Hlasitosť videa
08. 08. 2019 21:45
Ahojte - chcem sa opýtať, ako nastavujete hlasitosť výsledného videa . Neviem ako odhadnúť silu zvuku v spracovanom videu. Skúšal som to cez normalizáciu - tá je v programe nastavená štandardne na -20dB ale niekedy sa mi vyexportované video zdá veľmi tiché, inokedy zase silnejšie, no neviem prísť na to, ako to dokázať nastaviť na ideálnu úroveň.
Re: Hlasitosť videa
11. 08. 2019 13:42
Normalizaci sice také používám na -18dB to se dá nastavit pro každý projekt zvlášť jako Audio reference Level při zakládání nového projektu, nebo presetu, nebo změnit podle potřeby.
. Jinak mám na trvalo umístěný panel Audio mixer do rozhraní a upravuji zvuky hned podle ukazatele Peak Meter aby šly maximálně k 0. (Každá audiostopa musí být nastavená na Clip.) U hudby je to stejné. Když mě jde Master Peak také max k nule, tak vím, že to je optimální hlasitost výsledného videa. Je to individuální a nejlepší je mít dobrou reprodukci přímo u počítače a poslouchat.
21. 08. 2019 15:16
Skúšal som projekt, - audiostopu merať aj pomocou Loudness :[www.youtube.com] LOUDNESS MASUREMENT, ( v bine kliknúť pravím tlačítkom na okienko projektu a vyberiem Loudness ) kde som si zvolil normu EBU R128 ktorú používa aj TV a nastavil som audio na 0, tak sa mi počuteľne zvuk zdal byť tichý ( [www.youtube.com] )

Upraveno 1krát. Naposledy upravil Lubomir (21. 08. 2019 15:28).
21. 08. 2019 17:50
Já mám pouze základní Edius 8 Pro, nemám Workgroup, takže Loudness tam nemám k disposici, alespoň jsem ho nenašel. Upravuji zvuky přes Audio mixer, tak jak jsem popsal a nemám s tím problém. Profesionálové v TV se drží možná norem, ale mají každý film jinak.
Když se ti zdá zvuk tichý, tak prostě přidej.
Autor:

Váš email:

Předmět:

Příspěvek: