Rozšířené vyhledávání

Údržba fóra

Autor Mart 
Údržba fóra
20. 10. 2011 13:33
-Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mart (20. 10. 2011 13:34).
Údržba fóra
11. 04. 2011 16:32
Provedl jsem údržbu fór pro Avid Studio, Studio 15 a nějakou drobnost u Studia 14. Někdy se téma bohužel rozdělit nedá, protože odpovědi se týkají více dotazů. Prosím tedy, abyste v případě že máte dotaz k něčemu novému, založili nové téma. Odstrašujícím příkladem budiž diskuze na téma Pinnacle Studio 14 se 32 stranami winking smiley.
Po nasazení nové verze požádám pár stálých členů o post "moderátora" abychom témata mohli třídit včas a udrželi přehlednost.

Taky jsem vymazal cca 60 starších neaktivních účtů s 0 příspěvky. Pokud byste někdo narazili na nějaký problém, dejte mi vědět.

Díky Mart
Re: Údržba fóra
18. 08. 2011 11:26
avatar
Vážený Marte. Kde máme nové, vylepšené a zmodernizované stránky tohoto fóra. Budou, budou??
Re: Údržba fóra
18. 09. 2011 19:49
Odpovídám pozdě, ale přece. Nějak to nestíhám. Je to stále v rozpracovaném stavu, vím že už je nejvyšší čas. Problém vidím spíše v grafickém zpracování - už jsem na jaře zahodil 2 návrhy, protože na prvním místě mám přehlednost. Zřejmě to dopadne tak, že v rámci urychlení udělám nejdříve fórum, které zůstane nezávislé na webu (tak jak je to teď).

Dokončil jsem teď pár projektů, které měly vyšší prioritu a pořád si tak nějak říkám že na podzim bude víc času. Tak snad bude :-).

Nedávno jsem si navíc pořídil novou hračku/kameru, tak teď zkoumám a bádám (a žasnu nad některými problémy o kterých se dočítám tady na fóru - viz. problémy s menu na BD).

Takže prosím ještě nějaký ten pátek o trochu trpělivosti, fórum bude.
Re: Údržba fóra
26. 09. 2011 08:47
Trošku jsem s tím webem po Vašem nakopnutí pohnul, občas sem hodím nějaké info o postupu, nebo dotaz - přecejen je důležité aby to vyhovovalo Vám, nejen mě ...

Zatím řeším fórum. Upgrade na novou verzi proběhl na zkušební kopii databáze kupodivu bez problémů. Vzhled se trošku změní. Přidal jsem tyto nové funkce:
- rozpoznání odkazu na youtube a vimeo -> vložení přehrávače přímo do textu zprávy
- vkládání příloh jpg, png, pdf (nějkaké další?)
- rozpoznání obrázku v příloze -> vložení obrázku (náhled + možnost zvětšení) přímo do textu zprávy
- možnost vložení ankety/hlasování do nového tématu
- hodnocení uživatelů (zřejmě nechám jen možnost kladného hodnocení - plusové body)
- avatar / obrázek uživatele

Nedořešené:
Vyzkoušel jsem i modul pro hodnocení jednotlivých zpráv ve fóru (1 - 7 bodů hodnocení, hodnotit lze každou zprávu). Mohlo by to být užitečné v situaci, kdy někdo hledá odpověď na problém a nechce se mu pročítat všechny příspěvky, pročte si jen ty s nejvyšším hodnocením. Mohli bychom to vyzkoušet, vymazat se to dá vždycky.

S tímto by mohla souviset i možnost označit celé téma jako vyřešené v případě vyřešení nějakého problému, můžeme také vyzkoušet.

Ještě zkoumám možnost propojení se sociálními sítěmi - nějaké to Like, apod. (FB, G+, Twitter). Vzhledem k tomu, že jsem jejich odpůrcem, tak to chvíli potrvá, nebo to odsunu na později.

Pokud máte k fóru nějaký další požadavek, tak sem s ním ...
Re: Údržba fóra
27. 09. 2011 09:40
Bodové hodnocení zpráv bych já nepotřeboval.Pokud je někdo lenivý si pročíst názory na dané téma a zjistit co nejvíce informací tak si pomoc nezaslouží.Byl bych ochoten akceptovat hodnocení tématu dle zajímavosti. Označení celého tématu jako vyřešené vítám,bude možno tímto téma zamknout?
Rozsah příloh bych doplnil o BMP,TGA a možná TIFF.
Propojení na sociální sítě: jsem radikálně proti.
Re: Údržba fóra
27. 09. 2011 13:39
avatar
Souhlasím v podstatě se Steviezah. Na FB profil mám, ale sem bych soc. sítě opravdu neiplementoval.
Re: Údržba fóra
27. 09. 2011 14:26
Díky za názor, tím se to pro mě zjednoduší - nemusím momentálně studovat jak fungují.
K tomu uzavření tématu - mnou testovaná funkčnost umožňuje při odesílání zprávy téma označit jako vyřešené s tím že lze dále zasílat zprávy a případě opět zrušit toto označení. Je to jen označení ve výpisu témat. Zamknutí by šlo zajistit, ale zase by to zapříčinilo, že by v případě podobného problému uživatel musel založit nové téma (nemohl by třeba jen položit nějakou dodatečnou doplňující otázku).
Re: Údržba fóra
29. 09. 2011 15:02
avatar
pro Mart: Jelikož jsou tu různá témata různě rozeseta po fóru, protože kolikrát se volně naváže na některé téma v konkrétní složce a postupně se to rozvede úplně jiným směrem. Uvítal bych proto možnost takový příspěvek nějak označit a provázat je. Odkaz na něho vyrobit ve správné kategorii. Člověk by na tento odkaz klikl a otevřel by se mu daný příspěvek v příslušném vlákně. Přístup by se podle mého soudu takto velmi zjednodušil a témata by mohla být snáze navzájem provázána. Snad jsem to popsal srozumitelně.
Re: Údržba fóra
29. 09. 2011 21:24
Romulus: pochopil jsem to správně tak, že by se vložilo něco jako zástupce i do jiné kategorie, se kterou příspěvek souvisí - jako takovou obdobu zástupce ve Windows? To je zajímavý nápad.

Ještě přikládám pár screenshotů nové verze, je to laděno do modra, toto je verze se kterou jsem momentálně téměř spokojen.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Příspěvek: