Rozšířené vyhledávání

Nastavení projektu v DVD AR 5.2

Autor Romolus 
Nastavení projektu v DVD AR 5.2
31. 10. 2011 11:17
avatar
Ulož.to heslo: strihvidea.cz

Zase něco, co mi vrtá hlavou, ale nedokáži to pochopit. Proto jsem dal k nahlédnutí dva shodné soubory + MediaInfo k nim.
O co jde: V DVD AR nastavím jako defaultní Blu-ray disc, MPEG2, bitrate video 17,000Kbps, zvuk AC-3 256Kbps, prokládané. Když tento soubor vložím do DVD AR a otevřu si záložku optimize Disc, je u videa i zvuku vykřičník, i když je původní soubor shodný s nastavením Properties Disc. DVD AR si tedy při tvorbě BD znovu recopressuje daný soubor. Obě varianty na Ulož.to. Na kvalitě přepočítaného souboru nevidím zhoršení kvality, nicméně se domnívám, že je toto přepočítávání zbytečně zdržuje. Zkusil jsem nechat stejně přepočítávat 35 minutové video, ale po chvíli jsem to zrušil, protože DVD AR ukazoval, že rekompresse bude trvat přes 2 a půl hodiny, při zatížení CPU mezi 45 - 90% a to je pro mne neúnosné. Proto jsem se nakonec uchýlil k přepočtu souboru kratšího, zde k nahlédnutí.
Re: Nastavení projektu v DVD AR 5.2
31. 10. 2011 22:55
Domnívám se, že máte doinstalován v systému nějaký kodek, který Vám tropí neplechu.Viz levý výpis, takové detaly už si z PS 15 přesně nepamatuju,ale toto není standartní výstup z PS 15.


Re: Nastavení projektu v DVD AR 5.2
01. 11. 2011 08:15
avatar
Ničeho takového si nejsem vědom. Nic navíc jsem do systému neinstaloval. Jen to, co je v samotných W7x64bit a co obsahují jednotlivé aplikace v mém PC. Existuje něco, co by mi dokázalo najít a prezentovat všechny tyto kodeky, které se v PC povalují??
Re: Nastavení projektu v DVD AR 5.2
01. 11. 2011 08:51
Ještě by to mohly dělat kodeky od Nera nebo jiná aplikace používající kodery a enkodery.Potřeboval bych pro porovnání výpis ze systému,kde není Nero.
Váš požadavek by mohl splnit prográmek GSpot.
Re: Nastavení projektu v DVD AR 5.2
01. 11. 2011 10:55
avatar
Já mám v současnosti v PC Nero 6, 9 a 11. Každý je tam kvůli něčemu, pro mne nepostradatelnému. Nechápu proč by Pinnacle, majíce vlastní kodek arzenál pracoval s kodeky právě např. od NERO. Neprohledává přece složky a nevykrádá kodeky jiných software. Připouštím, že jsem v tomto absolutní laik. O to více tuto situaci nejsem asi schopen řádně pochopit. GSpot mi ukázal tolik různých audio, video nejspíše kodeků, o kterých jsem do teď netušil, že jich může tolik existovat.

Proč jich není souhrnem např. cca 20, které by používali všichni a byl by pokoj a vše by všem fungovalo jak má! Každá aplikace si tam nasadí vlastní a po odinstalaci tam většinou zůstanou a to je šlendrián! To by člověk musel mít nespočet systémových disků a na každém jen minimum specializovaných aplikací, pro tu kterou práci. Mít v PC vše užitečné pohromadě se teď jeví, jako záporné a kontraproduktivní. I, kdybych měl několik takových disků v záloze, kdo by to v PC pořád měnil?! To bych nedělal celý den nic jiného a za chvíli se z toho mohl leda zbláznit!
Re: Nastavení projektu v DVD AR 5.2
01. 11. 2011 16:52
Nikoliv,je to obráceně.Nero si uzurpuje merity kodeků, přepisuje je a nahrazuje svými.Byli za to nesčetněkrát kritizováni a nikdy nepřiznali,že něco takového konají.V pracovním PC mám odkaz na stránky kde je to Neru dokázáno.Hodím to tu.Proto nesnáším NERO a jeho produkty a i kdyby nakrásně se v současné době prokázalo,že už nepřepisují systémové kodeky a merity ostatních kodeků, nevěřím jim a nehodlám to pro jistotu kontrolovat jestli zase něco podobného neprovádějí.
Bohužel i když takovou aplikaci odinstalujete, nepomůžete si protože informace o změnách zůstaly v registrech a stane se, že to co donedávna hrálo najednou nehraje.Platí to nejen o Neru.

