AVID Liquid 7 (Liquid Edition)

Pinnacle Liquid Edition, Avid Liquid
Zamčeno
steviezah
Příspěvky: 1735
Registrován: 22.03.2010, 12:00
Kontaktovat uživatele:

Díky moc,už jsem si ho sosnul.
jojozu

Zdravím všetkých strihačov. Doteraz som strihal len na Pinnacle, tak som sa rozhodol skúsiť niečo iné a moja voľba vyšla na Avid Liquid. Stiahol som si trial verziu, že skúsim, ale je to pre mňa hotové bludisko. Na Pinnacle viem všetko pomaly zo zatvorenými očami ale Avid španielska dedina :-(. Neviete niekto nejaký link na jednoduchý video návod aby som pochopil tento soft. Je to celkom iné ako Pinnacle, alebo sa mýlim?
Petr

prodám Liquid Edition PRO 5.62 vč.výkoného PC a externího boxu, originál Windows 2000 a software. tel.724066904
trigor

po mnoha letech co dělám v AL jsem našel tyhle stránky a i když tuším, že u tady skoro nikdo není, mám dotázek. Jak se do AL dají nainstalovat pluginy ? Děkuji za radu a upozňuji, že z hlediska PC jsem totální negramot
Mirek

zdravím všechny,
začínám pracovat s programem Avid Liqid 7 a upřimně se v něm docela ztrácím přestože je v češtině . Mohl by mi někdo poradit kde najít nějaký videonávod pokud možno v češtině, s angličtinou moc nekamarádím. Předem dík. MD
mack

videonávod v češtině bude asi problém, taky se v AL7 vzdělávám pomocí videotutoriálů, ale v češtině jsem ještě žádný nenašel. Pokud by o něm někdo věděl, díky za link.
Na YOUTUBE jsou, třeba tady: http://www.youtube.com/results?search_q ... orial&aq=1
nebo tady: https://www.adita.com/edition5.htm ač je to na AL5 tak by ti to mohlo pomoci.
mack

RE: pro trigor

pluginy se většinou naistalují sami na správné místo nebo se kopírují do adresáře AVIDU / PLUGINS. V případě, že používáte VISTU nebo W7 musíte instalaci spouště pravou myší a zvolit SPUSTIT JAKO SPRAVCE.

Nějaké PLUGINY jsou tady: http://www.hlinke.de/Home_e/home_e.html
trigor

děkuji , zkusil jsem jeden plugin (.exe soubor) naistalovat a povedlo se, ale například plugin timecode_pro2.fex jsem pouze nakopíroval do adresáře plugins a když jsem otevřel Avid, ať jsem hledal jak jsem hledal nikde nic ?
Naštěstí nemám ani Vistu ani W7, ale prosté XP prof.
Jsem rád,že to tu funguje i když Avid pomalu umírá. Nechce se mi přecházet na něco jiného - dalo mi práce se s tím naučit, ale chystám se pořídit nové PC. Mám jedny rezervní XP Prof., takže operační systém je jasný, ale tápu ve dvou věcech, 1) dvoujádrový nebo čtyřjádrový Intel........ netuším, jestli Avid využije 4 jádra (jestli to umí) a 2) graf.karta, nemám nic vybraného a jen uvažuji, zda je smysluplné řešit, zda pamět 512 nebo 1024. Zatím jsem jel na starým PC 256 Mb, a jak se projeví a zda vůbec výše uvedené hodnoty pamětí.
Děkuji za pomoc
mack

až budu doma podívám se na ten plugin timecode_pro2.fex
Také jsem teď inovoval PC. Dříve jsem měl CPU dual CORE 3GHz, 2GB ram, grafika ještě přes AGP ATI Saphire 3850 s 512MB Win XP později W7. Při zpracování videa v DV to nemělo chybu. Ale při HDV jsem pořád čekal na přepočítávání.
Koupil jsem Intel i7 2,8GHz čtyř jádro + čtyři virtuální. 6GB pamětí a grafiku ATI Saphire 5830 PCI-E s 1024MB. Mam to krátce, ale musím říci, že to nemá chybu.
Starej počítač měl problémy s přehrávání video v HD kvalitě. Dvoujádrový procesor běžel stále na 100%. Pokud jsem pustil přepočítávání nemohl jsem nic jiného dělat.
Nové PC: zátěž procesoru 10-20% max. při přepočítávání není problém dále sledovat video a pod. operační systém W7 - 64bit a liquid běží bez problémů. Jestli využije víc než 2 jadra to opravdu nevím. Ale výsledek - jsem z nového PC nadšen. Pokud by Vás to zajímalo, tady je odkaz na moje stránky, kde jsem vystavil moji novou sestavu: http://www.eshop-rychle.cz/ricanek/6-STUDIO/0/2/56 fotky jsou úplně dole.
trigor

moc Vám děkuji za info, je pro mě důležité zjištění, že to může lítat jak blesk a tudíž nové PC má smysl.Jak jsem už ale psal, jsem počítačový negramot, tudíž se musím zeptat, co to znamená "2,8GHz čtyř jádro + čtyři virtuální" , tedy hlavně to + čtyři virtuální, vůbec netuším o co jde.
Ještě takový dotaz. když jsem si kdysi pořídil v. 5,5 (Liguid Edition) bylo nutné po jakékoliv změně grafické karty pracně hledat ovladače, se kterýma by to vůbec běhalo, vždy jsem musel někoho prosit, aby mi to udělal, protože jak už jsem psal ....... Je tedy nějaký problém ohledně toho, že si člověk koupí procesor + základní desku + grafickou kartu, který k sobě jdou, ale s AV to bez dalších úprav (instalace toho a odinstalace onoho) poběží jak rychlík ČD.

Děkuji za trpělivost
Zamčeno
  • Informace
  • Kdo je online

    Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host