Rozšířené vyhledávání

Předběžné prostříhání videa

Autor Petr Novák 
Předběžné prostříhání videa
23. 03. 2016 19:24
Dobrý den, prosím o objasnění následujícího: mám řadu rodinných filmů uložených ve formátu DV, 720 x 576, 24,4 Mbps. Po otevření ve Studiu provedu předběžné vystříhání scén a projekt uložím opět do souboru DV, se stejnými parametry jako původní video. Dochází toto cestou k nějaké degradaci nebo zbytečnému přepočítávání videa, nebo bude zkrácený film ve stejné kvalitě ???

Děkuji za zprávu, zdraví Petr
Dobrý deň, nenapísali ste či video exportujete, alebo ukladáte projekt. Pokiaľ pôvodné video iba striháte a ukladáte ako projekt, video zostáva pôvodné, čiže k žiadnej zmene kvality nedochádza, pokiaľ video exportujete, čo sa mi zdá zbytočné keď chcete s ním ďalej pracovať, tak tam záleží od toho ako máte nastavené parametre exportu,
Re: Předběžné prostříhání videa
25. 03. 2016 08:50
Dobrý den, video neukládám jako projekt ( to až budu dělat kompletně-s hudbou, titulky, komentář..) Nyní se chci pouze zbavit zbytečných záběrů a video ukládám do souboru. Parametry exportu jsou takové, že výsledný soubor má stejné rozlišení, datový tok i formát DV. U programu např. Virtual Dub se píše o úpravách bez rekomprese. Jde tedy o to, zda při editaci v Pinnaclu (pouze vystřihování scén) nedochází k jakési rekompresi, nebo se pracuje přímo s videem DV a to se také následně uloží??
Zatím moc díky, Zdraví Petr
Pokiaľ máte export nastavený rovnako ako pôvodný materiál, tak by nemalo prísť k strate kvality.
25. 03. 2016 09:20
Díky za názor,a přeju krásné svátky!
28. 03. 2016 18:31
Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Petře, mám pocit, že se škrábeš levou rukou za pravým uchem.
06. 04. 2016 20:21
No, někdy jsem skutečně v roli průkopníka slepých uliček, přiznávám. Ale jak to zde myslíš?
10. 04. 2016 09:24
Proč něco vystřihnout a renderovat s tím, že to opět budu zpracovávat. Od toho máš editor, který to dělá hned v projektu eye rolling smiley
Si představ, že budu materiál z Gopro jednou prohlížet, abych jej prostříhal a potom to znovu prohlížel, když budu dělat finál.
Autor:

Váš email:

Předmět:

Příspěvek: