Rozšířené vyhledávání

Budoucnost fóra

Autor Mart 
Re: Budoucnost fóra
31. 01. 2018 18:08
Ono je to také o čase. Když se někdo snaží někomu něco vysvětlit, musí si to připravit tak, aby tomu tazatel porozuměl. A jsme u toho - v programu v kterém
dělám léta jedu po paměti, protože vím kam kliknout a ani mne nezajímají názvy jednotlivých roletek a pod. K vysvětlení ale musím zdlouhavě zaznamenat
názvy, (které jsou třeba v angličtině) co vybrat atd. To je šílený "vopruz". A potom se stane, že tazatel nemá dost slušnosti aby napsal to kouzelné slůvko "Děkuji".
A někdy se dokonce rozčiluje, že nedostal odpověď okamžitě.
Potom si kolikrát člověk řekne "já se musel pracně prokousávat, tak to také zkus, nebo si ...."!
Re: Budoucnost fóra
31. 01. 2018 20:15
roman51 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ono je to také o čase. Když se někdo snaží
> někomu něco vysvětlit, musí si to připravit
> tak, aby tomu tazatel porozuměl...
> ...."!

Pravdu díš! Mnozí považují fórum za bezplatný kurz všeho možného. Otevřít nápovědu, nebo manuál k programu je pro ně neznámá činnost. Je pravda, že obvykle to bývá v cizím jazyku. Ale manuály obvykle obsahují spoustu obrázků a ty umí "číst" snad každý, kdo projeví trochu iniciativy.
Google pomůže na webu najít (české) tutoriály/průvodce zpracováním videa. Jejich nevýhodou je, že rychle zastarají. Ještě rychleji stárnou tištěné materiály, ale obsahují i užitečné obecné rady, a jsou kdykoliv k ruce.

Občas se objeví nadšenec na fóru [www.tvfreak.cz]. Vede to obvykle k nekonečnému vláknu otázek a odpovědí. Nevím, zda je to pravé ořechové. Některé znalosti prostě nejdou komprimovat do několika vět holých.
Zpracování domácího videa se věnuje menšina "točičů". Výsledky degraduje masivní rozšíření videí z mobilů - děs a hrůza... Nakonec proč ne: stejně se na to nikdo nekouká.
Re: Budoucnost fóra
01. 02. 2018 09:25
..............kdo nepochopil...............tady jde o BUDOUCNOST tohoto webu !!!!! Je spousta "blbých i chytých", co všechno ví a tenhle web nepotřebují. Najít kompromis - poradit (neurážet se, že ON je "nevzdělaný"winking smiley, od toho tady ten web je. Pokud to "všem" vadí, tak to tu zrušme.......a bude to asi OK. (nemyslím si to ale já...).............Upraveno 1krát. Naposledy upravil kamera11 (01. 02. 2018 19:44).
Dascamperius
Re: Budoucnost fóra
01. 02. 2018 10:31
Zdravím všechny nadšence tohoto webu! Než jsem se stačil rozhoupat k napsání komentáře, tak "kamera11" byl rychlejší a problematiku tohoto webu popsal naprosto dokonale.Jenom pro odpůrce mobilů přidám pár odkazů na videa vytvořené těmito "záznamníky". Delší čas sleduju videa od Dana Cartera, který od klasických kamer,přes sony kompakty, přešel na iPhony . . . posuďte sami jestli se jedná o pokrok,stagnaci,nebo cestu do pravěkuwinking smiley
[www.youtube.com]
Re: Budoucnost fóra
01. 02. 2018 10:59
Zdravím.Také bych prosil zachovat toto forumsmiling smiley
Dascamperius, celkom s vami nesúhlasím, mobil síce zaznamenáva video, ale zďaleka sa nevyrovná funkciami, aké má kamera, zábery ako ste dali odkaz sú síce v poriadku, všetko sa ale mobilom točiť nedá, to by už dávno nikto kamery nevyrábal.
Dascamperius
Re: Budoucnost fóra
01. 02. 2018 15:40
Vážený pane Polnere,děkuji za reakci na můj příspěvek.
Souhlasím,že se mobil opravdu nevyrovná filmovým kamerám ale zase bych nechtěl nad kvalitními mobily lámat hůl a že se stále vyrábějí klasické kamery svědčí pouze o tom, že výrobce se snáží v prvé řadě vydělávat a pokud se budou dobře prodávat nemá důvod ukončovat výrobu zaběhnutých komodit.Já také preferuju daleko více videa od takových tvůrců jako je např.Gerhard Weller,který natočí,sestříhá,namluví komentáře,otitulkuje a umístí na youtube.Nejsem žádný velký fanda parních vlaků ale jeho videa by mohla konkurovat i televizní produkci od profíků: [www.youtube.com]
V současné době běží v ČT1 seriál Vzteklina (http://www.ceskatelevize.cz/porady/11066789428-vzteklina/) a když jsem se díval na fotografie z natáčení,které zachycují někdy až otrockou práci kameramanů, tak si nejsem zas tak jistý, jestli ta technika a nasazení filmařů skutečně zaručuje kvalitní pokoukání? Neberte to jako kritiku práce filmařů,já si spíš kladu otázky typu co je a co není kvalita, či jak se k ní alespoň přiblížit. Jsou to kamery RED za cenu přesahující milion korun?Jsou videokamery Action Cam také kamery? Stativ, Gimbal nebo Steadicam?Je FullHD už neperspektivní a dnes už jedině 2K,4K,8K, nebo raději Timelapse či rovnou Hyperlapse, nebo hlavně pořádný Color grading pomocí LUT? Poměr stran videa 16:9 už také není zas tak "in"! Zoomovat či nezoomovat? Chcete to z dronu? winking smiley Možná by neškodilo rozšířit Forum o další rubriky . . . Také si kladu otázku proč potencionální zájemce o toto forum hledá radu nejprve na stránkách czc nebo webu Poradte.czconfused smiley . Nevím co všechno obnáší provoz a údržba takového webu ale třeba nějaké finanční příspěvky, třeba dobrovolné by situaci neprospěly?
Omlouvám se zároveň,že jsem se trochu víc rozepsal,což není mým zvykem,protože to se málo kdy tak zadaří,často blbne computer nebo občas manželka . . .
Re: Budoucnost fóra
01. 02. 2018 20:25
...........pro Dascamperius (nejen).....když se podíváte (optáte) kolik videokamer se v tom kterém obchodě prodalo, je to triskní... Ve speciálkách v Praze, možná ještě v Brně (http://videokamery.cz/) snad ještě ANO. Pusťe si YouTube, drtivá většina není z org. videokamer. Vedou mobily a foťáky...A proč také né? Kamery budou určitě dál, mnozí fandové si je koupí. Bude to možná podobné, jako skupiny lidí co fotí i dnes na analogové fotoaparáty, fotí Č/B. Ale ta většina bude brát to, co je jednoduché, levné... Mobily už mají v sobě programy (a bude toho přibývat...), co dovedou samy "stříhat", "upravovat". Proč by se měli mladí něco "učit"... když to udělá technika za ně. Kolik lidí si koupí PC za desítky tisíc, aby mohla stříhat video v 4K (8K...) a k tomu i tu potřebnou drahou kameru ???. Myslím, že to vyhrají mobily na celé čáře, ať se nám to líbí nebo nééé............winking smiley
Re: Budoucnost fóra
01. 02. 2018 21:14
Většina "home" kameramanů natáčí svá soukromá videa. Tato díla nelze hodnotit z pozice profesionála.
Když chce autor šířit své dílo mimo rodinný kruh, musí projevit určitou vlastní iniciativu a "učit se, učit se , učit se".
Ale opak je pravdou: na webu jsou tisíce obrázků a videí, které nelze komentovat. Autor se nesnaží ani vyřadit nepodařené záběry a uploaduje vše, co má v kameře. Snadnost digitální tvorby vede k inflaci - obrázků a videí jsou statisíce. Je někdo schopen, nebo ochoten to vůbec sledovat?

Proč se tím vůbec zabývat? Průmysl pořebuje masový odbyt, to mu nezajistí malá skupina podivínů, kteří si říkají fajnšmekři.

Nezáleží na přístroji, jak a čím bylo dílo zhotoveno. Obrázky z dírkové komory i z kamery za 100.000 peněz, mají svou cenu. Nehledíc na to, že tzv. pokrok je mnohdy jen zdánlivý - udávané přehnané parametry amatérských kamer i jiných hraček se vymykají fyzikálním možnostem optiky i elektroniky...

Ceny za nové kamery, výkonné počítače, software a televizory (vše 4k) vyřadí běžné uživatele a video se stane doménou (bohatších) nadšenců a fanatiků. Předpokládám, že tito lidé nebudou hledat pomoc na tomto fóru. Pokud bude fórum sloužit jen k odpovědím na dotazy příležitostných "točičů", jeho budoucnost je nejistá.
Oživit by to na př. mohli jen lidé znalí a schopní srozumitelně popsat postupy tvorby.
Re: Budoucnost fóra
01. 02. 2018 21:22
Páni je mi líto, že zase vzniká obrovská diskuse o technice a nikoho moc netrápí obsah. Dobré video - myslím tím obsahem se dá natočit čímkoliv - samozřejmě dobrá kvalita to může umocnit, ale žádná super kamera, mobil foťák v rukách jednozáběrového maváče dobré video nevytvoří. Film resp. dnes video je také umělecký obor. I obyčejnou tužkou na papír se dá nakreslit dobrý obraz a žádné super štětce, plátna a barvy neudělali z nikoho Picasa. A tak ani žádný mobil se super funkcemi ani RED kamera neudělá z nikoho Felliniho.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Příspěvek: