišlo mi toho víc,ale musím to nějak přeložit,je to francouzky.Informace dodám.
Romolus
Příspěvky: 1692
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Na webu se objevilo ke stáhnutí AVID STUDIO! Je česky! Kdo si ho touží vyzkoušet, ať hledá. Protože, kdo hledá většinou i najde. Hodně štěstí!!!
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Už něco mám,testuju to,je několik verzí,které si uploadeři navzájem vylupují a upravují.kdybych náhodou mezi soubory objevil trial dám echo.
Romolus
Příspěvky: 1692
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

Tak už mám "testovací verzi" nainstalovanou. Trochu tápu, ale základní úkony jsou velmi podobné, jako v PS. To, co mě zarazilo již při shlédnutí tutoriálů dříve, než jsem měl tento soft k dispozici, proč Avid vývojáři ustoupili od zobrazování efektů ve video stopě a jsou tam "jen"ohnuté rohy?! Člověk potom ztrácí přehled, kde jaký efekt vložil a to se mi hrubě nelíbí! Druh efektu se zobrazí, až při najetí kurzorem na daný přeložený roh. Zkoušel jsem titulkovač a nevím, jak ostatním, kteří budou také v této verzi z webu laborovat, ale mě při pokusu zadat jiný druh písma, než je přednastaven AVID zamrzne a spadne. Zkoušel jsem to na projektu, který jsem natáhl do videa z Pinnacle Studia i v projektu novém, prázdném a vždy to dopadlo stejně.

Jinak program se mi zdá svižnější než PS. Každá změna v ose se automaticky renderuje. Vypnutí jsem zatím nenašel. Vložil jsem také mezi dva klipy HFX efekt, objevila se žlutý pruh renderování a nic, žádná aktivita. Pruh ne a ne zelenat, tzn. renderovat danou část. Při pokusu toto přehrát v náhledovém okně, se Avid tváří, že tam žádný efekt není.

Mám v PC PS 12, 14 a 15 a mohu se jen dohadovat, zda-li nějak s Avidem nekolidují. Český návod na Avid má 433 stran a moc se mi do něho nechce. Vždy raději volím metodu pokus omyl, tak jsem schopen lépe vstřebat různé úkony v programu provedeném. Občas do návodu, ale juknout musím.

Skvělá zpráva pro majitele kamer se záznamem 1080/50p. Avid toto rozlišení plnohodnotně podporuje!
vksoft

V současné době mám všechny předchozí verze PS odinstalované, tudíž mohu to samé vyzkoušet v "čisté" verzi AS. Jen co najdu a nainstaluji trial verzi AS...
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Mám čistý nově naistalovaný systém,trial jsem mezi tím množstvím stažených souborů nenašel.Vypadá to,že jsem našel plnou verzi,ale pravděpodobně je zaregistrovaná,vyhodilo mi to chybu při registraci,instalace po chvilce pokračovala.Před instalací jsem nepoužil žádný patch,seriové číslo jsem vygeneroval pomocí staršího keygenu.je možné,že v tom je chybečka.Obnovil jsem systém přes Acronis,zkusím to znova a použiju patch.Pak to použiju na to abych se sžil s ovládáním,přece jenom je to trošku jinčí.
Co se týče instancí 12,14 a 15,neměly by spolu kolidovat v oblasti efektů rtfx a hfx.Každá instance má svůj adresář.Společné jsou titulky,pozadí do menu,koláže,prostě to co je na disku v adresáři Dokuments/Public/Pinnacle/Pinnacle Content.
Momentálně jsem přešel na 64 bit win 7,tam jsou cesty a adresáře jinak,bude mi chvíli trvat než si na to zvyknu,ve 32 bit jsem to znal nazpaměť,včetně ukládání informací do registrů.je možné,že se k 32 bitům vrátím,ale nevidím to v dohledné době.
Zatím pokud nemám originál trial verzi nebudu hodnotit funkčnost a spolehlivost,protože nemám z čeho korektně posoudit.S poznámkou ohledně identifikace přechodů od Romoluse musím souhlasit,bohužel vzorem byla indikace od vegasu a ediusu.U ediusu se mi to zdá obzvláště nepřehledné,pokud neupravím velikost timeline nepoznám co jsem tam sypnul.
Domnívám se,že Avid pro práci s videem využívá systémových kodeků a filtrů popřípadě ffDShow filtrů a kodeků obdobně jako Edius,jenom v Avidu chybí možnost nebo jsem to nenašel,ale to co Edius neumí přehrát v realtime,si můžeme předrenderovat příkazem Render.Celé ovládání a vzhled programu Avid mi připomíná mix vegasu,corelu a ediusa.
Myslím,že tak měla vypadat 15,ale už se stalo co se stalo,páni přes prodej si usmysleli,že zákazníkům ještě vytahají nějaké penízky než pustí do oběhu Avid.
Co mě se týče,myslím,že upgradnu na Avid,pokud neobjevím nějakou prasečinu,která mě definitivně od Pinnaclu přes Avid nasměruje na Edius.Ale tentokrát bych si ho nekupoval u nás,cena je poněkud osolená.

S obavami doufám,že k tak razantnímu kroku nebudu donucen,udělal jsem si pořádek v archivu a jenom co mám funkční pluginy a packy pro 12,14 a 15 ,tak je toho bez pár megabytů 6o Gb a to nepočítám sbírku 28 CD a 6 DVD smartsoundů,které použiju v Express Tracku.Takové delete by mně přišlo jako škoda.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Dovolím si nezáživnou odbočku:Existuje aplikace NetFramework a programovací jazyk XML.Jak moc je natom závislé PS nevím,nejsem programátor,ale pro rozpoznání syntaxe se používá tzv.Parser.Bohužel ten od Microsoftu neuznává některé standarty,panáčci si usmysleli,že to mohou ignorovat.To je možná příčina problémů v XP a i výše s Pinnaclem.Jazyk XML Pinnacl používal pro funkce montáží a tuším i provázanosti pro některá menu.Doporučoval jsem jeden čas instalovat toto rozhraní postupně od verze 2.0 po poslední verzi 4.0 a příslušné servispacky při problémech,které se někomu vyskytovaly a někomu ne.Samozřejmě tyto servispacky a verze musel vydávat microsoft,protože jeho verze bývaly nekompatibilní se zavedenými standarty.
Romolus
Příspěvky: 1692
Registrován: 26.05.2010, 10:08
Kontaktovat uživatele:

To máte Steviezahu recht! Při instalaci Avidu to požaduje doinstalování Microsoft KB 981266, což je prý HOTFIX pro framework 2.0 x86. Ten, ale nejde do systému x64 implementovat. Microsoft radí, že pomůže instalace Framework 4.0. Zkouším to, ale problém přetrvává! Také mi začal Avid padat, když jsem najel do knihovny s menu DVD. No, co sakra můžeme čekat od mladšího bratříčka Pinnacle Studia. Ze začátku to bude samá vyrážka, počůrávání atd. Prostě dětské neduhy...
Mart
Příspěvky: 677
Registrován: 16.01.2005, 18:44
Kontaktovat uživatele:

Jako .NET prográmátor se musím zastat Microsoftu. XML je jen standardizovaný jazyk pro výměnu dat a je nezávislý na Net Frameworku. To jak bude program zpracovávat (parsovat) xml je věc toho jak je napsaný. Samotný Framework obsahuje metody pro přímou práci s XML a ty fungují spolehlivě (běžně je používám).
Na druhou stranu záleží pro kterou verzi Frameworku je software napsán. V nižší verzi nebude fungovat správně - v tomto může vzniknout docela hokej. Proto je nejlepší mít poslední verzi - což je jak píše steviezah 4.0. Ta je docela nová a většina programů je z důvodu kompatibility psaná pro 3.5.

Nedalo mi to a nainstaloval jsem Studio i do svého PC s XP. Tam mám SP3 a Framework 4. Musím to zaklepat, zatím to funguje bez problémů (a to je tam i Studio 10 a 14). Problém s nefunkčností mohl být opravdu chybějícím Frameworkem 4, který na PC na kterém to známý zkoušel určitě nebyl.
Na nějaké hodnocení je brzo, ale docela se mi to líbí. Ta tvorba přechodů tažením za rožek se mi zdá dobrá (používám z 99% jen základní prolínačku takže pro mě je to vyhovující). Výborný je systém záložek do kterých si můžu naskládat co chci. Fungují i titulky a DVD menu. Zřejmě to odinstaluji a počkám na oficiální trial. Uvidím jakou nasadí cenu, ale asi do něj půjdu. Studio 15 by oproti tomuto měli dávat zadarmo ...

Jsem teď ještě zvědavý na ten Vegas co jsem pořídil - po rychlotestu Avid Studia už bych do něj asi nešel.
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Marte děkuji za upřesnění a poučení,opravdu nejsem programátor,to co o parseru tvrdím,mám z knihy
XML pro každého od Jiřího Koska.To ostatní tvrdím z empirické zkušenosti.narazil jsem na tento problém díky tomu,že jsem chtěl upravit jednu koláž z přednastavených v Pinnaclu.
A i když jsem všechno dělal podle přesného návodu,nejelo mi to,až jsem v literatuře narazil na tvrzení,že standart XML mnou tenkrát použitý, parser od MS neakceptoval.Až jsem nainstalil Framework 3.0 a po něm SP 3.5 tak to nějak jelo,ale to už jsem tím byl tak uondán,že jsem další pokusy vzdal.
No jsem drobet odbočil,sem myslel,že mě uklofete co to tu tahám za nesmysly:-
Zatím si myslím,že do Avidu půjdu a hodnotit budu až po instalaci trialu,popřípadě upgrade.Cena za upgrade by se měla pohybovat kolem 2,5 tisíc.Než to bude otestuju pluginy co mám a pokud bych sehnal originál smartsound plugin bylo by to fajne a pěkne jak pěje jeden co byva tam kaj ja.xD
Pokud neseženu plugin smartsounda,jde to udělat i jinak,ale zatím jsem neměl čas udělat návod.

P.S. a tu 15 by měli udělat jako free update,s tím můžu jenom souhlasit.
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host