Bohužel univerzálních kodeků se nedočkáme,každý si myslí,že ten jeho je ten nej.Kdejaký vůl si usmyslí,že ušetří za licenci obecně známého kodeku,použije free kodek,modifikuje ho a další problém je na světě.Viz moje varování kdysi před kamerami Panasonic a v nedávné době před Samsungem.A ještě se ta hovada zaštítí vlastním programem(HD Writer,IntelliStudio) že jinak neručí za výsledek.

Jsem jenom rád,že WIN XP budiž mu věčná sláva již má nástupce.Rozhodl jsem se totiž neakceptovat žádný kodekpak a podobné pomůcky k přehrávání nepodporovaných souborů Microsoftem.Takže systém mám čistý jako po první instalaci,žádný kodekpak.
Kdo chce laborovat s různými formáty,budiž mu přáno,já si nemíním zasírat systém.Když umí Canopus doinstalovat svoje kodeky do systému bez následných problémů, nevidím důvod proč by to neměli umět ostatní.
Ale to nejde, je třeba uživateli důrazně připomenout, že neudělal dobře a odinstaloval naši aplikaci.
Re: Nastavení projektu v DVD AR 5.2
02. 11. 2011 09:58
avatar
Nechápu! Udělal jsem v DVD AR BD strukturu a nechal jej se soubory popisovanými v tomto vláknu. Rendering recompresse 150 minutového díla trval 7 a půl hodiny. Po vypálení na BD-RE jsem bohužel zjistil nepříjemnou věc. Zapomněl jsem nastavit přeskakování jednotlivých souborů jako kapitoly.

Než, aby se muselo vše nechávat znovu renderovat, rozhodl jsem se použít dané soubory z BD struktury, kterou přepočítal samotný DVD AR, abych zabránil opětovnému dlouhému přepočtu projektu. Jenže ouha! Tyto jednotlivé soubory zkontrolované po jejich přesunutí do nového DVD AR projektu ukazují v Optimize disc, že obrazová stopa bude potřeba znovu přerenderovat. Projekt mám nastavený shodně s parametry video souborů vytvořených samotným DVD AR. Přesto se ukazují jako nekompatibilní. To mi rozum nebere!

Zde MediaInfo ze souboru vyrenderovaného přímo v DVD AR:
00004.txt
Re: Nastavení projektu v DVD AR 5.2
02. 11. 2011 10:18
Zatím neumím poradit,ještě jsem k laboracím s formáty nedostal a ani se tak hned nedostanu.Je i docela možné,že se na nějaký čas budu muset odmlčet a nebudu mít čas se účastnit zdejších diskuzí.Maximálně nakouknu z pracovního PC.
Zkusil jsem stejné nastavení jako Romolus, jen s tím rozdílem, že místo MPEG2 jsem zvolil AVC. V záložce Optimize Disc se objevil vykřičník jen u zvuku (podle mě by ale ani tam neměl správně být). Při zpracování dílka bylo tedy zrenderováno jen celé menu a zvuk filmu, obrazová část rychle prosvištěla, ale problém nastal při závěrečné kompilaci. Jakmile přišel na řadu filmový soubor, kompilace se zastavila s hláškou "An error occurred while preparing compilation". Při procházení různých diskuzních fór jsem zjistil (i z příspěvků v letošním roce), že jde o poměrně často se vyskytující problém, a to i u filmů, které byly předtím renderovány programem Sony Vegas. Jediným "řešením" problému bylo doporučení, abychom si v DVD Architect natvrdo nastavili novou rekompresi již jednou zrenderovaného videa. Popravdě mi toto "řešení" přijde hodně nešikovné a nerozumím, proč si Sony Vegas a DVD Architect navzájem nerozumějí, když jsou od stejného výrobce.

Máte někdo podobný problém (tj. rekomprimujete své filmy nadvakrát) nebo si DVD Architect s vašimi filmy lehce poradí bez další rekomprese?
Prosím někoho ze zkušených uživatelů o radu týkající se kvality zvuku. Po zpracování projektu v Sony Vegas Pro se zvuk mírně ztiší a charakter zvuku změní, ale stále je to pro mě akceptovatelné, protože jde jen o amatérské video. Po následném zpracování v DVD Architect se zvuk dramaticky ztiší natolik, že výsledek je použitelný jen při velkém zesílení hlasitosti. Možná je to způsobeno dvojím renderováním zvuku (jednou v Sony Vegas a podruhé v DVD AR) nebo v něčem dělám chybu. Pro úplnost dodávám, že originální zvuk je zaznamenán v režimu Dolby Digital 2.0 / 256 Kbps a stejně je nastaven i výstup v Sony Vegas a v DVD AR.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Příspěvek: