Rozšířené vyhledávání

Konec Sony Vegas?

Autor midloch 
Konec Sony Vegas?
09. 04. 2016 17:31
Kolegové,

ve Vegasu střihám dokumentární filmy i komerční projekty už cca 8 let. Nicméně nyní jsem se zde:
[www.sonycreativesoftware.com]

dozvěděl, že s velkou pravděpodobností žádný další SV14 nebude a z to důvodu zastaralého zdrojového kódu se nebude dál nic v tomto programu vyvíjet a bude nahrazen NLE Catalyst Edit.
Pokud je to pravda, tak je to dost smutná zpráva, protože osobně si neumím představit zavřít krám a zkoušet se zase učit stříhat v něčem nové co bude pravděpodobně vždy o dost jiné než skvělý a intuitivní SV :-(
Nevím zda nejsou zde známy nějaké další informace, které buď potvrdí nebo vyvrátí výše uvedené.Upraveno 1krát. Naposledy upravil midloch (09. 04. 2016 19:11).
Re: Konec Sony Vegas?
09. 04. 2016 21:17
Už se o tom na zahraničních fórech spekuluje delší dobu, zřejmě to bude pravda. Pro Sony by nemělo smysl udržovat dva střihové sw, na druhou stranu Catalyst Edit nikdo moc nevychvaloval, spíš naopak. V posledních verzích se nic moc zásadního neměnilo, takže asi klesly prodeje a již se jim nevyplatí program udržovat. Slevové akce které se objevují poslední rok by nasvědčovaly tomu že z Vegasu chtějí ještě něco vytěžit než ho zaříznou oficiálně. Koncem měsíce je NAB, kde by mohli s něčím přijít, tak uvidíme.
Autor:

Váš email:


Předmět:


Příspěvek: