Rozšířené vyhledávání

Stabilizace videa

Autor Ceorges 
Stabilizace videa
20. 05. 2011 14:22
Máte někdo prosím zkušenosti se softwarovou stabilizací videa?Plugin ProDad Mercalli,či něco podobného?Děkuji.
Re: Stabilizace videa
20. 05. 2011 14:37
Zkoušel jsem a nelíbí se mi to,obraz jakoby dýchá.Neumím to líp popsat.
lubud
Re: Stabilizace videa
30. 05. 2011 03:21
Ceorges:
Zkoušel jsem kdysi Mercalli verzi 1, ale nebylo to ono. Nedávno jsem potřeboval "zklidnit" prastaré záběry ještě z filmové kamery formátu DS8 a zkusil jsem na to použít Mercalli verzi 2. Výsledek mne docela překvapil (příjemně). Akorát bylo nutno udělat kolem obrázku černý rámeček, co překrýval roztřesený okraj obrazu využitý na stabilizaci. Rámeček (tedy titulek) jsem si natáhl v titulkovací stopě přes celý film. Šířku rámečku je třeba vyzkoušet podle stupně "roztřepání" originálního obrazu protaženého přes Mercalli. Výsledný obraz byl výrazně lepší než originál a dokonce jsem se na to pak mohl dívat i já grinning smiley.
Re: Stabilizace videa
17. 07. 2011 20:06
avatar
Musím potvrdit slova chvály Lubuda na Mercalli 2. Je to první opravdu účinný stabilizátor obrazu. Zatím jsem ho jen vyzkoušel v PS 15, jako plugin a výsledky jsou více než uspokojivé. Doporučuji každému, kdo potřebuje opravdu zklidnit svoje roztřesené záběry.
Re: Stabilizace videa
17. 07. 2011 20:50
Mercalli 1 mě nijak neoslnila. Mercalli 2 je už lepší, ale u některých áberů, kde je vidět mnoho pohybu ( třeba video, kde je strom a fouká výtr) tak se tam projevuje, jak psal Stevizah mírné plavání či dýchání videa. Minulý týden jsem nad tím maturoval. Ale možná je to taky tím, že to neumím úplně vhodně nastavit. Tudíš, kdyby měl někdo český návod či popis, budu moc rád.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Příspěvek: