Rozšířené vyhledávání

DaVinci Resolve

Autor Otakar 
DaVinci Resolve
02. 09. 2017 15:02
Zdravím ve Vegasu 15 se Mart zmínil o DaVinci Resolve.Mám staženou v.10 a tak jsem ji nainstaloval abych se na to podíval.
Bohužel jsem do tohoto střihového programu nedostal některé koncovky jako *.m2ts,*.mts atd.Nevím zda to jde do v.14 tu nemám.
Přikládám některé výřezy obrázků z tohoto programu.
Re: DaVinci Resolve
02. 09. 2017 15:59
Také si přisadím.

Já jsem zkoušel DaVinci Resolve Lite 11 (je plně funkční a zadara), jako uživatele Ediusu mne nijak nenadchl. Jak jsem zjistil,
je hlavně pro barevné úpravy, které dokáže využít profík kolorista. Jako amater jej nedokáži využít.

Na webu syntexu.cz jsem našel vyjádření profíka, které mi můj dojem potvrzuje:
„Jako zkušený kolorista jsem pracoval s velkým množstvím aplikací pro barevné úpravy videa a věřím, že DaVinci Resolve zůstává jedním z nejlepších nástrojů na trhu,” dodal Lips.
„Spolu s pultem DaVinci Resolve Advanced Panel představuje velice efektivní pracovní nástroj. Díky tomu jsem mohl dokončit tento projekt v rekordním čase.”
„Při zpracování středních tónů pomohly HDR funkce programu Resolve. A pokud jde o pleťové tóny, snažil jsem se zachovat jemnost pokožky, abych kompenzoval přílišné detaily patrné v rozlišení 4K.”

Až se v příštím životě stanu profíkem, rád DaVinci Resolve využiji! grinning smileyUpraveno 1krát. Naposledy upravil roman51 (02. 09. 2017 15:59).
Re: DaVinci Resolve
02. 09. 2017 20:00
Zdravím Otakara, ver.14 jsem měl staženou je volně ovšem něco za něco, je to okleštěné a koncovky které zminujete nenajdete.Originál se všemi fumkcemi by se měl prodávat za zhruba kolem 8 tisíc.Je to zřejmě určeno hlavně pro 10Bit záznamy XAVC MOV/MP4.
Re: DaVinci Resolve
03. 09. 2017 10:35
To s těmi koncovkami myslíte vážně? Pak je to i na vyzkoušení nepoužitelné. Vycházel jsem z popisů a prezentací kde se dušovali že základní free verze má všechny funkce který běžný člověk potřebuje a že ho na ní tedy vyzkouším. Po shlédnutí prezentace z představení 14ky jsem nabyl dojmu že už má všechno co bych potřeboval a že by tedy stála za zvážení. Hlavním důvodem by pro mě byla rychlost renderování a plynulost náhledu v multicam režimu. Jenže to bez importu .m2ts ani nevyzkouším.
Re: DaVinci Resolve
03. 09. 2017 11:23
avatar
Já zkoušel před časem verzi 12. Jediné, co jsem dokázal do toho programu dostat byly MOV soubory. Navíc mi nešel zvuk. Program mi celkově připadal velmi chudý a s ostatními NLE střižnami se nedal vůbec srovnat. Jen ty pokročilé úpravy barev, byly velmi pokročilé. To já ale vůbec nevyužiji. Pro mne tedy DaVinci nět!
Autor:

Váš email:


Předmět:


Příspěvek: