Rozšířené vyhledávání

Natáčení videa dronem

Autor Romolus 
Natáčení videa dronem
13. 08. 2018 13:58
avatar
Dělá to tu někdo? Baví ho to? Čím to dělá? Já mám rok DJI Phantom 3 SE 4K a mám nejraději létání nad zajímavou zástavbou. To je vděčné a líbivé téma.Osobně nemám velké ambice, je to jen pro radost z té činnosti.

Jako názorný příklad:

[www.youtube.com]
Re: Natáčení videa dronem
13. 08. 2018 22:48
Pozor na limity pro létání s modely ...
Moc se v tom nevyznám, mám na tyhle věci známého s licencí a když jsme potřebovali dron reálně využít, tak použitelný prostor byl dosti omezený. Alespoň tady u nás na Olomoucku v okolí vojenských koridorů a letišť.
Ale máte pravdu že videa staveb jako jste poslal jsou fascinující a ukazují je úplně jinak. Máte to pěkné.
Re: Natáčení videa dronem
14. 08. 2018 08:37
Já mám od letošního dubna drona DJI Mavic a musím přiznat, že mě hodně baví. Záběry z ptačí perspektivy jsou opravdu úžasné, obzvláště když si takto člověk prohlédne místa, která zná jen ze země. Ovládání drona je zdánlivě snadné, ale pro pořízení kvalitních a líbivých záběrů je zapotřebí hodně trénovat a učit se.
Re: Natáčení videa dronem
26. 08. 2018 11:23
Romolus výborný záběry. Jen mě ten obraz z dronů přijde takovej divnej, nepřirozenej. Nevím čím to je, jestli tím jaké jsou tam použité kamery. Každopádně se na tyhle záběry kouká hezky.

Taky o něm přemýšlím čistě jako o hračce... Líbil by se mi na natáčení parních vlaků. Ideální na letadla ale to se nesmí a nejsem idiot abych lítal nad letiště na tajňačku..
Re: Natáčení videa dronem
26. 08. 2018 12:54
avatar
Bugr: Děkuji. Záběry jsou na velikost čipu i tak pěkně ostré ( v mezích technických možností), ale barevně jsou laděny do teplého tónu. Používám zásadně WB Denní světlo, aby byl obraz pořád ve stejném odstínu, i když ne úplně s věrným podáním. Sním o dronu s čipem, jaký má naše AX100, tedy typu 1". Nehodlám však do něj vrážet horentní sumu. Rizika vzdušného natáčení. Vždyť náhradní kamera na můj Phantom 3 SE stojí téměř stejné peníze, jako dron celý. Chci si užívat jeho výhod, ale ne za cenu nepřiměřených výdajů v poměru výkon a cena. Máte-li o natáčení dronem zájem, radím jděte do toho co nejdříve. Až parazitičtí úředníci okleští létání ještě víc, nevyplatí se do toho už snad ani investovat. Hodně zdaru.

Re: Natáčení videa dronem
26. 08. 2018 17:43
Mám dotaz na Romoluse, jakou kameru používáte u dronu a jakém rozlišení natáčí a s jakou snímkovou frekvencí?
Re: Natáčení videa dronem
26. 08. 2018 19:27
avatar
Re: Natáčení videa dronem
26. 08. 2018 21:13
spíš než na úředníky bych v tomto případu nadával na kretény, kteří s tím lítají kam nemají a točí to co točit nemají.
Bohužel těch případů létání kolem letiště je dost a je to strašně nebezpečné.

No já o tom stále přemýšlím
Dnes jsem si koupil novou akční kameru protože u té staré odešel obraz a přestala ostřit, netuším jak to je vůbec možné.

Dron bych asi koupil jen jako hračku, nějak nevím jak ho využít a jestli to nejsou vyhozený peníze grinning smiley
Bohužel kupovat dron pod 15 000 jsou asi úplně vyhozený peníze.
Re: Natáčení videa dronem
27. 08. 2018 07:47
Pravda je, že pokud od dronu chceš solidní záběry, je nezbytné koukat po něčem s fungujícím gimbalem a ten bohužel u hraček nenajdeš.
Re: Natáčení videa dronem
27. 08. 2018 08:21
avatar
Ano, samozřejmě. Nechápu hlupáky, co svým činěním vyvolávají obecné ohrožení, jako jsou např. zmiňovaná letiště. Nemám zkušenosti s jiným dronem, než mým DJI Phantom 3 SE. S jeho výsledky jsem ve své zájmové kategorii spokojen. Nechystám se natáčet ani film ani dokument pro nasazení do kina či televize. Nikomu nevnucuji stroj, který mám já, jen se s ním mohu v případě zájmu podělit o nabyté zkušenosti. Mohl bych létat lépe a pomalinku se zdokonaluji. Každý ať dělá co si myslí, že je pro něho to nejlepší a užívá si to, jak to jen jde. Mě teď baví natáčení dronem. Létání s ním je jen nutný doplněk, který mě osobně nijak závratně nenaplňuje. Kamera a úchvatné pohledy z výšky, to je to, co mě při tom zatím drží. Záběry na hezké město z výšky je stále neokoukanou záležitostí, tedy alespoň pro mne a mé blízké okolí. Je fascinující, jak je vše už ze 150m malé až titěrné. V každém oboru obdivuji mistry toho daného řemesla. mluvím zde o filmování a vše co s ním jen může souviset. Dost řečí. Akce, to je to co nás tu přece baví. :-)
Autor:

Váš email:


Předmět:


Příspěvek: